Wiegman opent EK met Engelse voetbalsters op vol Old Trafford
MANCHESTER (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman speelt met de Engelse voetbalsters de openingswedstrijd van het EK. De ploeg van het gastland neemt het op een vol Old Trafford in Manchester op tegen Oostenrijk. Engeland, dat sinds vorig jaar onder leiding staat van Wiegman, behoort tot de favorieten voor de Europese titel.
De Engelse voetbalsters zijn onder de Nederlandse trainster nog altijd ongeslagen. In de aanloop naar het EK versloegen ze Oranje in een oefeninterland in Leeds met 5-1.
Wiegman veroverde vijf jaar geleden met de 'Leeuwinnen' de Europese titel op het EK in eigen land. In de halve finale wonnen de Nederlandse voetbalsters toen met 3-0 van Engeland. Twee jaar later bereikten ze ook de eindstrijd van het WK in Frankrijk, waarin de Amerikaanse vrouwen te sterk waren. Oranje staat nu onder leiding van de Engelse bondscoach Mark Parsons. De titelverdediger opent het EK zaterdag in Sheffield tegen Zweden.
Engeland - Oostenrijk begint om 21.00 uur. In het stadion van Manchester United zitten dan ruim 70.000 toeschouwers.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
11 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
13 uur geleden