Wiegman en Engelse speelsters dinsdag met open bus door Londen
LONDEN (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman en de Engelse speelsters worden dinsdag gehuldigd voor hun Europese titel. De selectie en stafleden maken in een open bus een rondrit door het centrum van Londen, meldt de Engelse voetbalbond FA.
De kampioenen gaan onder meer langs bij de koning op Buckingham Palace. De huldiging is live op tv te zien.
"Onze 'Lionesses' zijn voor de tweede keer op rij Europees kampioen geworden en zijn het eerste Engelse team dat een toernooi in het buitenland wint. We zijn zo trots op alle speelsters, Sarina en de andere stafleden die allemaal deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke prestatie. We weten dat de natie onze trots deelt. De huldiging in Londen geeft Engelse fans de kans om samen met de speelsters te vieren en deel uit te maken van de geschiedenis", aldus Mark Bullingham, algemeen directeur van de FA.
Het vorige EK dat Engeland bij de vrouwen won, was in eigen land. De Engelse mannen veroverden in 1966 de wereldtitel. Ook dat toernooi was in Engeland.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.
8 uur geleden