Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman wil vooral experimenteren in Frankrijk

Wiegman wil vooral experimenteren in Frankrijk

LENS (ANP) - Sarina Wiegman, de bondscoach van de voetbalsters, gaat het aankomende Tournoi de France vooral aangrijpen om te experimenteren. Winst is de komende dagen van ondergeschikt belang voor Oranje.

"Winnen is leuk, maar ik wil vooral gaan uitproberen", zegt Wiegman vanuit de Franse stad Lens. "Ik ga de komende drie wedstrijden speelsters heel bewust met elkaar samen laten spelen en misschien eens op een andere positie neerzetten. Dit toernooi doen we het met meer dan elf speelsters, want kort na het toernooi spelen veel speelsters alweer in de Champions League."

Woensdag is Brazilië de eerste tegenstandster van Oranje, zaterdag wacht een duel met Canada en volgende week dinsdag is gastland Frankrijk de laatste opponent.

Geen consequenties

"Ik ben heel blij met dit toernooi, want er wordt hier heel anders gespeeld dan in de EK-kwalificatie, waar we bij wijze van spreken 90 procent van de tijd de bal hebben", aldus de bondscoach. "We spelen tegen landen waar we straks op de Olympische Spelen ook tegen kunnen spelen. En een nederlaag heeft geen consequenties."

Wiegman is blij dat ze haar selectie weer bijeen heeft. "Sinds november zijn we niet meer samen geweest, omdat we in januari geen interlandperiode hadden. Het enthousiasme spatte er vanaf en de gretigheid was enorm. Dat was goed om te zien."

Coronavirus

Ondanks dat het coronavirus een streep zet door veel evenementen, gaat het Tournoi de France door zoals gepland. Ook in het kamp van Oranje wordt erover gesproken. "Het is natuurlijk heel actueel, dus dan moet je het ook bespreken. Je moet het niet groter maken, maar ook niet kleiner", aldus de coach.

"We laten ons adviseren door het RIVM en door NOC*NSF. We hebben in ieder geval afgesproken op te passen met het uitdelen van hugs, oftewel knuffels. En als iemand zich wat minder voelt, krijgt diegene een eigen kamer."

Keeper

Een puntje van zorg voor Wiegman in sportief opzicht is dat keepster Sari van Veenendaal bij haar club Atlético Madrid niet altijd zeker is van een basisplaats. "Dit scenario hadden we vorig jaar toen ze overkwam van Arsenal natuurlijk nooit verwacht. We hebben ook van keepers natuurlijk het liefst dat ze spelen, maar vooralsnog is zij mijn eerste keuze."

Wiegman verwacht zo'n 6000 tot 7000 fans bij de eerste wedstrijd tegen Brazilië, in Valenciennes. De aftrap is om 19.00 uur.

Meer uit Voetbal

Middenvelder Álvarez kiest niet voor Ajax maar voor Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Edson Álvarez speelt dit seizoen voor Fenerbahçe. De club uit Istanbul huurt de middenvelder van West Ham United, waar hij geen basisplaats had. Beide clubs bevestigen dat er ook een optie tot koop in het huurcontract is opgenomen.

4 uur geleden
Invaller Hato debuteert met zege voor Chelsea in Premier League

LONDEN (ANP) - Jorrel Hato heeft met een ruime zege zijn debuut voor Chelsea in de Premier League gemaakt. De van Ajax overgekomen verdediger won met zijn nieuwe ploeg het uitduel met West Ham United (1-5).

16 uur geleden
Kampioen Bayern München begint met zes doelpunten aan seizoen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het seizoen in de Bundesliga begonnen. De kampioen scoorde zesmaal in het thuisduel met RB Leipzig (6-0).

17 uur geleden
Ajax-supporters staan zondag met applaus stil bij vermoorde Lisa

AMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax staan zondag in de zeventiende minuut van de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo in de Johan Cruijff ArenA met applaus stil bij de moord op Lisa uit Abcoude. Het 17-jarige meisje werd in de nacht van dinsdag op woensdag met geweld om het leven gebracht aan de Holterbergweg, om de hoek bij jeugdcomplex De Toekomst van de club uit Amsterdam.

19 uur geleden
FC Utrecht moet middenvelder De Wit weken missen

UTRECHT (ANP) - Dani de Wit kan de komende weken niet voor FC Utrecht uitkomen. De aanvallende middenvelder heeft zondag een voetblessure opgelopen tijdens een duel met Sparta Rotterdam en moet voorlopig rust houden.

19 uur geleden
Advocaat roept Bazoer, Sambo en Chong op voor Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat heeft zijn selectie van Curaçao verder versterkt. De ervaren bondscoach heeft zeven nieuwe spelers opgeroepen, onder wie Riechedly Bazoer, Shurandy Sambo, Tahith Chong en Tommy St. Jago.

21 uur geleden
Jeugdopleiding van Vitesse blijft bestaan

ARNHEM (ANP) - De jeugdteams van Vitesse nemen komend seizoen deel aan de KNVB-competities. Dit is de uitkomst van overleggen tussen de KNVB en Vitesse, die volgden na de intrekking van de proflicentie van de club. Vitesse laat weten dat trainers, spelers en ouders snel worden bijgepraat.

21 uur geleden