Wiegman met Engelse voetbalsters op jacht naar doelpunten
GLASGOW (ANP) - De nul houden en zelf zo vaak mogelijk scoren. Het is de boodschap waarmee Sarina Wiegman de Engelse voetbalsters dinsdag in Glasgow het veld in stuurt voor het duel met Schotland. "Het is eigenlijk altijd hoe we willen beginnen", vertelde de bondscoach bij Sky Sports. Op Hampden Park is winnen alleen vermoedelijk niet genoeg voor groepswinst in de Nations League. Die is nodig om zicht te houden op de Olympische Spelen.
Wanneer Schotland en Engeland aftrappen begint in Tilburg het duel tussen Nederland en België. Oranje verloor vrijdag na een 2-0-voorsprong met 3-2 van de Engelse vrouwen, die in punten gelijk staan maar een minder doelsaldo hebben. Het scheelt drie treffers. "We weten wat wij moeten doen, de strijd is nog open", keek Wiegman vooruit. "We gaan ons best doen en hopelijk levert dat dan iets speciaals op. Het was vrijdag ook niet dat we slecht begonnen. De eerste tien minuten zaten we er bovenop, maar de eerste keer dat zij op onze helft kwamen scoorden ze meteen. Dat was een klap voor ons."
Doelpunten zijn meer dan ooit nodig. "Maar dat is het niet alleen, we mogen er ook geen tegen krijgen. Bij balverlies is het zaak de bal zo snel mogelijk weer in bezit te krijgen." Wiegman werd met eerder met Oranje Europees kampioen (2017) en tweede op het WK van 2019. Op de Olympische Spelen strandde ze met het Nederlands elftal in de kwartfinales. Met Engeland veroverde ze vorig jaar de Europese titel en was ze dit jaar finalist op het WK.
Pikant detail is dat Engeland en Schotland op de Spelen als Groot-Brittannië uitkomen. Schotse speelsters, zelf al kansloos, die voor die ploeg uitkomen hebben dus baat bij groepswinst van Engeland. Volgens de Schotse international Hayley Lauder is haar ploeg er echter op gebrand de Engelse rivalen te verslaan.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax heeft van alle clubs in het Nederlands betaald voetbal het meeste geld uitgegeven aan voetbalmakelaars tijdens het seizoen 2024-2025. De Amsterdammers maakten in totaal bijna 21,5 miljoen euro over aan voetbalmakelaars. Gezamenlijk gaven de clubs 67 miljoen euro uit in de periode van 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025. Dat maakte de KNVB maandag bekend.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.
4 uur geledenAUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
8 uur geleden