Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman draagt UEFA-prijs beste coach van het jaar op aan Spanje

Wiegman draagt UEFA-prijs beste coach van het jaar op aan Spanje

MONACO (ANP) - Sarina Wiegman is door de UEFA verkozen tot beste vrouwelijke coach van het jaar. De 53-jarige Wiegman droeg de prijs op aan de Spaanse voetbalsters. De wereldtitel van Spanje wordt overschaduwd door de rel rondom de kus op de mond die de Spaanse voorzitter Luis Rubiales tijdens de prijsuitreiking gaf aan speelster Jennifer Hermoso.

Wiegman is momenteel de bondscoach van Engeland. De voormalig bondscoach van Oranje werd met het land Europees kampioen. Op het afgelopen WK verloor ze in de finale van Spanje.

"We weten allemaal van de zaak bij de Spaanse voetbalsters en het doet me echt pijn, als een coach, een moeder van twee dochters, een vrouw en een mens. Het geeft aan dat we nog een lange weg te gaan hebben in het vrouwenvoetbal en de maatschappij. Ik draag deze prijs op aan het Spaanse elftal", sprak Wiegman op het podium tijdens een ceremonie in Monaco, waar ook de loting van de Champions League werd verricht.

Applaus

"Het team heeft geweldig voetbal gespeeld, waar iedereen van heeft genoten. Dit team verdient het om geëerd te worden en ik wil ze graag trakteren op een applaus."

In een verklaring stelde de Spaanse bond het gedrag van Rubiales na de WK-finale onacceptabel te vinden. Ook vinden de voorzitters van de regionale voetbalbonden dat hij het imago van het Spaanse voetbal ernstig heeft geschaad. De RFEF neemt zich ook voor om een "diepgaande organisatorische herstructurering" door te voeren op strategische posities binnen de voetbalbond. Die herstructurering moet zorgen voor een nieuwe fase in de top van het Spaanse voetbal.

Schorsing

De 46-jarige Rubiales bood voor het incident zijn excuses aan, maar weigerde af te treden. Vorige week startte de FIFA een tuchtprocedure en twee dagen later werd hij voor 90 dagen geschorst door het disciplinaire comité van de wereldvoetbalbond. Rubiales mag door de voorlopige schorsing tot nader order geen voetbalgerelateerde activiteiten meer uitoefenen op nationaal en internationaal niveau. De afgelopen dagen deden politici en prominenten uit de voetbalwereld hun zegje over het voorval.

Bij de mannen ging de prijs van coach van het jaar naar Pep Guardiola, de trainer van Manchester City. Hij won met de Engelse topclub dit jaar de Champions League.

De prijs voor beste speelster ging naar de Spaanse Aitana Bonmatí. De Noorse spits Erling Haaland werd verkozen tot beste speler.

Meer uit Voetbal

Depay niet naar Oranje na informatie medische staf Corinthians

ZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).

1 uur geleden
Organisaties naar Europese Commissie om verkoop WK-tickets

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.

1 uur geleden
Mbappé volledig fit voor interlands Frankrijk en slotfase seizoen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Depay meldt zich toch niet op trainingskamp Oranje

ZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.

3 uur geleden
Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

17 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

19 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

19 uur geleden