Wiegman hoopt dat Engeland heeft geleerd van duels met Spanje
BASEL (ANP) - Sarina Wiegman hoopt dat Engeland heeft geleerd van de vorige ontmoetingen met Spanje. "We hebben de laatste jaren vaak tegen elkaar gespeeld", blikte ze op een persconferentie vooruit op de finale van zondag van het EK voor voetbalsters in het Zwitserse Basel. "We hebben een dag meer rust gehad omdat onze halve finale eerder was. Hopelijk helpt dat ons een beetje."
De 55-jarige Wiegman kan voor de derde keer op rij de Europese titel winnen. Ze werd in 2017 Europees kampioen met Nederland en pakte in 2022 de titel met Engeland. De succesvolle coach uit Den Haag staat voor haar vijfde eindstrijd op rij van een groot toernooi. Ze verloor met Nederland en Engeland de finales van de laatste twee WK's. Twee jaar geleden was Spanje te sterk voor Engeland (1-0) in de eindstrijd van het WK.
Engeland ontsnapte in de kwartfinale tegen Zweden, toen het terugkwam van een achterstand van 2-0 (2-2) en uiteindelijk de strafschoppenserie won. Engeland maakte pas in blessuretijd van de halve finale tegen Italië gelijk en sloeg toe in de voorlaatste minuut van de verlenging (2-1). Wiegman kreeg de afgelopen dagen veel complimenten omdat twee van haar invalsters scoorden tegen Italië. "We weten voor de wedstrijd wat er kan gebeuren", verklaarde ze. "We weten wat we dan nodig hebben. Zo is onze selectie samengesteld."
Engeland beschikt over een fitte selectie van 23 speelsters. "Het doet me erg goed dat iedereen inzetbaar is", zei Wiegman.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
23 minuten geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/BELGA) - Tijjani Reijnders, Nathan Aké en hun ploeggenoten bij Manchester City mogen thuis in alle rust toeleven naar het Champions League-duel met Borussia Dortmund van woensdag. Hun coach Pep Guardiola besloot de gebruikelijke training op de dag voor de wedstrijd af te gelasten om zijn spelers zo wat extra rust te gunnen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg en Steven Berghuis missen woensdagavond ook het thuisduel van Ajax met Galatasaray in de Champions League. "Kasper is wel op de weg terug", zei trainer John Heitinga op een persconferentie. "Hij traint weer mee, maar deze wedstrijd komt te vroeg voor hem. De terugkeer van Berghuis gaat langer duren."
6 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het onder leiding van bondscoach Arjan Veurink in de WK-kwalificatie op tegen Frankrijk. Dat bleek uit de loting in het Zwitserse Nyon. In groep A2 zijn Polen en Noord-Ierland de andere tegenstanders van Oranje. Regerend wereldkampioen Spanje speelt in groep A3 tegen Europees kampioen Engeland van Sarina Wiegman. Het WK vindt plaats van 24 juni tot en met 25 juli 2027 in Brazilië.
8 uur geleden