Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman: het was geen wedstrijd want verschil was zó groot

Wiegman: het was geen wedstrijd want verschil was zó groot

GRONINGEN (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman werd tegen Estland op haar wenken bediend. Ze verlangde van haar speelsters veel goals en wilde graag de nul houden. Het werd uiteindelijk 7-0 in Groningen.

"Het verschil was zo ongelooflijk groot en het was eigenlijk geen wedstrijd", bekende Wiegman, die zich met haar ploeg wist te kwalificeren voor het EK van 2022 in Engeland. Tijdens dat toernooi is Wiegman coach van Engeland.

In Groningen was er van spanning geen moment sprake, hetgeen ook voor aanvang werd voorspeld door de bondscoach. "We hebben alle wedstrijden gewonnen en waren duidelijk de bovenliggende partij. En dat moet ook", aldus Wiegman.

Veel energie

"Vanavond waren we continu op zoek naar een doelpunt, ook nog in de laatste minuut. Er zit heel veel energie in dit team en we bleven maar gaan. Hopelijk hebben de mensen thuis voor de buis een beetje plezier aan ons beleefd, want het is een moeilijke tijd."

Ruimte voor een feestje is er volgens Wiegman niet. Dat heeft niet zo zeer te maken met het duel van dinsdag met Kosovo, maar meer met de coronavoorschriften. Wiegman: "In het hotel wacht ons straks een diner en dat wordt vast gezellig. Maar heel veel meer is er denk ik ook niet mogelijk."

In Kosovo gunt Wiegman mogelijk een aantal speelsters rust in verband met de drukke programma's van de speelsters bij hun club. "Zaterdag gaan we terug naar Zeist en dan gaan we dat bespreken. Maar er is zeker gelegenheid om speelsters wat rust te geven. Al lijkt dat niet nodig als je zag hoe energiek iedereen was."

Meer uit Voetbal

Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

5 uur geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

9 uur geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

9 uur geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

10 uur geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

11 uur geleden
Weghorst scoort 4 keer in monsterzege Twente bij Excelsior: 0-9

ROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.

12 uur geleden
Telstar wint met 4-2 van het Utrecht van oud-trainer Correia

VELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.

12 uur geleden