Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman houdt assistent Veurink nog jaren bij voetbalsters

Wiegman houdt assistent Veurink nog jaren bij voetbalsters

ZEIST (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman kan bij de Nederlandse voetbalsters nog jarenlang samenwerken met assistent Arjan Veurink. De KNVB heeft op voorspraak van Wiegman het contract van de 33-jarige Veurink verlengd tot en met de zomer van 2023, waarin weer een WK wordt gehouden. De trainer uit Ommen, die eerder met FC Twente vier landstitels bij de vrouwen pakte, vormt sinds begin 2017 een succesvol duo met Wiegman bij Oranje.

De voetbalsters veroverden dat jaar in eigen land de Europese titel en bereikten vorig jaar de finale van het WK. Ze debuteren komende zomer op de Olympische Spelen.

"Ik wilde Arjan er heel graag bij houden en ik ben dus ook blij dat het rond is", aldus Wiegman, die zelf eind vorig jaar haar contract al verlengde tot en met het EK van 2021 in Engeland. "Wij vullen elkaar op alle fronten heel goed aan, zowel binnen als buiten het veld. Plus, het grote publiek realiseert zich dat niet altijd, Arjan is met al zijn ervaring en achtergrond uitgegroeid tot een echte specialist in de top en de breedte van het vrouwenvoetbal. Daarmee is zijn meerwaarde groter dan 'slechts' zijn rol als assistent."

Veurink heeft al eens de ambitie uitgesproken om in de toekomst zelf bondscoach te worden. "We hebben als team en staf al veel moois meegemaakt en bereikt, maar onze ambities zijn groot en onze jacht gaat door", aldus de 'rechterhand' van Wiegman. Na het WK stopte Michel Kreek als assistent, hij werd opgevolgd door Arvid Smit.

Meer uit Voetbal

Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

16 uur geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

19 uur geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

19 uur geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

20 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

23 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

1 dag geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

1 dag geleden