Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman 'vereerd en blij' met Engels contract

Wiegman 'vereerd en blij' met Engels contract

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman zegt "blij en vereerd" te zijn met de kans die ze krijgt vanaf 2021 bondscoach van de Engelse voetbalvrouwen te zijn. "Engeland is de bakermat van het voetbal en de nationale bond van het land heeft heel veel bijgedragen aan de ontwikkeling van het vrouwenvoetbal. Het is geweldig dat ik hier mag werken."

Voor een terugblik op Oranje is het volgens Wiegman nog te vroeg. "We hebben de laatste jaren ongelooflijke prestaties neergezet, maar wat mij betreft is het nog niet voorbij. We hebben nog twee voorname doelen om te bereken. Een mooie prestatie neerzetten in Tokio én ons kwalificeren voor het EK van 2022 in Engeland. Ik ben nog lang niet klaar."

Sue Campbell, directeur vrouwenvoetbal van de Engelse bond FA zei dat Wiegman de eerste keus was: "Veel coaches van wereldklasse hebben zich de afgelopen periode bij ons gemeld voor deze baan. Dat zegt iets over hoe we er voorstaan. Sarina heeft echter alles in zich wat we wilden hebben, leiderschap, kennis en een enorme ambitie om te winnen. Ik weet zeker dat we met z'n allen heel veel gaan bereiken."

Wiegman wordt in Engeland de opvolger van Phil Neville.

Meer uit Voetbal

Güler biedt excuses aan voor uitschakeling Turkije

SANTA CLARA (ANP) - Buitenspeler Arda Güler baalt ervan dat hij met Turkije al na twee wedstrijden is uitgeschakeld op het WK. Turkije verloor in de nacht van vrijdag op zaterdag met 1-0 van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella verloor eerder al van Australië (0-2) en is daardoor met nog één wedstrijd te gaan al uitgeschakeld in groep D.

3 uur geleden
Turkije na nederlaag tegen Paraguay uitgeschakeld op WK voetbal

SANTA CLARA (ANP) - Turkije heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het San Francisco Bay Area Stadium met 1-0 verloren van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella is daardoor al na twee nederlagen uitgeschakeld in groep D op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Rode kaart Paraguayaan Almirón na beledigen met hand voor mond

SANTA CLARA (ANP) - Miguel Almirón van Paraguay heeft op het WK voetbal de eerste rode kaart gekregen voor het beledigen van een tegenstander met een hand voor zijn mond. Hij deed dat tegen de Turkse voetballer Mert Müldür. Paraguay stond met 1-0 voor.

6 uur geleden
Koeman: impact van mijn wissels tegen Japan was niet goed

HOUSTON (ANP) - Ronald Koeman heeft alsnog toegegeven dat zijn wissels in het eerste WK-duel van het Nederlandse elftal met Japan niet goed zijn uitgepakt. "De impact van de wissels was niet goed", zei de bondscoach van Oranje op zijn laatste persconferentie voor de tweede wedstrijd op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van zaterdag tegen Zweden in Houston.

6 uur geleden
Marokko wint tweede WK-duel van Schotland dankzij treffer Saibari

FOXBOROUGH (ANP) - Marokko heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag het tweede groepsduel met Schotland met 1-0 gewonnen. Ismael Saibari, die de afgelopen seizoenen bij PSV speelde, maakte in Boston het enige doelpunt van de wedstrijd. Marokko gaat na twee wedstrijden met 4 punten aan de leiding in groep C. Brazilië en Haïti spelen later op de dag in Miami Gardens tegen elkaar.

7 uur geleden
Van Hecke: focus ligt na transfer naar Spurs volledig op Oranje

HOUSTON (ANP) - Jan Paul van Hecke is met zijn gedachten volledig bij het Nederlands elftal. Dat zei de verdediger vrijdag (plaatselijke tijd) op een persconferentie in Houston in aanloop naar de groepswedstrijd tegen Zweden op het WK.

7 uur geleden
Brazilië schakelt Haïti uit en gaat aan de leiding in groep C

PHILADELPHIA (ANP) - Brazilië heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Haïti met 3-0 gewonnen. Het elftal van de Italiaanse bondscoach Carlo Ancelotti gaat met 4 punten aan de leiding in groep C voor Marokko, dat over een minder goed doelsaldo beschikt. Schotland staat op 3 punten en Haïti is na twee nederlagen als eerste van de 48 deelnemers uitgeschakeld op het WK.

9 uur geleden