Wiegman mist Walsh en England tegen Nederland in Nations League
LONDEN (ANP) - De Engelse bondscoach Sarina Wiegman kan in de wedstrijden in de Nations League tegen Schotland en Nederland deze maand niet beschikken over middenveldster Keira Walsh en aanvalster Bethany England. De bondscoach van de WK-finalist mist ook nog Fran Kirby en Beth Mead, die door langdurige blessures ontbraken op het WK en nog niet inzetbaar zijn.
Walsh en England zijn de enige speelsters uit de selectie die op het WK de finale haalde, die ontbreken in de wedstrijden voor de Nations League. Walsh liep tijdens het WK een knieblessure op, maar mist de wedstrijden nu door een kuitblessure. England heeft eerder deze maand een heupoperatie ondergaan en mist ook de start van de competitie.
Engeland speelt op 22 september in Sunderland tegen Schotland en op 26 september in Utrecht tegen het Nederlands elftal. De winnaar in de groep waarin verder België zit, plaatst zich voor de halve finales van de Nations League. De twee finalisten van de Nations League plaatsen zich samen met gastland Frankrijk namens Europa voor het olympisch voetbaltoernooi van de vrouwen in Parijs 2024.
Vervangers
Wiegman heeft Lucy Staniforth en Maya le Tissier opnieuw opgeroepen. Zij stonden in Australië aanvankelijk stand-by voor de Engelse selectie, maar waren toen niet nodig.
Wiegman uitte ook nog haar bezorgdheid over de gezondheid van de speelsters met het oog op het drukke speelschema. De wedstrijden in de Nations League komen nauwelijks een maand na de met 1-0 van Spanje verloren WK-finale van 20 augustus en de speelsters hebben zich alweer snel bij hun clubs gemeld.
Reactie Wiegman
"Natuurlijk wil je op het hoogste niveau presteren, maar je wil ook frisse speelsters", zei Wiegman. "In mijn team moet ik een balans tussen beide vinden. Spelers zijn geen robots, ze willen presteren en zullen altijd komen. Ik ben bezorgd over de omschakeling en ik was daar al bezorgd over vóór het WK. We moeten overleggen met de UEFA, de FIFA, en de nationale bonden om dit op te lossen. Sommige speelsters hadden slechts zes dagen vrij en dat is niet goed voor ze. De noodzaak een oplossing te vinden is heel groot."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens moet het voorlopig zonder aanvoerder Jordy Clasie stellen. De 34-jarige middenvelder is geopereerd aan zijn enkel. Dat zei Martens in aanloop naar het Eredivisieduel met sc Heerenveen van zondag, op de website van de Alkmaarse club.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda in de Eredivisie de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. "We hebben er in de interlandperiode geen blessures bijgekregen", sprak de coach, die vrijdag zijn 62e verjaardag viert, op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven. Alleen de langdurig geblesseerden Ruben van Bommel en Alassane Pléa ontbreken.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.
5 uur geleden