Wiegman kwalificeert zich met Engelse voetbalsters voor WK
WIENER NEUSTADT (ANP) - Sarina Wiegman heeft zich met de Engelse voetbalsters verzekerd van deelname aan het WK van volgend jaar in Australië en Nieuw-Zeeland. De 'Lionesses', die afgelopen zomer in eigen land de Europese titel veroverden, stelden kwalificatie veilig met een zege op Oostenrijk: 0-2. Alessia Russo en Nikita Parris maakten in Wiener Neustadt de doelpunten.
Engeland begon het duel met 5 punten voorsprong op Oostenrijk en wist dat een gelijkspel voldoende zou zijn om, met hierna nog één wedstrijd te gaan, het WK-ticket binnen te halen. Voor de aftrap kreeg bondscoach Wiegman van haar Oostenrijkse collega Irene Fuhrmann een taart, als felicitatie voor het winnen van het EK. Oostenrijk strandde op dat toernooi in de kwartfinales tegen Duitsland, dat het in de finale na verlenging met 2-1 moest afleggen tegen Engeland.
De Engelse vrouwen maakten de WK-kwalificatie in stijl af en zetten ook hun negende wedstrijd in winst om. In die negen duels maakte de ploeg van Wiegman liefst zeventig doelpunten en kreeg het geen enkele treffer tegen. Engeland won drie keer met 10-0 en de thuiswedstrijd tegen Letland eindigde zelfs in 20-0.
Net als Engeland verzekerden ook Duitsland (3-0 winst bij Turkije) en Noorwegen (1-0 tegen België) zich van deelname aan het WK 2023. De Nederlandse voetbalsters kunnen dat dinsdag doen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Andries Jonker moet dan in Utrecht winnen van IJsland, dat de laatste groepswedstrijd ingaat met 1 punt voorsprong op Oranje. De 'Leeuwinnen' wonnen bijna een jaar geleden in Reykjavik met 2-0 van IJsland.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
7 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
8 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
10 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
10 uur geleden