Wiegman met voetbalsters Engeland naar halve finale WK
SYDNEY (ANP) - De voetbalsters van Engeland zijn op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland doorgedrongen tot de halve finale. De ploeg van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman versloeg Colombia met 2-1.
De regerend Europees kampioen moest tegen Colombia, de nummer 25 van de wereld, wel een achterstand wegwerken. Leicy Santos opende vlak voor rust de score door keepster Mary Earps te verrassen met een diagonaal schot. In de blessuretijd van de eerste helft maakte Lauren Hemp de gelijkmaker na een blunder van de Colombiaanse keepster. Alessia Russo schoot namens Engeland in de 63e minuut de 2-1 binnen.
Waar Engeland in de na strafschoppen gewonnen kwartfinale tegen Nigeria lang de onderliggende partij was geweest, nam de ploeg tegen Colombia wel meteen het initiatief. De Britse vrouwen, die geen beroep konden doen op de geschorste Lauren James, zagen Russo en Rachel Daly in kansrijke positie missen.
Gelijkmaker
Colombia opende vervolgens in de laatste minuut van de reguliere speeltijd van de eerste helft de score via Santos. De middenveldster scoorde vanaf de hoek van het strafschopgebied met een schot dat over Earps heen vloog. Engeland vond nog tijd om voor rust de gelijkmaker te maken. De grabbelende Colombiaanse keepster Catalina Pérez kreeg een inzet van Russo niet onder controle, waarna Hemp de 1-1 binnenschoot.
Colombia was meteen na rust dicht bij de 2-1, maar een schot van Mayra Ramírez raakte de buitenkant van de paal. Na mogelijkheden voor Daly en Keira Walsh was het vervolgens Russo die Engeland op voorsprong schoot. De aanvalster profiteerde van matig verdedigen en mikte de bal in de verre hoek.
Engeland treft in de halve eindstrijd gastland Australië, dat eerder op zaterdag Frankrijk na strafschoppen uitschakelde.
Meer uit Voetbal
SAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.
6 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.
9 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
11 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
12 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
13 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - Lionel Messi is zeer tevreden na de 2-0-overwinning van Argentinië tegen Oostenrijk, waarin hij dankzij twee WK-doelpunten alleen recordhouder werd. "Ik geniet van het moment", zei Messi. "Ik had uit de strafschop moeten scoren." Hij miste vroeg in de wedstrijd, maar verzekerde zijn land met zijn zeventiende en achttiende WK-goal van de volgende ronde.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Miroslav Klose heeft Lionel Messi gefeliciteerd met het overnemen van zijn WK-doelpuntenrecord. Door twee treffers tegen Oostenrijk (2-0) is Messi met achttien doelpunten de alleen recordhouder op wereldkampioenschappen voetbal geworden. Klose scoorde tussen 2002 en 2014 zestien keer voor Duitsland.
15 uur geleden