Wiegman denkt dat Oranjevrouwen druk op Wembley goed aankunnen
BURTON UPON TRENT (ANP) - De Engelse bondscoach Sarina Wiegman denkt niet dat de voetbalsters van Oranje al te veel onder de indruk zullen zijn van spelen in het iconische Wembley-stadion in Londen. Vrijdag zijn er in ieder geval zo'n 75.000 fans bij het cruciale Nations League-duel. De Oranjevrouwen speelden nog niet eerder voor zoveel toeschouwers.
"Ze zullen er vooral veel zin in hebben", zei Wiegman op een persconferentie in aanloop naar het duel met het Nederlands elftal. "Ze hebben veel ervaren speelsters en veel van hen hebben eerder al andere grote wedstrijden gespeeld", verwees de 54-jarige Haagse onder meer naar de verloren WK-finale van 2019. Onder haar leiding verloor Oranje in het Franse Lyon voor het oog van een kleine 60.000 toeschouwers van de Verenigde Staten (2-0). De trainster leidde Oranje in 2017 naar de Europese titel in eigen land.
Wiegman werkte van begin 2017 tot halverwege 2021 als bondscoach van het Nederlands elftal en kent veel speelsters om die reden door en door. Maar deze week heeft ze even geen contact met hen gehad, bekende Wiegman lachend.
Tactiek Oranje
De bondscoach van de WK-finalist verwacht niet dat Oranje een heel andere tactiek gaat hanteren dan tijdens de Nations League-wedstrijd in Utrecht van september (2-1). "Ze zullen zich wel iets proberen aan te passen, wat ze hopelijk niet lukt. Maar ze spelen vaak heel herkenbaar dus die speelstijl zullen ze niet ineens overboord gooien. Zelf ga ik ook geen grote dingen veranderen, want in de wedstrijden die we verloren speelden we op zich goed voetbal."
Wiegman heeft na de nederlaag bij België vorige maand (3-2) vrijdag een zege op Oranje nodig om kans te houden op de Olympische Spelen van komende zomer. De ploeg van bondscoach Andries Jonker verdedigt een voorsprong van 3 punten en het onderling resultaat is ook in het voordeel van de 'Leeuwinnen'. Alleen de groepswinnaar plaatst zich voor de laatste vier van de Nations League, waar twee tickets klaarliggen voor 'Parijs'.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
18 uur geleden