Wiegman verlengt contract bij Engelse voetbalsters tot na WK 2027
LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman heeft haar contract als bondscoach van de Engelse voetbalsters verlengd. De 54-jarige Haagse ligt nu vast tot en met het WK van 2027, wanneer ze haar eerste wereldtitel hoopt te pakken. Afgelopen zomer verloor Wiegman met Engeland de WK-finale van Spanje, na in 2019 ook al met Oranje net naast de wereldtitel te hebben gegrepen.
"We hebben nog wat 'unfinished business' te doen", blikte Wiegman direct vooruit op het WK van 2027, dat mogelijk deels in Nederland plaatsvindt. "Ik weet dat we tot nog meer in staat zijn, al zal dat niet vanzelf gaan." Ook haar vaste assistent Arjan Veurink heeft zijn contract verlengd.
Mark Bullingham, de baas van de Engelse voetbalbond, noemt Wiegman een belangrijk uithangbord voor het vrouwenvoetbal en het Engelse voetbal in het algemeen. "Ze heeft door haar geweldige werk als coach en leider al zoveel bereikt, en er is nog veel meer op komst."
Europese titels
Wiegman begon in 2021 als bondscoach van de Engelsen, met in 2022 de Europese titel voor eigen fans als gevolg. Het was de eerste keer dat de Engelse voetbalsters het EK wonnen. Wiegman pakte vijf jaar eerder met Oranje in eigen land ook al de Europese titel. Volgend jaar in Zwitserland heeft Wiegman de kans om haar derde Europese titel op rij te pakken. Het kwalificatietraject daarvoor begint in april.
Met de 'Lionesses' ontbreekt de Nederlandse komende zomer wel op de Olympische Spelen, door de tweede plek in de Nations League-poule achter Oranje. In de laatste groepswedstrijd leek Engeland lang op weg naar de benodigde groepswinst, totdat Oranje-international Damaris Egurrola er met twee treffers in de absolute slotfase voor zorgde dat het Nederlands elftal Engeland op doelsaldo voor bleef en kans bleef houden op olympische deelname.
De tweede plaats op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland leverde Wiegman maandag voor de vierde keer de FIFA-prijs voor beste coach van het afgelopen jaar in het vrouwenvoetbal op, een record.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
10 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
11 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
20 uur geleden