Wiegman bij laatste drie kandidaten voor FIFA-prijs
ZÜRICH (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters behoort tot de laatste drie kandidaten voor de prijs voor beste coach van een vrouwenteam. De oorspronkelijke lijst van zeven kanshebbers is teruggebracht tot drie. Wiegman, die zich dit jaar met Oranje zonder puntenverlies plaatste voor het EK van 2022 in Engeland, hoort donderdag op het FIFA-gala The Best of ze de prijs heeft gewonnen.
De bondscoach van de 'Leeuwinnen' heeft concurrentie van de Engelse Emma Hayes, de trainster van Chelsea, en de Fransman Jean-Luc Vasseur die de vrouwenploeg van Olympique Lyon onder zijn hoede heeft. Vasseur veroverde afgelopen seizoen met Lyon weer de Champions League. De 51-jarige Fransman werd in oktober door de Europese federatie UEFA al uitgeroepen tot vrouwencoach van het jaar.
Bij de mannen zijn de Duitse trainers Jürgen Klopp (Liverpool) en Hans-Dieter Flick (Bayern München), en de Argentijn Marcelo Bielsa (Leeds United) de drie overgebleven kandidaten. Flick won eerder dit jaar bij de Europese verkiezing.
Beste voetballers
Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo en Lionel Messi zijn de drie overgebleven kandidaten voor de prijs voor de beste voetballer ter wereld van 2020. De Poolse spits Lewandowski, die met Bayern München de 'dubbel' pakte en de Champions League won, is de favoriet. Hij won ook al de prijs van de UEFA. Virgil van Dijk behoorde tot de beste elf genomineerden, maar de aanvoerder van Oranje viel af. Vorig jaar eindigde Van Dijk als tweede achter Messi. Vivianne Miedema maakt ook geen kans meer om te worden verkozen tot beste voetbalster ter wereld. Het gaat tussen Lucy Bronze, Wendie Renard en Pernille Harder.
Het gala wordt vanwege de coronacrisis online gehouden. Ruud Gullit presenteert het gala samen met de Engelse sportjournaliste Reshmin Chowdhury vanuit het hoofdkantoor van de FIFA in Zürich.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
22 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
46 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
2 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
3 uur geleden