Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman mist Walsh en England tegen Nederland in Nations League

Wiegman mist Walsh en England tegen Nederland in Nations League

LONDEN (ANP) - De Engelse bondscoach Sarina Wiegman kan in de wedstrijden in de Nations League tegen Schotland en Nederland deze maand niet beschikken over middenveldster Keira Walsh en aanvalster Bethany England. De bondscoach van de WK-finalist mist ook nog Fran Kirby en Beth Mead, die door langdurige blessures ontbraken op het WK en nog niet inzetbaar zijn.

Walsh en England zijn de enige speelsters uit de selectie die op het WK de finale haalde, die ontbreken in de wedstrijden voor de Nations League. Walsh liep tijdens het WK een knieblessure op, maar mist de wedstrijden nu door een kuitblessure. England heeft eerder deze maand een heupoperatie ondergaan en mist ook de start van de competitie.

Engeland speelt op 22 september in Sunderland tegen Schotland en op 26 september in Utrecht tegen het Nederlands elftal. De winnaar in de groep waarin verder België zit, plaatst zich voor de halve finales van de Nations League. De twee finalisten van de Nations League plaatsen zich samen met gastland Frankrijk namens Europa voor het olympisch voetbaltoernooi van de vrouwen in Parijs 2024.

Vervangers

Wiegman heeft Lucy Staniforth en Maya le Tissier opnieuw opgeroepen. Zij stonden in Australië aanvankelijk stand-by voor de Engelse selectie, maar waren toen niet nodig.

Wiegman uitte ook nog haar bezorgdheid over de gezondheid van de speelsters met het oog op het drukke speelschema. De wedstrijden in de Nations League komen nauwelijks een maand na de met 1-0 van Spanje verloren WK-finale van 20 augustus en de speelsters hebben zich alweer snel bij hun clubs gemeld.

Reactie Wiegman

"Natuurlijk wil je op het hoogste niveau presteren, maar je wil ook frisse speelsters", zei Wiegman. "In mijn team moet ik een balans tussen beide vinden. Spelers zijn geen robots, ze willen presteren en zullen altijd komen. Ik ben bezorgd over de omschakeling en ik was daar al bezorgd over vóór het WK. We moeten overleggen met de UEFA, de FIFA, en de nationale bonden om dit op te lossen. Sommige speelsters hadden slechts zes dagen vrij en dat is niet goed voor ze. De noodzaak een oplossing te vinden is heel groot."

Meer uit Voetbal

Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

5 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

8 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

8 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

9 uur geleden
Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

13 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

17 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

17 uur geleden