Wiegman denkt dat Oranjevrouwen druk op Wembley goed aankunnen
BURTON UPON TRENT (ANP) - De Engelse bondscoach Sarina Wiegman denkt niet dat de voetbalsters van Oranje al te veel onder de indruk zullen zijn van spelen in het iconische Wembley-stadion in Londen. Vrijdag zijn er in ieder geval zo'n 75.000 fans bij het cruciale Nations League-duel. De Oranjevrouwen speelden nog niet eerder voor zoveel toeschouwers.
"Ze zullen er vooral veel zin in hebben", zei Wiegman op een persconferentie in aanloop naar het duel met het Nederlands elftal. "Ze hebben veel ervaren speelsters en veel van hen hebben eerder al andere grote wedstrijden gespeeld", verwees de 54-jarige Haagse onder meer naar de verloren WK-finale van 2019. Onder haar leiding verloor Oranje in het Franse Lyon voor het oog van een kleine 60.000 toeschouwers van de Verenigde Staten (2-0). De trainster leidde Oranje in 2017 naar de Europese titel in eigen land.
Wiegman werkte van begin 2017 tot halverwege 2021 als bondscoach van het Nederlands elftal en kent veel speelsters om die reden door en door. Maar deze week heeft ze even geen contact met hen gehad, bekende Wiegman lachend.
Tactiek Oranje
De bondscoach van de WK-finalist verwacht niet dat Oranje een heel andere tactiek gaat hanteren dan tijdens de Nations League-wedstrijd in Utrecht van september (2-1). "Ze zullen zich wel iets proberen aan te passen, wat ze hopelijk niet lukt. Maar ze spelen vaak heel herkenbaar dus die speelstijl zullen ze niet ineens overboord gooien. Zelf ga ik ook geen grote dingen veranderen, want in de wedstrijden die we verloren speelden we op zich goed voetbal."
Wiegman heeft na de nederlaag bij België vorige maand (3-2) vrijdag een zege op Oranje nodig om kans te houden op de Olympische Spelen van komende zomer. De ploeg van bondscoach Andries Jonker verdedigt een voorsprong van 3 punten en het onderling resultaat is ook in het voordeel van de 'Leeuwinnen'. Alleen de groepswinnaar plaatst zich voor de laatste vier van de Nations League, waar twee tickets klaarliggen voor 'Parijs'.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
2 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
20 uur geleden