Wiegman met Engelse voetbalsters op jacht naar doelpunten
GLASGOW (ANP) - De nul houden en zelf zo vaak mogelijk scoren. Het is de boodschap waarmee Sarina Wiegman de Engelse voetbalsters dinsdag in Glasgow het veld in stuurt voor het duel met Schotland. "Het is eigenlijk altijd hoe we willen beginnen", vertelde de bondscoach bij Sky Sports. Op Hampden Park is winnen alleen vermoedelijk niet genoeg voor groepswinst in de Nations League. Die is nodig om zicht te houden op de Olympische Spelen.
Wanneer Schotland en Engeland aftrappen begint in Tilburg het duel tussen Nederland en België. Oranje verloor vrijdag na een 2-0-voorsprong met 3-2 van de Engelse vrouwen, die in punten gelijk staan maar een minder doelsaldo hebben. Het scheelt drie treffers. "We weten wat wij moeten doen, de strijd is nog open", keek Wiegman vooruit. "We gaan ons best doen en hopelijk levert dat dan iets speciaals op. Het was vrijdag ook niet dat we slecht begonnen. De eerste tien minuten zaten we er bovenop, maar de eerste keer dat zij op onze helft kwamen scoorden ze meteen. Dat was een klap voor ons."
Doelpunten zijn meer dan ooit nodig. "Maar dat is het niet alleen, we mogen er ook geen tegen krijgen. Bij balverlies is het zaak de bal zo snel mogelijk weer in bezit te krijgen." Wiegman werd met eerder met Oranje Europees kampioen (2017) en tweede op het WK van 2019. Op de Olympische Spelen strandde ze met het Nederlands elftal in de kwartfinales. Met Engeland veroverde ze vorig jaar de Europese titel en was ze dit jaar finalist op het WK.
Pikant detail is dat Engeland en Schotland op de Spelen als Groot-Brittannië uitkomen. Schotse speelsters, zelf al kansloos, die voor die ploeg uitkomen hebben dus baat bij groepswinst van Engeland. Volgens de Schotse international Hayley Lauder is haar ploeg er echter op gebrand de Engelse rivalen te verslaan.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
17 minuten geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
1 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De buitenlandse aandeelhouders van Vitesse hebben volgens de club zelf aan de KNVB gemeld dat zij de raad van commissarissen en directie van Vitesse zouden hebben ontslagen. Vitesse voegt in een verklaring op de eigen website toe dat dit besluit niet rechtsgeldig is.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Dani Carvajal (34) vertrekt na dit seizoen transfervrij bij Real Madrid. Real meldt dat de aanvoerder en de club hebben besloten het "prachtige hoofdstuk" te sluiten. Carvajal had een aflopend contract bij de huidige nummer 2 van Spanje.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.
4 uur geleden