Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman verlangt flexibiliteit van voetbalsters op Spelen

Wiegman verlangt flexibiliteit van voetbalsters op Spelen

KAMOGAWA (ANP) - Flexibel zijn, daar draait het op de Olympische Spelen van Tokio om volgens bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters. Als eerste ploeg arriveerde Oranje deze week in Japan. "We zullen ons op deze Spelen steeds moeten aanpassen aan de situaties die ontstaan", zegt Wiegman vanuit Kamogawa, een stad aan de Japanse kust op zo'n 2 uur rijden van Tokio. "Wat vandaag normaal is, kan morgen weer anders zijn."

Het duurde op het vliegveld vier uur voordat de voetbalsters alle checks hadden doorlopen en het papierwerk was gecontroleerd. En dan viel het volgens Wiegman nog mee. "We hadden gehoord dat het tussen de 3 en 6 uur kon gaan duren. Ach, je doet een spelletje en leest een boek. Je kan je daar wel druk om maken, maar het verandert toch niet."

Met die instelling wil Wiegman haar ploeg door de Spelen heen loodsen. "De Spelen zijn altijd bijzonder, maar deze zijn extra bijzonder vanwege de situatie waarin we zitten. Het vraagt flexibiliteit en wendbaarheid. Maar als je ziet hoe moeilijk het is om deze Spelen door te laten gaan en wat de Japanners allemaal voor elkaar hebben gebokst, dan kunnen we al die maatregelen alleen maar respecteren."

Acclimatiseren

De voetbalsters hebben in hun hotel in Kamogawa een eigen vleugel, afgesloten van de andere bezoekers. Zowel binnen als buiten moeten ze een mondkapje dragen. "Een wandelingetje maken kan niet, maar gelukkig hebben we een tuin waarin we ons kunnen begeven." Het trainingsveld in de buurt van het hotel is volgens Wiegman "supergoed". De 'Leeuwinnen' spelen daar woensdag een besloten oefenwedstrijd tegen Canada.

Wiegman geeft haar speelsters de eerste dagen in Japan de tijd om van de jetlag af te komen en te wennen aan de omstandigheden, met een hoge luchtvochtigheid. "Als de zon dan door komt, is het gelijk echt zwaar. We zijn aan het opstarten en acclimatiseren. We gaan nog geen partijtjes spelen, omdat je daarin onverwachte bewegingen maakt. Dat bouwen we stap voor stap op. Het is fijn dat we hier al vroeg zijn, zodat we kunnen wennen."

Keepster Loes Geurts arriveerde vrijdag ook in Japan, zodat Wiegman haar selectie nu compleet heeft. Geurts vloog later naar Tokio omdat ze deze week nog een wedstrijd moest spelen met haar Zweedse club. Oranje start het olympische voetbaltoernooi op woensdag 21 juli, twee dagen voor de openingsceremonie, tegen Zambia.

Meer uit Voetbal

Braziliaanse scheidsrechter fluit WK-duel Nederland-Marokko

GUADALUPE (ANP) - De Braziliaanse scheidsrechter Wilton Sampaio heeft in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag de leiding over de WK-wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Marokko. Het duel in de zestiende finales vindt plaats in het Monterrey Stadium in het Mexicaanse Guadalupe.

6 minuten geleden
Iran dankt op WK voetbal ook Seattle in brief voor gastvrijheid

SEATTLE (ANP/AFP) - De Iraanse voetballers hebben op het WK na de laatste groepswedstrijd tegen Egypte (1-1) opnieuw een brief achtergelaten in de kleedkamer, waarin ze speelstad Seattle bedanken "voor de gastvrijheid". De ploeg deed dat eerder ook na de tweede groepswedstrijd tegen België (0-0) in Los Angeles op dezelfde wijze.

2 uur geleden
Aanvaller Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.

9 uur geleden
Spaanse bondscoach baalt van blessures Williams en Pino

GUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.

9 uur geleden
Iraanse spelers hekelen wijze waarop ze worden behandeld op WK

SEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."

9 uur geleden
Bondscoach Garcia hekelt na zege kritiek op Belgische sterspelers

VANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."

9 uur geleden
Courtois noemt eerste treffer Trossard bevrijdend

VANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.

10 uur geleden