Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman met Engelse voetbalsters op jacht naar doelpunten

Wiegman met Engelse voetbalsters op jacht naar doelpunten

GLASGOW (ANP) - De nul houden en zelf zo vaak mogelijk scoren. Het is de boodschap waarmee Sarina Wiegman de Engelse voetbalsters dinsdag in Glasgow het veld in stuurt voor het duel met Schotland. "Het is eigenlijk altijd hoe we willen beginnen", vertelde de bondscoach bij Sky Sports. Op Hampden Park is winnen alleen vermoedelijk niet genoeg voor groepswinst in de Nations League. Die is nodig om zicht te houden op de Olympische Spelen.

Wanneer Schotland en Engeland aftrappen begint in Tilburg het duel tussen Nederland en België. Oranje verloor vrijdag na een 2-0-voorsprong met 3-2 van de Engelse vrouwen, die in punten gelijk staan maar een minder doelsaldo hebben. Het scheelt drie treffers. "We weten wat wij moeten doen, de strijd is nog open", keek Wiegman vooruit. "We gaan ons best doen en hopelijk levert dat dan iets speciaals op. Het was vrijdag ook niet dat we slecht begonnen. De eerste tien minuten zaten we er bovenop, maar de eerste keer dat zij op onze helft kwamen scoorden ze meteen. Dat was een klap voor ons."

Doelpunten zijn meer dan ooit nodig. "Maar dat is het niet alleen, we mogen er ook geen tegen krijgen. Bij balverlies is het zaak de bal zo snel mogelijk weer in bezit te krijgen." Wiegman werd met eerder met Oranje Europees kampioen (2017) en tweede op het WK van 2019. Op de Olympische Spelen strandde ze met het Nederlands elftal in de kwartfinales. Met Engeland veroverde ze vorig jaar de Europese titel en was ze dit jaar finalist op het WK.

Pikant detail is dat Engeland en Schotland op de Spelen als Groot-Brittannië uitkomen. Schotse speelsters, zelf al kansloos, die voor die ploeg uitkomen hebben dus baat bij groepswinst van Engeland. Volgens de Schotse international Hayley Lauder is haar ploeg er echter op gebrand de Engelse rivalen te verslaan.

Meer uit Voetbal

Profs willen taboe over mentale problemen in voetbal doorbreken

ZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.

3 uur geleden
AZ met winst op FC Noah naar achtste finale van Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).

10 uur geleden
Geblesseerde Brobbey mist komende duels van Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.

12 uur geleden
AZ begint met Mijnans en Smit tegen FC Noah

ALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.

13 uur geleden
Aanvalster Miedema blijft nog een seizoen bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.

14 uur geleden
Celstraf geëist tegen fan van Oviedo voor racisme tegen Mbappé

OVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.

15 uur geleden
Belgische middenvelder Fernandez (18) verlengt contract met PSV

EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.

15 uur geleden