Wiegman bij laatste drie kandidaten voor FIFA-prijs
ZÜRICH (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters behoort tot de laatste drie kandidaten voor de prijs voor beste coach van een vrouwenteam. De oorspronkelijke lijst van zeven kanshebbers is teruggebracht tot drie. Wiegman, die zich dit jaar met Oranje zonder puntenverlies plaatste voor het EK van 2022 in Engeland, hoort donderdag op het FIFA-gala The Best of ze de prijs heeft gewonnen.
De bondscoach van de 'Leeuwinnen' heeft concurrentie van de Engelse Emma Hayes, de trainster van Chelsea, en de Fransman Jean-Luc Vasseur die de vrouwenploeg van Olympique Lyon onder zijn hoede heeft. Vasseur veroverde afgelopen seizoen met Lyon weer de Champions League. De 51-jarige Fransman werd in oktober door de Europese federatie UEFA al uitgeroepen tot vrouwencoach van het jaar.
Bij de mannen zijn de Duitse trainers Jürgen Klopp (Liverpool) en Hans-Dieter Flick (Bayern München), en de Argentijn Marcelo Bielsa (Leeds United) de drie overgebleven kandidaten. Flick won eerder dit jaar bij de Europese verkiezing.
Beste voetballers
Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo en Lionel Messi zijn de drie overgebleven kandidaten voor de prijs voor de beste voetballer ter wereld van 2020. De Poolse spits Lewandowski, die met Bayern München de 'dubbel' pakte en de Champions League won, is de favoriet. Hij won ook al de prijs van de UEFA. Virgil van Dijk behoorde tot de beste elf genomineerden, maar de aanvoerder van Oranje viel af. Vorig jaar eindigde Van Dijk als tweede achter Messi. Vivianne Miedema maakt ook geen kans meer om te worden verkozen tot beste voetbalster ter wereld. Het gaat tussen Lucy Bronze, Wendie Renard en Pernille Harder.
Het gala wordt vanwege de coronacrisis online gehouden. Ruud Gullit presenteert het gala samen met de Engelse sportjournaliste Reshmin Chowdhury vanuit het hoofdkantoor van de FIFA in Zürich.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
8 uur geleden