Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman onthult als eerste vrouw 'symbolisch' standbeeld bij KNVB

Wiegman onthult als eerste vrouw 'symbolisch' standbeeld bij KNVB

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman heeft in de beeldentuin op het KNVB-complex in Zeist een standbeeld van zichzelf onthuld. De bondscoach van Oranje kreeg als eerste vrouw een standbeeld vanwege haar betekenis voor de 'Leeuwinnen' en het vrouwenvoetbal in Nederland. Het beeld van Wiegman is gemaakt door kunstenares Lia Krol en zit volgens de bondscoach vol symboliek.

"Allereerst het loopje, dat geeft de beweging van het vrouwenvoetbal in Nederland aan. Uiteraard van de 'Leeuwinnen', maar ook van de jeugd tot de senioren, van de breedte tot de top. We zijn onderweg en ik hoop dat we onderweg blijven", zei Wiegman. "In het beeld heb ik een open houding. Dat is hoe ik ben en graag wil zijn."

De 51-jarige Wiegman, al twee keer gekozen tot beste coach ter wereld van een vrouwenploeg, is klappend vereeuwigd in het beeld. "Dat staat voor het grote applaus dat al onze voorgangers verdienen, de spelers en coaches. En ook de KNVB, dat de afgelopen jaren veel heeft geïnvesteerd in vrouwenvoetbal. En natuurlijk is het applaus ook voor mijn speelsters. Dit is een geweldige generatie, zonder goede spelers kom je nergens."

Oranje-elftal van de Eeuw

In de voortuin van het KNVB-complex staan sinds 2000 beelden van het Oranje-elftal van de Eeuw, samengesteld op initiatief van Johan Cruijff. Ter ere van het 125-jarig jubileum van de KNVB kwam daar in 2017 een standbeeld van Dennis Bergkamp bij. Te midden van de sculpturen staat een beeld van Rinus Michels, de Bondscoach van de Eeuw. Wiegman heeft een plek gekregen tussen Johan Neeskens en Marco van Basten.

De succesvolle bondscoach kreeg twee jaar geleden na terugkomst van het WK in Frankrijk te horen dat ze als eerste vrouw een beeld krijgt in de KNVB-tuin. Onder leiding van Wiegman wonnen de voetbalsters het EK van 2017 in eigen land en pakten ze zilver op het WK 2019.

Onwerkelijk

De 104-voudig international was nauw betrokken bij de productie van 'haar' beeld. "Best onwerkelijk dat hier nu een beeld staat van mij", zei Wiegman, nadat ze in het bijzijn van haar familie en vrienden een gouden doek van het beeld had getrokken. Het gezelschap was met de officiële spelersbus van Oranje van Den Haag naar Zeist gekomen. "Een gekke dag, een beetje onwerkelijk allemaal", zei Wiegman. "Het leek wel een beetje op mijn trouwdag. "

Voorafgaand aan de onthulling had Wiegman in het KNVB-gebouw videoboodschappen te zien gekregen van onder anderen Louis van Gaal, Jill Ellis, Silvia Neid, Lex Schoenmaker, Dick Advocaat, Roger Reijners en haar dochters. "Het waren zulke mooie woorden, dat deed wel iets met me. Maar morgen ga ik weer lekker trainen met een klein groepje, daar ben ik hier voor. Hup, het veld op."

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

2 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

2 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

2 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

3 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

5 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

5 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

6 uur geleden