Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman: het was geen wedstrijd want verschil was zó groot

Wiegman: het was geen wedstrijd want verschil was zó groot

GRONINGEN (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman werd tegen Estland op haar wenken bediend. Ze verlangde van haar speelsters veel goals en wilde graag de nul houden. Het werd uiteindelijk 7-0 in Groningen.

"Het verschil was zo ongelooflijk groot en het was eigenlijk geen wedstrijd", bekende Wiegman, die zich met haar ploeg wist te kwalificeren voor het EK van 2022 in Engeland. Tijdens dat toernooi is Wiegman coach van Engeland.

In Groningen was er van spanning geen moment sprake, hetgeen ook voor aanvang werd voorspeld door de bondscoach. "We hebben alle wedstrijden gewonnen en waren duidelijk de bovenliggende partij. En dat moet ook", aldus Wiegman.

Veel energie

"Vanavond waren we continu op zoek naar een doelpunt, ook nog in de laatste minuut. Er zit heel veel energie in dit team en we bleven maar gaan. Hopelijk hebben de mensen thuis voor de buis een beetje plezier aan ons beleefd, want het is een moeilijke tijd."

Ruimte voor een feestje is er volgens Wiegman niet. Dat heeft niet zo zeer te maken met het duel van dinsdag met Kosovo, maar meer met de coronavoorschriften. Wiegman: "In het hotel wacht ons straks een diner en dat wordt vast gezellig. Maar heel veel meer is er denk ik ook niet mogelijk."

In Kosovo gunt Wiegman mogelijk een aantal speelsters rust in verband met de drukke programma's van de speelsters bij hun club. "Zaterdag gaan we terug naar Zeist en dan gaan we dat bespreken. Maar er is zeker gelegenheid om speelsters wat rust te geven. Al lijkt dat niet nodig als je zag hoe energiek iedereen was."

Meer uit Voetbal

Real Madrid speelt gelijk op WK voor clubs bij debuut Huijsen

MIAMI (ANP) - Real Madrid heeft de eerste wedstrijd op het WK voor clubs in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Al-Hilal: 1-1. De wedstrijd was het debuut van de nieuwe coach Xabi Alonso, die ook aankopen Dean Huijsen en Trent Alexander-Arnold liet debuteren.

9 uur geleden
Jong Duitsland en Jong Engeland naar kwartfinales op EK

NITRA (ANP) - De voetballers van Jong Duitsland en Jong Engeland hebben de kwartfinales van het EK onder 21 jaar bereikt. De Duitsers wonnen het laatste groepsduel met de Engelsen met 2-1, maar door de zege van Jong Tsjechië op Jong Slovenië (2-0) ging Engeland alsnog naar de laatste acht, waarbij Nederland zich eerder op de avond ook schaarde door een 2-0-zege op Oekraïne.

9 uur geleden
Bondscoach Reiziger ziet juiste energie bij Jong Oranje

PRESTOV (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger was tevreden met het optreden van Jong Oranje bij het EK. "We hebben de mensen erop gezet die energie gaven. En die spelers hebben de juiste energie gegeven. Daarin is het geslaagd", zei Reiziger bij Ziggo Sport na de 2-0-zege van Jong Oranje op Jong Oekraïne in Prestov.

12 uur geleden
Manchester City wint op WK voor clubs bij debuut Reijnders

PHILADELPHIA (ANP) - Tijjani Reijnders heeft een succesvol debuut gemaakt bij Manchester City. De ploeg van coach Pep Guardiola begon het WK voor clubteams met een 2-0-overwinning op Wydad AC uit Casablanca.

12 uur geleden
Jong Oranje na zege op Jong Oekraïne naar kwartfinale EK

PRESOV (ANP) - Jong Oranje staat in de kwartfinale van het EK. De jonge profvoetballers van bondscoach Michael Reiziger hadden aan een 2-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als nummer 2 van Groep D de laatste acht te bereiken. Jong Oranje speelt zaterdag tegen Jong Portugal (winnaar van Groep C) om een plaats in de halve finales.

12 uur geleden
Doelman Jaros op huurbasis van Liverpool naar Ajax

AMSTERDAM (ANP) - De Tsjechische doelman Vitezslav Jaros speelt komend seizoen voor Ajax. De keeper wordt voor één seizoen gehuurd van het Engelse Liverpool. De 23-jarige doelman laat via de website van de Amsterdamse club weten dat hij gelooft dat de manier van voetballen van Ajax goed bij hem past.

15 uur geleden
Reijnders maakt debuut voor Manchester City op WK voor clubteams

PHILADELPHIA (ANP) - Tijjani Reijnders maakt in de wedstrijd van Manchester City tegen het Marokkaanse Wydad AC op het WK voor clubteams zijn debuut voor de Engelse club. Trainer Pep Guardiola gunt de international, die een week geleden werd overgenomen van AC Milan, een basisplaats.

15 uur geleden