Wiegman opent EK met Engelse voetbalsters op vol Old Trafford
MANCHESTER (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman speelt met de Engelse voetbalsters de openingswedstrijd van het EK. De ploeg van het gastland neemt het op een vol Old Trafford in Manchester op tegen Oostenrijk. Engeland, dat sinds vorig jaar onder leiding staat van Wiegman, behoort tot de favorieten voor de Europese titel.
De Engelse voetbalsters zijn onder de Nederlandse trainster nog altijd ongeslagen. In de aanloop naar het EK versloegen ze Oranje in een oefeninterland in Leeds met 5-1.
Wiegman veroverde vijf jaar geleden met de 'Leeuwinnen' de Europese titel op het EK in eigen land. In de halve finale wonnen de Nederlandse voetbalsters toen met 3-0 van Engeland. Twee jaar later bereikten ze ook de eindstrijd van het WK in Frankrijk, waarin de Amerikaanse vrouwen te sterk waren. Oranje staat nu onder leiding van de Engelse bondscoach Mark Parsons. De titelverdediger opent het EK zaterdag in Sheffield tegen Zweden.
Engeland - Oostenrijk begint om 21.00 uur. In het stadion van Manchester United zitten dan ruim 70.000 toeschouwers.
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
24 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
17 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
18 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
22 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
1 dag geleden