Wiegman bij laatste drie kandidaten voor FIFA-prijs
ZÜRICH (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters behoort tot de laatste drie kandidaten voor de prijs voor beste coach van een vrouwenteam. De oorspronkelijke lijst van zeven kanshebbers is teruggebracht tot drie. Wiegman, die zich dit jaar met Oranje zonder puntenverlies plaatste voor het EK van 2022 in Engeland, hoort donderdag op het FIFA-gala The Best of ze de prijs heeft gewonnen.
De bondscoach van de 'Leeuwinnen' heeft concurrentie van de Engelse Emma Hayes, de trainster van Chelsea, en de Fransman Jean-Luc Vasseur die de vrouwenploeg van Olympique Lyon onder zijn hoede heeft. Vasseur veroverde afgelopen seizoen met Lyon weer de Champions League. De 51-jarige Fransman werd in oktober door de Europese federatie UEFA al uitgeroepen tot vrouwencoach van het jaar.
Bij de mannen zijn de Duitse trainers Jürgen Klopp (Liverpool) en Hans-Dieter Flick (Bayern München), en de Argentijn Marcelo Bielsa (Leeds United) de drie overgebleven kandidaten. Flick won eerder dit jaar bij de Europese verkiezing.
Beste voetballers
Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo en Lionel Messi zijn de drie overgebleven kandidaten voor de prijs voor de beste voetballer ter wereld van 2020. De Poolse spits Lewandowski, die met Bayern München de 'dubbel' pakte en de Champions League won, is de favoriet. Hij won ook al de prijs van de UEFA. Virgil van Dijk behoorde tot de beste elf genomineerden, maar de aanvoerder van Oranje viel af. Vorig jaar eindigde Van Dijk als tweede achter Messi. Vivianne Miedema maakt ook geen kans meer om te worden verkozen tot beste voetbalster ter wereld. Het gaat tussen Lucy Bronze, Wendie Renard en Pernille Harder.
Het gala wordt vanwege de coronacrisis online gehouden. Ruud Gullit presenteert het gala samen met de Engelse sportjournaliste Reshmin Chowdhury vanuit het hoofdkantoor van de FIFA in Zürich.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
27 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
15 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
23 uur geleden