Wiegman 'vereerd en blij' met Engels contract
LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman zegt "blij en vereerd" te zijn met de kans die ze krijgt vanaf 2021 bondscoach van de Engelse voetbalvrouwen te zijn. "Engeland is de bakermat van het voetbal en de nationale bond van het land heeft heel veel bijgedragen aan de ontwikkeling van het vrouwenvoetbal. Het is geweldig dat ik hier mag werken."
Voor een terugblik op Oranje is het volgens Wiegman nog te vroeg. "We hebben de laatste jaren ongelooflijke prestaties neergezet, maar wat mij betreft is het nog niet voorbij. We hebben nog twee voorname doelen om te bereken. Een mooie prestatie neerzetten in Tokio én ons kwalificeren voor het EK van 2022 in Engeland. Ik ben nog lang niet klaar."
Sue Campbell, directeur vrouwenvoetbal van de Engelse bond FA zei dat Wiegman de eerste keus was: "Veel coaches van wereldklasse hebben zich de afgelopen periode bij ons gemeld voor deze baan. Dat zegt iets over hoe we er voorstaan. Sarina heeft echter alles in zich wat we wilden hebben, leiderschap, kennis en een enorme ambitie om te winnen. Ik weet zeker dat we met z'n allen heel veel gaan bereiken."
Wiegman wordt in Engeland de opvolger van Phil Neville.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Lionel Messi komt niet meer voor de nationale voetbalploeg van Argentinië uit. De 39-jarige aanvaller van Inter Miami heeft via sociale media zijn afscheid als international aangekondigd. De verloren finale van het WK tegen Spanje in de Verenigde Staten was zijn laatste landenwedstrijd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat geen geld teruggeven aan supporters als er dit Champions League-seizoen door straffen van de UEFA vakken leeg moeten blijven. Dat heeft de Rotterdamse club maandag gemeld in de kaartverkoopinformatie voor de Europese wedstrijden. Ook wijst Feyenoord op een voorwaardelijke straf die nog openstaat vanwege wanordelijkheden vorig seizoen bij de thuiswedstrijd met Panathinaikos.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de komst van Allan Elias bevestigd. De 22-jarige vleugelaanvaller komt over van Palmeiras. De Braziliaan heeft een vijfjarig contract ondertekend.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich versterkt met Cedric Hatenboer. De middenvelder komt over van Anderlecht, waar hij nooit doorbrak. Hij heeft een vierjarig contract ondertekend, zo meldt de club uit Rotterdam.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Noam Emeran heeft afscheid genomen van FC Groningen. De 23-jarige Fransman kwam niet voor in de plannen van trainer Dick Lukkien en heeft zijn contract laten ontbinden. Zijn verbintenis liep aan het einde van dit seizoen af.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Mees Hilgers maakt de overstap van FC Twente naar sc Heerenveen. Dat meldt de Friese Eredivisieclub maandag. De 25-jarige centrale verdediger heeft getekend voor twee jaar tot de zomer van 2028, met een optie voor een extra jaar.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse oud-voetballer Michel Platini wil dat voorzitter Gianni Infantino vertrekt bij wereldvoetbalbond FIFA. De Zwitser staat onder druk na zijn plan om een deel van de aandelen van een nieuw op te richten bedrijf, FIFA Forward Enterprise, te verkopen aan particuliere investeerders.
21 uur geleden