Wiegman denkt dat Oranjevrouwen druk op Wembley goed aankunnen
BURTON UPON TRENT (ANP) - De Engelse bondscoach Sarina Wiegman denkt niet dat de voetbalsters van Oranje al te veel onder de indruk zullen zijn van spelen in het iconische Wembley-stadion in Londen. Vrijdag zijn er in ieder geval zo'n 75.000 fans bij het cruciale Nations League-duel. De Oranjevrouwen speelden nog niet eerder voor zoveel toeschouwers.
"Ze zullen er vooral veel zin in hebben", zei Wiegman op een persconferentie in aanloop naar het duel met het Nederlands elftal. "Ze hebben veel ervaren speelsters en veel van hen hebben eerder al andere grote wedstrijden gespeeld", verwees de 54-jarige Haagse onder meer naar de verloren WK-finale van 2019. Onder haar leiding verloor Oranje in het Franse Lyon voor het oog van een kleine 60.000 toeschouwers van de Verenigde Staten (2-0). De trainster leidde Oranje in 2017 naar de Europese titel in eigen land.
Wiegman werkte van begin 2017 tot halverwege 2021 als bondscoach van het Nederlands elftal en kent veel speelsters om die reden door en door. Maar deze week heeft ze even geen contact met hen gehad, bekende Wiegman lachend.
Tactiek Oranje
De bondscoach van de WK-finalist verwacht niet dat Oranje een heel andere tactiek gaat hanteren dan tijdens de Nations League-wedstrijd in Utrecht van september (2-1). "Ze zullen zich wel iets proberen aan te passen, wat ze hopelijk niet lukt. Maar ze spelen vaak heel herkenbaar dus die speelstijl zullen ze niet ineens overboord gooien. Zelf ga ik ook geen grote dingen veranderen, want in de wedstrijden die we verloren speelden we op zich goed voetbal."
Wiegman heeft na de nederlaag bij België vorige maand (3-2) vrijdag een zege op Oranje nodig om kans te houden op de Olympische Spelen van komende zomer. De ploeg van bondscoach Andries Jonker verdedigt een voorsprong van 3 punten en het onderling resultaat is ook in het voordeel van de 'Leeuwinnen'. Alleen de groepswinnaar plaatst zich voor de laatste vier van de Nations League, waar twee tickets klaarliggen voor 'Parijs'.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
8 uur geleden