Wiegman voor vierde keer beste coach op FIFA-gala
LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is op het gala van wereldvoetbalbond FIFA voor de vierde keer verkozen tot Coach van het Jaar bij de vrouwenteams. De bondscoach van Engeland kreeg de voorkeur boven Jonatan Giraldez (FC Barcelona) en Emma Hayes (eerst Chelsea, nu de Verenigde Staten).
Wiegman bereikte in de zomer met Engeland de finale van het WK. Daarin was Spanje te sterk. Wiegman won de prijs eerder in 2017, 2020 en 2022.
Jorge Vilda, die Spanje naar de wereldtitel loodste en daarna vertrok, was niet genomineerd.
"Jullie zullen wel denken, daar staat ze weer. Sorry daarvoor", sprak Wiegman de zaal in Londen toe. "Ik wil benadrukken dat ik zeer vereerd ben. Ik wil iedereen bedanken: de Engelse bond, de technische staf en natuurlijk de spelers."
De 54-jarige Wiegman is met vier FIFA-trofeeën recordhoudster in de categorie Coach van het Jaar bij de vrouwenteams.
Meer uit Voetbal
DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
46 minuten geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
10 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
10 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
20 uur geleden