Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman denkt dat Oranjevrouwen druk op Wembley goed aankunnen

Wiegman denkt dat Oranjevrouwen druk op Wembley goed aankunnen

BURTON UPON TRENT (ANP) - De Engelse bondscoach Sarina Wiegman denkt niet dat de voetbalsters van Oranje al te veel onder de indruk zullen zijn van spelen in het iconische Wembley-stadion in Londen. Vrijdag zijn er in ieder geval zo'n 75.000 fans bij het cruciale Nations League-duel. De Oranjevrouwen speelden nog niet eerder voor zoveel toeschouwers.

"Ze zullen er vooral veel zin in hebben", zei Wiegman op een persconferentie in aanloop naar het duel met het Nederlands elftal. "Ze hebben veel ervaren speelsters en veel van hen hebben eerder al andere grote wedstrijden gespeeld", verwees de 54-jarige Haagse onder meer naar de verloren WK-finale van 2019. Onder haar leiding verloor Oranje in het Franse Lyon voor het oog van een kleine 60.000 toeschouwers van de Verenigde Staten (2-0). De trainster leidde Oranje in 2017 naar de Europese titel in eigen land.

Wiegman werkte van begin 2017 tot halverwege 2021 als bondscoach van het Nederlands elftal en kent veel speelsters om die reden door en door. Maar deze week heeft ze even geen contact met hen gehad, bekende Wiegman lachend.

Tactiek Oranje

De bondscoach van de WK-finalist verwacht niet dat Oranje een heel andere tactiek gaat hanteren dan tijdens de Nations League-wedstrijd in Utrecht van september (2-1). "Ze zullen zich wel iets proberen aan te passen, wat ze hopelijk niet lukt. Maar ze spelen vaak heel herkenbaar dus die speelstijl zullen ze niet ineens overboord gooien. Zelf ga ik ook geen grote dingen veranderen, want in de wedstrijden die we verloren speelden we op zich goed voetbal."

Wiegman heeft na de nederlaag bij België vorige maand (3-2) vrijdag een zege op Oranje nodig om kans te houden op de Olympische Spelen van komende zomer. De ploeg van bondscoach Andries Jonker verdedigt een voorsprong van 3 punten en het onderling resultaat is ook in het voordeel van de 'Leeuwinnen'. Alleen de groepswinnaar plaatst zich voor de laatste vier van de Nations League, waar twee tickets klaarliggen voor 'Parijs'.

Meer uit Voetbal

Arsenal zonder geblesseerde Timber tegen Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.

29 minuten geleden
Scorende Reijnders wint met Manchester City van Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.

1 uur geleden
Nottingham Forest wil tribune vernoemen naar overleden Robertson

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.

2 uur geleden
Bondscoach Broos (Zuid-Afrika) boos op arbitrage in Afrika Cup

AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.

6 uur geleden
Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

17 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

17 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

20 uur geleden