Wiegman met voetbalsters Engeland naar halve finale WK
SYDNEY (ANP) - De voetbalsters van Engeland zijn op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland doorgedrongen tot de halve finale. De ploeg van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman versloeg Colombia met 2-1.
De regerend Europees kampioen moest tegen Colombia, de nummer 25 van de wereld, wel een achterstand wegwerken. Leicy Santos opende vlak voor rust de score door keepster Mary Earps te verrassen met een diagonaal schot. In de blessuretijd van de eerste helft maakte Lauren Hemp de gelijkmaker na een blunder van de Colombiaanse keepster. Alessia Russo schoot namens Engeland in de 63e minuut de 2-1 binnen.
Waar Engeland in de na strafschoppen gewonnen kwartfinale tegen Nigeria lang de onderliggende partij was geweest, nam de ploeg tegen Colombia wel meteen het initiatief. De Britse vrouwen, die geen beroep konden doen op de geschorste Lauren James, zagen Russo en Rachel Daly in kansrijke positie missen.
Gelijkmaker
Colombia opende vervolgens in de laatste minuut van de reguliere speeltijd van de eerste helft de score via Santos. De middenveldster scoorde vanaf de hoek van het strafschopgebied met een schot dat over Earps heen vloog. Engeland vond nog tijd om voor rust de gelijkmaker te maken. De grabbelende Colombiaanse keepster Catalina Pérez kreeg een inzet van Russo niet onder controle, waarna Hemp de 1-1 binnenschoot.
Colombia was meteen na rust dicht bij de 2-1, maar een schot van Mayra Ramírez raakte de buitenkant van de paal. Na mogelijkheden voor Daly en Keira Walsh was het vervolgens Russo die Engeland op voorsprong schoot. De aanvalster profiteerde van matig verdedigen en mikte de bal in de verre hoek.
Engeland treft in de halve eindstrijd gastland Australië, dat eerder op zaterdag Frankrijk na strafschoppen uitschakelde.
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
22 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
21 uur geleden