Wiegman neemt assistent Veurink mee naar Engeland
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters moeten na de Olympische Spelen niet alleen van bondscoach Sarina Wiegman afscheid nemen, maar ook van haar assistent Arjan Veurink. De 34-jarige Veurink gaat met Wiegman mee naar Engeland. "Deze kans kon en wilde ik niet laten lopen", zegt Veurink, die sinds begin 2017 de rechterhand van Wiegman is bij de 'Leeuwinnen'.
Veurink werkte daarvoor als hoofdtrainer van de vrouwen van FC Twente, waarmee hij vier keer kampioen werd. Als onderdeel van de begeleidingsstaf van Oranje vierde hij in 2017 de winst van het EK. Twee jaar later haalden de voetbalsters de finale op het WK in Frankrijk, waarin de Amerikaanse vrouwen te sterk waren.
Wiegman ondertekende in augustus vorig jaar al een contract bij de Engelse bond. De 51-jarige bondscoach van Oranje stapt komende zomer na de Spelen over. Veurink werd genoemd als haar mogelijke opvolger. Bij afwezigheid van Wiegman zat hij eind vorig jaar twee keer als eindverantwoordelijke op de bank. Veurink verlengde begin vorig jaar zijn contract nog tot de zomer van 2023.
Tandem
"Het spreekt voor zich dat we Arjan niet graag zien vertrekken", zegt KNVB-directeur Nico-Jan Hoogma. "In de ‘tandem’ met Sarina is hij de afgelopen periode uitgegroeid tot meer dan assistent. Maar we snappen ook maar al te goed dat dit voor zijn persoonlijke ontwikkeling in deze fase van zijn carrière een heel mooie kans is."
Hoogma moet nu naast een nieuwe bondscoach ook een assistent zoeken. Volgens hem wordt die puzzel "de komende weken" gelegd. "We zorgen dat er tijdig een sterke nieuwe technische staf staat, die na de Spelen het stokje kan overnemen."
De KNVB heeft met de Engelse bond afgesproken dat beide landen vlak voor het EK van 2022 in Engeland daar een onderlinge oefenwedstrijd spelen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-middenvelder Paul Wanner heeft een voetblessure opgelopen. Dat gebeurde zondag in de interland van Oostenrijk tegen Kosovo, meldt de Eindhovense voetbalclub.
2 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.
9 uur geledenBURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.
17 uur geleden