Wiegman bij laatste drie kandidaten voor FIFA-prijs
ZÜRICH (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalsters behoort tot de laatste drie kandidaten voor de prijs voor beste coach van een vrouwenteam. De oorspronkelijke lijst van zeven kanshebbers is teruggebracht tot drie. Wiegman, die zich dit jaar met Oranje zonder puntenverlies plaatste voor het EK van 2022 in Engeland, hoort donderdag op het FIFA-gala The Best of ze de prijs heeft gewonnen.
De bondscoach van de 'Leeuwinnen' heeft concurrentie van de Engelse Emma Hayes, de trainster van Chelsea, en de Fransman Jean-Luc Vasseur die de vrouwenploeg van Olympique Lyon onder zijn hoede heeft. Vasseur veroverde afgelopen seizoen met Lyon weer de Champions League. De 51-jarige Fransman werd in oktober door de Europese federatie UEFA al uitgeroepen tot vrouwencoach van het jaar.
Bij de mannen zijn de Duitse trainers Jürgen Klopp (Liverpool) en Hans-Dieter Flick (Bayern München), en de Argentijn Marcelo Bielsa (Leeds United) de drie overgebleven kandidaten. Flick won eerder dit jaar bij de Europese verkiezing.
Beste voetballers
Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo en Lionel Messi zijn de drie overgebleven kandidaten voor de prijs voor de beste voetballer ter wereld van 2020. De Poolse spits Lewandowski, die met Bayern München de 'dubbel' pakte en de Champions League won, is de favoriet. Hij won ook al de prijs van de UEFA. Virgil van Dijk behoorde tot de beste elf genomineerden, maar de aanvoerder van Oranje viel af. Vorig jaar eindigde Van Dijk als tweede achter Messi. Vivianne Miedema maakt ook geen kans meer om te worden verkozen tot beste voetbalster ter wereld. Het gaat tussen Lucy Bronze, Wendie Renard en Pernille Harder.
Het gala wordt vanwege de coronacrisis online gehouden. Ruud Gullit presenteert het gala samen met de Engelse sportjournaliste Reshmin Chowdhury vanuit het hoofdkantoor van de FIFA in Zürich.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
12 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geleden