Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman rekent na uitstel Spelen op verschuiving EK

Wiegman rekent na uitstel Spelen op verschuiving EK

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben hun debuut op de Olympische Spelen moeten uitstellen naar volgend jaar, waar ze in de zomer ook het EK in Engeland op het programma hebben staan. Bondscoach Sarina Wiegman gaat ervan uit dat de Spelen van Tokio in de zomer van 2021 worden gehouden en dat het EK dus wordt opgeschoven.

"Praktisch gezien lijkt het me niet mogelijk om twee eindtoernooien achter elkaar te plakken in één zomer, dat zou heel onverstandig zijn", aldus Wiegman. "Qua belasting van de speelsters is dat niet wenselijk. De UEFA zal daar een beslissing in nemen en ik verwacht dat het EK wordt opgeschoven." Officieel moeten de voetbalsters zich nog kwalificeren voor het EK, dat van 11 juli tot en met 1 augustus op de kalender staat, maar dat is een formaliteit.

"Het uitstel van de Spelen zagen we natuurlijk al een tijdje aankomen. Maar als het definitieve besluit dan valt, komt dat toch wel even binnen", aldus Wiegman. "Aan de andere kant: als je ziet wat er in Nederland en in de wereld gaande is, dan kan je maar één beslissing nemen en dat is de Spelen uitstellen. Ik ben wel blij dat het niet volledig gecanceld is. De Olympische Spelen moeten een feest zijn, voor iedereen. Dat kan op dit moment niet. Dus is het een goede zet om het een jaar uit te stelen."

Meer uit Voetbal

AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

7 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

8 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

10 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

11 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

11 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

14 uur geleden
Sparta Rotterdam en PEC Zwolle weten weer niet te winnen: 1-1

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.

16 uur geleden