Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman verlengt contract bij Engelse voetbalsters tot na WK 2027

Wiegman verlengt contract bij Engelse voetbalsters tot na WK 2027

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman heeft haar contract als bondscoach van de Engelse voetbalsters verlengd. De 54-jarige Haagse ligt nu vast tot en met het WK van 2027, wanneer ze haar eerste wereldtitel hoopt te pakken. Afgelopen zomer verloor Wiegman met Engeland de WK-finale van Spanje, na in 2019 ook al met Oranje net naast de wereldtitel te hebben gegrepen.

"We hebben nog wat 'unfinished business' te doen", blikte Wiegman direct vooruit op het WK van 2027, dat mogelijk deels in Nederland plaatsvindt. "Ik weet dat we tot nog meer in staat zijn, al zal dat niet vanzelf gaan." Ook haar vaste assistent Arjan Veurink heeft zijn contract verlengd.

Mark Bullingham, de baas van de Engelse voetbalbond, noemt Wiegman een belangrijk uithangbord voor het vrouwenvoetbal en het Engelse voetbal in het algemeen. "Ze heeft door haar geweldige werk als coach en leider al zoveel bereikt, en er is nog veel meer op komst."

Europese titels

Wiegman begon in 2021 als bondscoach van de Engelsen, met in 2022 de Europese titel voor eigen fans als gevolg. Het was de eerste keer dat de Engelse voetbalsters het EK wonnen. Wiegman pakte vijf jaar eerder met Oranje in eigen land ook al de Europese titel. Volgend jaar in Zwitserland heeft Wiegman de kans om haar derde Europese titel op rij te pakken. Het kwalificatietraject daarvoor begint in april.

Met de 'Lionesses' ontbreekt de Nederlandse komende zomer wel op de Olympische Spelen, door de tweede plek in de Nations League-poule achter Oranje. In de laatste groepswedstrijd leek Engeland lang op weg naar de benodigde groepswinst, totdat Oranje-international Damaris Egurrola er met twee treffers in de absolute slotfase voor zorgde dat het Nederlands elftal Engeland op doelsaldo voor bleef en kans bleef houden op olympische deelname.

De tweede plaats op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland leverde Wiegman maandag voor de vierde keer de FIFA-prijs voor beste coach van het afgelopen jaar in het vrouwenvoetbal op, een record.

Meer uit Voetbal

Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

13 uur geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

14 uur geleden
Watanabe houdt enkelblessure over aan duel met Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.

17 uur geleden
ManUnited maakt einde aan ongeslagen reeks koploper Arsenal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.

17 uur geleden
FC Utrecht kan tegen Sparta geen einde maken aan negatieve reeks

UTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.

18 uur geleden
Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.

18 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Heracles eerste competitiezege dit jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.

18 uur geleden