Wiegman denkt dat Oranjevrouwen druk op Wembley goed aankunnen
BURTON UPON TRENT (ANP) - De Engelse bondscoach Sarina Wiegman denkt niet dat de voetbalsters van Oranje al te veel onder de indruk zullen zijn van spelen in het iconische Wembley-stadion in Londen. Vrijdag zijn er in ieder geval zo'n 75.000 fans bij het cruciale Nations League-duel. De Oranjevrouwen speelden nog niet eerder voor zoveel toeschouwers.
"Ze zullen er vooral veel zin in hebben", zei Wiegman op een persconferentie in aanloop naar het duel met het Nederlands elftal. "Ze hebben veel ervaren speelsters en veel van hen hebben eerder al andere grote wedstrijden gespeeld", verwees de 54-jarige Haagse onder meer naar de verloren WK-finale van 2019. Onder haar leiding verloor Oranje in het Franse Lyon voor het oog van een kleine 60.000 toeschouwers van de Verenigde Staten (2-0). De trainster leidde Oranje in 2017 naar de Europese titel in eigen land.
Wiegman werkte van begin 2017 tot halverwege 2021 als bondscoach van het Nederlands elftal en kent veel speelsters om die reden door en door. Maar deze week heeft ze even geen contact met hen gehad, bekende Wiegman lachend.
Tactiek Oranje
De bondscoach van de WK-finalist verwacht niet dat Oranje een heel andere tactiek gaat hanteren dan tijdens de Nations League-wedstrijd in Utrecht van september (2-1). "Ze zullen zich wel iets proberen aan te passen, wat ze hopelijk niet lukt. Maar ze spelen vaak heel herkenbaar dus die speelstijl zullen ze niet ineens overboord gooien. Zelf ga ik ook geen grote dingen veranderen, want in de wedstrijden die we verloren speelden we op zich goed voetbal."
Wiegman heeft na de nederlaag bij Belgiƫ vorige maand (3-2) vrijdag een zege op Oranje nodig om kans te houden op de Olympische Spelen van komende zomer. De ploeg van bondscoach Andries Jonker verdedigt een voorsprong van 3 punten en het onderling resultaat is ook in het voordeel van de 'Leeuwinnen'. Alleen de groepswinnaar plaatst zich voor de laatste vier van de Nations League, waar twee tickets klaarliggen voor 'Parijs'.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 dag geleden