Wiegman mist Walsh en England tegen Nederland in Nations League
LONDEN (ANP) - De Engelse bondscoach Sarina Wiegman kan in de wedstrijden in de Nations League tegen Schotland en Nederland deze maand niet beschikken over middenveldster Keira Walsh en aanvalster Bethany England. De bondscoach van de WK-finalist mist ook nog Fran Kirby en Beth Mead, die door langdurige blessures ontbraken op het WK en nog niet inzetbaar zijn.
Walsh en England zijn de enige speelsters uit de selectie die op het WK de finale haalde, die ontbreken in de wedstrijden voor de Nations League. Walsh liep tijdens het WK een knieblessure op, maar mist de wedstrijden nu door een kuitblessure. England heeft eerder deze maand een heupoperatie ondergaan en mist ook de start van de competitie.
Engeland speelt op 22 september in Sunderland tegen Schotland en op 26 september in Utrecht tegen het Nederlands elftal. De winnaar in de groep waarin verder België zit, plaatst zich voor de halve finales van de Nations League. De twee finalisten van de Nations League plaatsen zich samen met gastland Frankrijk namens Europa voor het olympisch voetbaltoernooi van de vrouwen in Parijs 2024.
Vervangers
Wiegman heeft Lucy Staniforth en Maya le Tissier opnieuw opgeroepen. Zij stonden in Australië aanvankelijk stand-by voor de Engelse selectie, maar waren toen niet nodig.
Wiegman uitte ook nog haar bezorgdheid over de gezondheid van de speelsters met het oog op het drukke speelschema. De wedstrijden in de Nations League komen nauwelijks een maand na de met 1-0 van Spanje verloren WK-finale van 20 augustus en de speelsters hebben zich alweer snel bij hun clubs gemeld.
Reactie Wiegman
"Natuurlijk wil je op het hoogste niveau presteren, maar je wil ook frisse speelsters", zei Wiegman. "In mijn team moet ik een balans tussen beide vinden. Spelers zijn geen robots, ze willen presteren en zullen altijd komen. Ik ben bezorgd over de omschakeling en ik was daar al bezorgd over vóór het WK. We moeten overleggen met de UEFA, de FIFA, en de nationale bonden om dit op te lossen. Sommige speelsters hadden slechts zes dagen vrij en dat is niet goed voor ze. De noodzaak een oplossing te vinden is heel groot."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
8 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
10 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
18 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
19 uur geleden