Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman met Engelse voetbalsters op jacht naar doelpunten

Wiegman met Engelse voetbalsters op jacht naar doelpunten

GLASGOW (ANP) - De nul houden en zelf zo vaak mogelijk scoren. Het is de boodschap waarmee Sarina Wiegman de Engelse voetbalsters dinsdag in Glasgow het veld in stuurt voor het duel met Schotland. "Het is eigenlijk altijd hoe we willen beginnen", vertelde de bondscoach bij Sky Sports. Op Hampden Park is winnen alleen vermoedelijk niet genoeg voor groepswinst in de Nations League. Die is nodig om zicht te houden op de Olympische Spelen.

Wanneer Schotland en Engeland aftrappen begint in Tilburg het duel tussen Nederland en België. Oranje verloor vrijdag na een 2-0-voorsprong met 3-2 van de Engelse vrouwen, die in punten gelijk staan maar een minder doelsaldo hebben. Het scheelt drie treffers. "We weten wat wij moeten doen, de strijd is nog open", keek Wiegman vooruit. "We gaan ons best doen en hopelijk levert dat dan iets speciaals op. Het was vrijdag ook niet dat we slecht begonnen. De eerste tien minuten zaten we er bovenop, maar de eerste keer dat zij op onze helft kwamen scoorden ze meteen. Dat was een klap voor ons."

Doelpunten zijn meer dan ooit nodig. "Maar dat is het niet alleen, we mogen er ook geen tegen krijgen. Bij balverlies is het zaak de bal zo snel mogelijk weer in bezit te krijgen." Wiegman werd met eerder met Oranje Europees kampioen (2017) en tweede op het WK van 2019. Op de Olympische Spelen strandde ze met het Nederlands elftal in de kwartfinales. Met Engeland veroverde ze vorig jaar de Europese titel en was ze dit jaar finalist op het WK.

Pikant detail is dat Engeland en Schotland op de Spelen als Groot-Brittannië uitkomen. Schotse speelsters, zelf al kansloos, die voor die ploeg uitkomen hebben dus baat bij groepswinst van Engeland. Volgens de Schotse international Hayley Lauder is haar ploeg er echter op gebrand de Engelse rivalen te verslaan.

Meer uit Voetbal

Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

2 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

4 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

6 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

7 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

8 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

9 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

12 uur geleden