Wiegman vindt zege op Oranje op Wembley 'ongelooflijk hoogtepunt'
LONDEN (ANP) - De Engelse bondscoach Sarina Wiegman kijkt vol ongeloof terug op het enerverende Nations League-duel met het Nederlands elftal van vrijdagavond. Ruim 71.000 toeschouwers gingen dankzij een Engelse treffer in blessuretijd toch nog juichend het iconische Wembley-stadion uit: 3-2. "Het was een hele bijzondere wedstrijd en goede reclame voor het vrouwenvoetbal", zei Wiegman op een drukbezochte persconferentie.
De voormalig bondscoach van Oranje kijkt na zulke mijlpalen ook terug op de afgelopen jaren. Ze ziet dan dat het vrouwenvoetbal een snelle ontwikkeling heeft doorgemaakt. "Ik had nooit verwacht dat ik hier mocht staan met Engeland, tegen mijn eigen land. Ook nog tegen (Oranje-bondscoach) Andries Jonker, die ik heel goed ken. Met zoveel fans op de tribunes, is dat heel erg bijzonder."
Wiegman (54) vindt het moeilijk om te zeggen of het duel met Oranje haar absolute hoogtepunt van het jaar was. "We wonnen ook de Finalissima (in april tegen Brazilië, een duel tussen Europees en Zuid-Amerikaans kampioen) en haalden de WK-finale. Maar ook deze avond is een ongelooflijk hoogtepunt."
Jonker denkt dat ook de Nederlandse televisiekijker heeft genoten van het duel, ondanks de nederlaag na een 2-0-voorsprong bij rust. "Ik denk dat de mensen in Nederland zich inmiddels verheugen op een avondje Nederlands elftal. Dan zullen ze de eerste helft geweldig hebben gevonden. In de tweede helft zullen ze ouderwets hebben gemopperd en gezegd: 'Zie je, het is toch niks'. Maar als er langzaam doorsijpelt dat de nederlaag niet zulke negatieve consequenties heeft, zullen ze dinsdag wel weer kijken."
Oranje en Engeland hebben na vijf duels beide 9 punten. De ploeg van Jonker leidt de groep door een beter doelsaldo (+4 om +1). Dinsdag brengen de duels Nederland - België en Schotland - Engeland de beslissing in wie zich als groepswinnaar plaatst voor de laatste vier van de Nations League. Die landen strijden in februari om twee tickets voor de Olympische Spelen van Parijs.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.
38 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.
4 uur geledenARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.
4 uur geledenSEATTLE (ANP/DPA) - De Amerikaanse spits Folarin Balogun snapt de commotie over het opheffen van zijn schorsing voor het verloren WK-duel met België (1-4) in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag. "Natuurlijk wordt het omstreden als zo'n besluit wordt teruggedraaid. Wij accepteerden de beslissing toen ik rood kreeg, maar we accepteerden ook de beslissing toen ons werd verteld dat ik mocht spelen", aldus de 25-jarige aanvaller.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Youri Tielemans (29) stapte in de nacht van maandag op dinsdag als de trotse captain van het veld na de 4-1-overwinning op de VS. "Ik ben trots op het team. Iedereen heeft alles gegeven", zei Tielemans in de catacomben van het Seattle Stadium. "Ik ben heel blij met de kwalificatie voor de kwartfinales. En ik ben heel blij met de manier waarop we hebben gespeeld."
6 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Rudy Garcia vindt dat de Belgische ploeg zich in de achtste finales van het WK voetbal van zijn beste kant heeft laten zien. "We hebben ons speelplan uitgevoerd. Het is een mooie kwalificatie geworden", stelde Garcia na afloop van de 4-1-overwinning tegen de VS in Seattle.
8 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino vond dat de VS "nooit in de wedstrijd is geweest" tegen België. "Het was een hele slechte dag. Dat kan een keer gebeuren. We hadden dat vandaag. Op een WK is het dan voorbij", zei Pochettino na afloop van de uitschakeling op het WK na een 4-1-nederlaag van de VS tegen België.
8 uur geleden