Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman bij laatste drie kandidaten voor FIFA-prijs

Wiegman bij laatste drie kandidaten voor FIFA-prijs

ZÜRICH (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters behoort tot de laatste drie kandidaten voor de prijs voor beste coach van een vrouwenteam. De oorspronkelijke lijst van zeven kanshebbers is teruggebracht tot drie. Wiegman, die zich dit jaar met Oranje zonder puntenverlies plaatste voor het EK van 2022 in Engeland, hoort donderdag op het FIFA-gala The Best of ze de prijs heeft gewonnen.

De bondscoach van de 'Leeuwinnen' heeft concurrentie van de Engelse Emma Hayes, de trainster van Chelsea, en de Fransman Jean-Luc Vasseur die de vrouwenploeg van Olympique Lyon onder zijn hoede heeft. Vasseur veroverde afgelopen seizoen met Lyon weer de Champions League. De 51-jarige Fransman werd in oktober door de Europese federatie UEFA al uitgeroepen tot vrouwencoach van het jaar.

Bij de mannen zijn de Duitse trainers Jürgen Klopp (Liverpool) en Hans-Dieter Flick (Bayern München), en de Argentijn Marcelo Bielsa (Leeds United) de drie overgebleven kandidaten. Flick won eerder dit jaar bij de Europese verkiezing.

Beste voetballers

Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo en Lionel Messi zijn de drie overgebleven kandidaten voor de prijs voor de beste voetballer ter wereld van 2020. De Poolse spits Lewandowski, die met Bayern München de 'dubbel' pakte en de Champions League won, is de favoriet. Hij won ook al de prijs van de UEFA. Virgil van Dijk behoorde tot de beste elf genomineerden, maar de aanvoerder van Oranje viel af. Vorig jaar eindigde Van Dijk als tweede achter Messi. Vivianne Miedema maakt ook geen kans meer om te worden verkozen tot beste voetbalster ter wereld. Het gaat tussen Lucy Bronze, Wendie Renard en Pernille Harder.

Het gala wordt vanwege de coronacrisis online gehouden. Ruud Gullit presenteert het gala samen met de Engelse sportjournaliste Reshmin Chowdhury vanuit het hoofdkantoor van de FIFA in Zürich.

Meer uit Voetbal

Chelsea geeft 2-0-voorsprong weg en speelt gelijk tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.

1 uur geleden
Slot beleeft 'zwaarste seizoen' met 'ondermaats' Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."

10 uur geleden
Fortuna Sittard lijft ervaren doelman Marsman in

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.

13 uur geleden
PSV voorlopig zonder doelmannen Kovar en Olij

EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.

14 uur geleden
Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

15 uur geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

1 dag geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

1 dag geleden