Wiegman kijkt uit naar 'grootse' halve finale WK tegen Australië
SYDNEY (ANP) - Sarina Wiegman, de bondscoach van de Engelse voetbalsters, kijkt al uit naar de halve finale op het WK tegen gastland Australië. "Dat gaat groots worden", zei de 53-jarige Nederlandse na de 2-1 overwinning op Colombia in de kwartfinale.
Australië had eerder op de zaterdag voor 75.000 enthousiaste toeschouwers in Brisbane Frankrijk na strafschoppen verslagen. De sfeer in het stadion zal woensdag tijdens de halve finale net zo imponerend zijn, realiseerde Wiegman zich. "Al was het vandaag ook indrukwekkend en leek het wel een uitwedstrijd", zei de bondscoach over de vele Colombiaanse fans in Sydney. "Maar als je speelt, dan concentreer je je op de wedstrijd. De sfeer is echter fantastisch en ik ben blij dat we in het toernooi blijven."
Engeland, dat in de achtste finale pas na strafschoppen Nigeria wist te verslaan, moest tegen Colombia een achterstand wegwerken. "We toonden weer veerkracht", zag Wiegman. "Het was een zware opgave, maar dat wisten we op voorhand. Ik vond dat we best goed speelden in de eerste helft, maar we waren een paar keer slordig aan de bal en dan zijn ze erg gevaarlijk in de counter."
"Het was hard werken na rust, toen zij begonnen te drukken. Ik ben trots op het team, hoe we de duels wonnen en de voorsprong vasthielden", aldus Wiegman.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
55 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
5 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden