Wiegman kwalificeert zich met Engelse voetbalsters voor WK
WIENER NEUSTADT (ANP) - Sarina Wiegman heeft zich met de Engelse voetbalsters verzekerd van deelname aan het WK van volgend jaar in Australië en Nieuw-Zeeland. De 'Lionesses', die afgelopen zomer in eigen land de Europese titel veroverden, stelden kwalificatie veilig met een zege op Oostenrijk: 0-2. Alessia Russo en Nikita Parris maakten in Wiener Neustadt de doelpunten.
Engeland begon het duel met 5 punten voorsprong op Oostenrijk en wist dat een gelijkspel voldoende zou zijn om, met hierna nog één wedstrijd te gaan, het WK-ticket binnen te halen. Voor de aftrap kreeg bondscoach Wiegman van haar Oostenrijkse collega Irene Fuhrmann een taart, als felicitatie voor het winnen van het EK. Oostenrijk strandde op dat toernooi in de kwartfinales tegen Duitsland, dat het in de finale na verlenging met 2-1 moest afleggen tegen Engeland.
De Engelse vrouwen maakten de WK-kwalificatie in stijl af en zetten ook hun negende wedstrijd in winst om. In die negen duels maakte de ploeg van Wiegman liefst zeventig doelpunten en kreeg het geen enkele treffer tegen. Engeland won drie keer met 10-0 en de thuiswedstrijd tegen Letland eindigde zelfs in 20-0.
Net als Engeland verzekerden ook Duitsland (3-0 winst bij Turkije) en Noorwegen (1-0 tegen België) zich van deelname aan het WK 2023. De Nederlandse voetbalsters kunnen dat dinsdag doen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Andries Jonker moet dan in Utrecht winnen van IJsland, dat de laatste groepswedstrijd ingaat met 1 punt voorsprong op Oranje. De 'Leeuwinnen' wonnen bijna een jaar geleden in Reykjavik met 2-0 van IJsland.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
8 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
12 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
15 uur geleden