Wiegman voor vierde keer beste coach op FIFA-gala
LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is op het gala van wereldvoetbalbond FIFA voor de vierde keer verkozen tot Coach van het Jaar bij de vrouwenteams. De bondscoach van Engeland kreeg de voorkeur boven Jonatan Giraldez (FC Barcelona) en Emma Hayes (eerst Chelsea, nu de Verenigde Staten).
Wiegman bereikte in de zomer met Engeland de finale van het WK. Daarin was Spanje te sterk. Wiegman won de prijs eerder in 2017, 2020 en 2022.
Jorge Vilda, die Spanje naar de wereldtitel loodste en daarna vertrok, was niet genomineerd.
"Jullie zullen wel denken, daar staat ze weer. Sorry daarvoor", sprak Wiegman de zaal in Londen toe. "Ik wil benadrukken dat ik zeer vereerd ben. Ik wil iedereen bedanken: de Engelse bond, de technische staf en natuurlijk de spelers."
De 54-jarige Wiegman is met vier FIFA-trofeeën recordhoudster in de categorie Coach van het Jaar bij de vrouwenteams.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.
8 minuten geledenZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.
9 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman neemt Jeremie Frimpong niet mee naar het WK. De speler van Liverpool ontbreekt in de woensdag vrijgegeven selectie van 26 spelers. Frimpong heeft een wisselvallig seizoen achter de rug en had geregeld te maken met blessures.
47 minuten geledenZEIST (ANP) - Stefan de Vrij doet niet mee met Nederland aan het wereldkampioenschap voetbal. De 34-jarige verdediger raakte zaterdag geblesseerd tijdens een competitiewedstrijd van zijn club Internazionale en is niet op tijd fit.
51 minuten geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon en Guus Til gaan volgende maand met het Nederlands elftal mee naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De twee middenvelders maken deel uit van de selectie van 26 spelers, die de KNVB zojuist heeft vrijgegeven. Bondscoach Ronald Koeman geeft om 14.45 uur tijdens een persconferentie in Zeist tekst en uitleg.
58 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met Kjetil Haug een nieuwe keeper aangetrokken. De 27-jarige Noor komt transfervrij over van Toulouse. In Deventer heeft hij zijn handtekening gezet onder een verbintenis voor drie seizoenen, meldt de Overijsselse club.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".
3 uur geleden