Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman met voetbalsters Engeland naar halve finale WK

Wiegman met voetbalsters Engeland naar halve finale WK

SYDNEY (ANP) - De voetbalsters van Engeland zijn op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland doorgedrongen tot de halve finale. De ploeg van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman versloeg Colombia met 2-1.

De regerend Europees kampioen moest tegen Colombia, de nummer 25 van de wereld, wel een achterstand wegwerken. Leicy Santos opende vlak voor rust de score door keepster Mary Earps te verrassen met een diagonaal schot. In de blessuretijd van de eerste helft maakte Lauren Hemp de gelijkmaker na een blunder van de Colombiaanse keepster. Alessia Russo schoot namens Engeland in de 63e minuut de 2-1 binnen.

Waar Engeland in de na strafschoppen gewonnen kwartfinale tegen Nigeria lang de onderliggende partij was geweest, nam de ploeg tegen Colombia wel meteen het initiatief. De Britse vrouwen, die geen beroep konden doen op de geschorste Lauren James, zagen Russo en Rachel Daly in kansrijke positie missen.

Gelijkmaker

Colombia opende vervolgens in de laatste minuut van de reguliere speeltijd van de eerste helft de score via Santos. De middenveldster scoorde vanaf de hoek van het strafschopgebied met een schot dat over Earps heen vloog. Engeland vond nog tijd om voor rust de gelijkmaker te maken. De grabbelende Colombiaanse keepster Catalina Pérez kreeg een inzet van Russo niet onder controle, waarna Hemp de 1-1 binnenschoot.

Colombia was meteen na rust dicht bij de 2-1, maar een schot van Mayra Ramírez raakte de buitenkant van de paal. Na mogelijkheden voor Daly en Keira Walsh was het vervolgens Russo die Engeland op voorsprong schoot. De aanvalster profiteerde van matig verdedigen en mikte de bal in de verre hoek.

Engeland treft in de halve eindstrijd gastland Australië, dat eerder op zaterdag Frankrijk na strafschoppen uitschakelde.

Meer uit Voetbal

Brandt niet in Ajax-selectie voor uitduel met FC Midtjylland

AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.

1 uur geleden
AZ-speler Oufkir krijgt eerste oproep voor Marokkaans elftal

CASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.

2 uur geleden
Spaanse tennisheld Nadal benoemd in bestuur Real Madrid

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.

2 uur geleden
Coach Fonseca verruilt onverwacht Olympique Lyon voor Sporting

LYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.

4 uur geleden
Feyenoord lijdt kansloze nederlaag tegen Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.

16 uur geleden
Geplaagd Manchester United knokt zich na rust langs AS Roma

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.

16 uur geleden
PSG laat Villarreal kansloos en beslist duel in eerste kwartier

VILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.

17 uur geleden