Wiegman kwalificeert zich met Engelse voetbalsters voor WK
WIENER NEUSTADT (ANP) - Sarina Wiegman heeft zich met de Engelse voetbalsters verzekerd van deelname aan het WK van volgend jaar in Australië en Nieuw-Zeeland. De 'Lionesses', die afgelopen zomer in eigen land de Europese titel veroverden, stelden kwalificatie veilig met een zege op Oostenrijk: 0-2. Alessia Russo en Nikita Parris maakten in Wiener Neustadt de doelpunten.
Engeland begon het duel met 5 punten voorsprong op Oostenrijk en wist dat een gelijkspel voldoende zou zijn om, met hierna nog één wedstrijd te gaan, het WK-ticket binnen te halen. Voor de aftrap kreeg bondscoach Wiegman van haar Oostenrijkse collega Irene Fuhrmann een taart, als felicitatie voor het winnen van het EK. Oostenrijk strandde op dat toernooi in de kwartfinales tegen Duitsland, dat het in de finale na verlenging met 2-1 moest afleggen tegen Engeland.
De Engelse vrouwen maakten de WK-kwalificatie in stijl af en zetten ook hun negende wedstrijd in winst om. In die negen duels maakte de ploeg van Wiegman liefst zeventig doelpunten en kreeg het geen enkele treffer tegen. Engeland won drie keer met 10-0 en de thuiswedstrijd tegen Letland eindigde zelfs in 20-0.
Net als Engeland verzekerden ook Duitsland (3-0 winst bij Turkije) en Noorwegen (1-0 tegen België) zich van deelname aan het WK 2023. De Nederlandse voetbalsters kunnen dat dinsdag doen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Andries Jonker moet dan in Utrecht winnen van IJsland, dat de laatste groepswedstrijd ingaat met 1 punt voorsprong op Oranje. De 'Leeuwinnen' wonnen bijna een jaar geleden in Reykjavik met 2-0 van IJsland.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
11 uur geleden