Wiegman: Brazilië laat verdedigend wel wat steekjes vallen
RIFU (ANP) - Sarina Wiegman ziet voor het duel met Brazilië opnieuw voldoende mogelijkheden voor haar aanvalsters. Volgens de bondscoach van de Nederlandse voetbalsters is de Braziliaanse ploeg vooral in offensief opzicht sterk.
"Zij hebben veel gescoord en dat hebben wij ook gedaan. Ze hebben een goede voorhoede, maar verdedigend laten ze wel wat steekjes vallen. Dus we zien zeker mogelijkheden", zei Wiegman twee dagen na de voortvarende start; Zambia werd woensdag met liefst 10-3 verslagen. Brazilië begon ook met een overtuigende zege, op China (5-0).
"Het is een van de oudste ploegen van het toernooi en ze hebben veel ervaring. De speelsters zijn graag aan de bal en zijn behendig. Het is een ploeg die er altijd bij is op eindtoernooien. Vorig jaar maart hebben we op het Tournoi de France (0-0) tegen ze geoefend en toen vond ik ons de iets betere ploeg. Maar dat ging er niet echt om en toen probeerden we nog dingen uit."
Ander niveau
Met de monsterscore tegen Zambia kon Wiegman naar eigen zeggen weinig in aanloop naar het duel met grootmacht Brazilië. Uitvoerige analyses hoefde de coach niet los te laten op het duel met de Afrikaanse voetbalsters. "We hadden het er van de week nog over; wie heeft er ooit in zijn leven 10-3 gespeeld? Ik niet, maar de speelsters ook niet. Dit zal een totáál andere wedstrijd worden, Brazilië is van een heel ander niveau", aldus Wiegman.
Na het duel met Zambia ging het meer over de omstandigheden waarin Oranje moest leven in plaats van bijvoorbeeld de vier doelpunten van Vivianne Miedema. De selectie klaagde over een gebrek aan bewegingsvrijheid en maakte de vergelijking met een gevangenis. "Van de week heb ik er wat over gezegd en er is een update op gekomen. Inmiddels mogen we de tuin in en ons door het hotel begeven. Nu kunnen we het afsluiten, prima", hield Wiegman zich op de vlakte.
Mentale aspect
Toch gaf ze later aan dat ook het mentale aspect dit toernooi wel eens een belangrijke rol kan spelen. "Voorafgaand aan het toernooi hebben we gekeken: hoe kun je nou oefenen met deze omstandigheden? Maar we hebben continu door kunnen voetballen, in een bubbel waarin onze mogelijkheden beperkt waren", aldus de coach.
"Ik vind dat de groep het erg goed doet en het gaat nog beter als de Spelen echt beginnen. Dan kunnen we tussen de wedstrijden door ook naar andere sporten kijken en dan gaan de dagen wel. Al wordt het fysiek ook uitdagend. Er zitten maar twee dagen tussen de wedstrijden, dus je moet snel herstellen."
Wiegman gaf aan met een volledige fitte selectie naar het duel met Brazilië toe te werken. De wedstrijd begint zaterdag om 13.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden