Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman verlengt contract bij Engelse voetbalsters tot na WK 2027

Wiegman verlengt contract bij Engelse voetbalsters tot na WK 2027

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman heeft haar contract als bondscoach van de Engelse voetbalsters verlengd. De 54-jarige Haagse ligt nu vast tot en met het WK van 2027, wanneer ze haar eerste wereldtitel hoopt te pakken. Afgelopen zomer verloor Wiegman met Engeland de WK-finale van Spanje, na in 2019 ook al met Oranje net naast de wereldtitel te hebben gegrepen.

"We hebben nog wat 'unfinished business' te doen", blikte Wiegman direct vooruit op het WK van 2027, dat mogelijk deels in Nederland plaatsvindt. "Ik weet dat we tot nog meer in staat zijn, al zal dat niet vanzelf gaan." Ook haar vaste assistent Arjan Veurink heeft zijn contract verlengd.

Mark Bullingham, de baas van de Engelse voetbalbond, noemt Wiegman een belangrijk uithangbord voor het vrouwenvoetbal en het Engelse voetbal in het algemeen. "Ze heeft door haar geweldige werk als coach en leider al zoveel bereikt, en er is nog veel meer op komst."

Europese titels

Wiegman begon in 2021 als bondscoach van de Engelsen, met in 2022 de Europese titel voor eigen fans als gevolg. Het was de eerste keer dat de Engelse voetbalsters het EK wonnen. Wiegman pakte vijf jaar eerder met Oranje in eigen land ook al de Europese titel. Volgend jaar in Zwitserland heeft Wiegman de kans om haar derde Europese titel op rij te pakken. Het kwalificatietraject daarvoor begint in april.

Met de 'Lionesses' ontbreekt de Nederlandse komende zomer wel op de Olympische Spelen, door de tweede plek in de Nations League-poule achter Oranje. In de laatste groepswedstrijd leek Engeland lang op weg naar de benodigde groepswinst, totdat Oranje-international Damaris Egurrola er met twee treffers in de absolute slotfase voor zorgde dat het Nederlands elftal Engeland op doelsaldo voor bleef en kans bleef houden op olympische deelname.

De tweede plaats op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland leverde Wiegman maandag voor de vierde keer de FIFA-prijs voor beste coach van het afgelopen jaar in het vrouwenvoetbal op, een record.

Meer uit Voetbal

Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

4 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

12 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

12 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

12 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

13 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

13 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

15 uur geleden