Wiegman vindt zege op Oranje op Wembley 'ongelooflijk hoogtepunt'
LONDEN (ANP) - De Engelse bondscoach Sarina Wiegman kijkt vol ongeloof terug op het enerverende Nations League-duel met het Nederlands elftal van vrijdagavond. Ruim 71.000 toeschouwers gingen dankzij een Engelse treffer in blessuretijd toch nog juichend het iconische Wembley-stadion uit: 3-2. "Het was een hele bijzondere wedstrijd en goede reclame voor het vrouwenvoetbal", zei Wiegman op een drukbezochte persconferentie.
De voormalig bondscoach van Oranje kijkt na zulke mijlpalen ook terug op de afgelopen jaren. Ze ziet dan dat het vrouwenvoetbal een snelle ontwikkeling heeft doorgemaakt. "Ik had nooit verwacht dat ik hier mocht staan met Engeland, tegen mijn eigen land. Ook nog tegen (Oranje-bondscoach) Andries Jonker, die ik heel goed ken. Met zoveel fans op de tribunes, is dat heel erg bijzonder."
Wiegman (54) vindt het moeilijk om te zeggen of het duel met Oranje haar absolute hoogtepunt van het jaar was. "We wonnen ook de Finalissima (in april tegen Brazilië, een duel tussen Europees en Zuid-Amerikaans kampioen) en haalden de WK-finale. Maar ook deze avond is een ongelooflijk hoogtepunt."
Jonker denkt dat ook de Nederlandse televisiekijker heeft genoten van het duel, ondanks de nederlaag na een 2-0-voorsprong bij rust. "Ik denk dat de mensen in Nederland zich inmiddels verheugen op een avondje Nederlands elftal. Dan zullen ze de eerste helft geweldig hebben gevonden. In de tweede helft zullen ze ouderwets hebben gemopperd en gezegd: 'Zie je, het is toch niks'. Maar als er langzaam doorsijpelt dat de nederlaag niet zulke negatieve consequenties heeft, zullen ze dinsdag wel weer kijken."
Oranje en Engeland hebben na vijf duels beide 9 punten. De ploeg van Jonker leidt de groep door een beter doelsaldo (+4 om +1). Dinsdag brengen de duels Nederland - België en Schotland - Engeland de beslissing in wie zich als groepswinnaar plaatst voor de laatste vier van de Nations League. Die landen strijden in februari om twee tickets voor de Olympische Spelen van Parijs.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
29 minuten geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
4 uur geleden