Wiegman met Engelse voetbalsters op jacht naar doelpunten
GLASGOW (ANP) - De nul houden en zelf zo vaak mogelijk scoren. Het is de boodschap waarmee Sarina Wiegman de Engelse voetbalsters dinsdag in Glasgow het veld in stuurt voor het duel met Schotland. "Het is eigenlijk altijd hoe we willen beginnen", vertelde de bondscoach bij Sky Sports. Op Hampden Park is winnen alleen vermoedelijk niet genoeg voor groepswinst in de Nations League. Die is nodig om zicht te houden op de Olympische Spelen.
Wanneer Schotland en Engeland aftrappen begint in Tilburg het duel tussen Nederland en België. Oranje verloor vrijdag na een 2-0-voorsprong met 3-2 van de Engelse vrouwen, die in punten gelijk staan maar een minder doelsaldo hebben. Het scheelt drie treffers. "We weten wat wij moeten doen, de strijd is nog open", keek Wiegman vooruit. "We gaan ons best doen en hopelijk levert dat dan iets speciaals op. Het was vrijdag ook niet dat we slecht begonnen. De eerste tien minuten zaten we er bovenop, maar de eerste keer dat zij op onze helft kwamen scoorden ze meteen. Dat was een klap voor ons."
Doelpunten zijn meer dan ooit nodig. "Maar dat is het niet alleen, we mogen er ook geen tegen krijgen. Bij balverlies is het zaak de bal zo snel mogelijk weer in bezit te krijgen." Wiegman werd met eerder met Oranje Europees kampioen (2017) en tweede op het WK van 2019. Op de Olympische Spelen strandde ze met het Nederlands elftal in de kwartfinales. Met Engeland veroverde ze vorig jaar de Europese titel en was ze dit jaar finalist op het WK.
Pikant detail is dat Engeland en Schotland op de Spelen als Groot-Brittannië uitkomen. Schotse speelsters, zelf al kansloos, die voor die ploeg uitkomen hebben dus baat bij groepswinst van Engeland. Volgens de Schotse international Hayley Lauder is haar ploeg er echter op gebrand de Engelse rivalen te verslaan.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
7 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
13 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden