Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman hoopt dat Engeland heeft geleerd van duels met Spanje

Wiegman hoopt dat Engeland heeft geleerd van duels met Spanje

BASEL (ANP) - Sarina Wiegman hoopt dat Engeland heeft geleerd van de vorige ontmoetingen met Spanje. "We hebben de laatste jaren vaak tegen elkaar gespeeld", blikte ze op een persconferentie vooruit op de finale van zondag van het EK voor voetbalsters in het Zwitserse Basel. "We hebben een dag meer rust gehad omdat onze halve finale eerder was. Hopelijk helpt dat ons een beetje."

De 55-jarige Wiegman kan voor de derde keer op rij de Europese titel winnen. Ze werd in 2017 Europees kampioen met Nederland en pakte in 2022 de titel met Engeland. De succesvolle coach uit Den Haag staat voor haar vijfde eindstrijd op rij van een groot toernooi. Ze verloor met Nederland en Engeland de finales van de laatste twee WK's. Twee jaar geleden was Spanje te sterk voor Engeland (1-0) in de eindstrijd van het WK.

Engeland ontsnapte in de kwartfinale tegen Zweden, toen het terugkwam van een achterstand van 2-0 (2-2) en uiteindelijk de strafschoppenserie won. Engeland maakte pas in blessuretijd van de halve finale tegen Italië gelijk en sloeg toe in de voorlaatste minuut van de verlenging (2-1). Wiegman kreeg de afgelopen dagen veel complimenten omdat twee van haar invalsters scoorden tegen Italië. "We weten voor de wedstrijd wat er kan gebeuren", verklaarde ze. "We weten wat we dan nodig hebben. Zo is onze selectie samengesteld."

Engeland beschikt over een fitte selectie van 23 speelsters. "Het doet me erg goed dat iedereen inzetbaar is", zei Wiegman.

Meer uit Voetbal

Jurriën Timber traint na blessure nog apart bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.

2 uur geleden
Engeland ziet vijf spelers afhaken voor komende interlandperiode

LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.

5 uur geleden
Spaanse bondscoach De la Fuente verlengt contract tot na EK 2032

MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.

6 uur geleden
Van Dijk was er na gesprek met Xavi snel uit om door te gaan

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.

6 uur geleden
Xavi ziet belangrijke rol voor bij Oranje teruggekeerde Veerman

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.

8 uur geleden
Xavi belooft dat Oranje gaat spelen met passie en intensiteit

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.

8 uur geleden
Blessure AS Roma-aanvaller Malen valt mee

ZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.

8 uur geleden