Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman bewaart de rust bij Engelse voetbalsters rond EK-finale

Wiegman bewaart de rust bij Engelse voetbalsters rond EK-finale

LONDEN (ANP) - Na twee finales met de Nederlandse voetbalsters staat Sarina Wiegman zondag als bondscoach van Engeland weer in de eindstrijd van een groot toernooi. Voor 90.000 toeschouwers op het uitverkochte Wembley kunnen de Engelse vrouwen het EK winnen. Ze moeten dan recordkampioen Duitsland verslaan. Wiegman (52) probeert met al haar ervaring zoveel mogelijk de rust te bewaren in het Engelse kamp.

"We hebben in de aanloop naar deze wedstrijd niet ineens andere dingen gedaan omdat het een finale is", zei de Nederlandse trainster op de laatste persconferentie voor de finale. "We bewaren de rust rond de ploeg en dat werkt heel goed. Natuurlijk is het leuk dat we zondag een finale spelen voor 90.000 mensen. Maar je start met voetballen of coachen omdat je van voetballen houdt en van dit werk. Uiteindelijk is dit gewoon weer een wedstrijd."

Vijf jaar geleden won Wiegman met de 'Leeuwinnen' het EK in eigen land. In 2019 bereikten de Nederlandse voetbalsters onder leiding van de oud-international ook de finale van het WK, maar daarin waren de Amerikaanse vrouwen te sterk. Na de Olympische Spelen van vorig jaar, waar Oranje strandde in de kwartfinales, stapte Wiegman over naar Engeland. Onder haar leiding zijn de 'Lionesses' nog altijd ongeslagen. Engeland hoopt het succesvolle EK in eigen land zondagavond te bekronen met de eerste Europese titel.

Wiegman moest lachen toen ze hoorde dat volgens de Duitse bondscoach Martina Voss-Tecklenburg de druk bij de thuisploeg ligt. "Heeft ze ook gezegd waarom? Ik denk dat de druk bij beide landen ligt. We willen allebei de finale winnen. We hebben beiden een goede selectie. Het wordt denk ik een spannende, gelijkopgaande wedstrijd. We voelen niet meer of minder druk. Er staan twee ploegen tegenover elkaar die willen winnen", aldus Wiegman, die kan beschikken over een volledig fitte selectie.

De Nederlandse voerde de afgelopen maanden regelmatig gesprekken met Gareth Southgate, de bondscoach van de Engelse mannenploeg die vorig jaar ook een EK-finale speelde op Wembley. Engeland verloor toen via strafschoppen van Italië. "Eens in de zoveel tijd spreken we elkaar. Gareth is heel erg met ons verbonden. Je moet mannen en vrouwen niet met elkaar vergelijken, we zijn één Engeland. Iedereen die hier vorig jaar was, juichte voor Engeland. Dat zal zondag weer zo zijn."

Meer uit Voetbal

Afhaken Musiala voor duel met Oranje niet door onwelwording

AMSTERDAM (ANP/DPA) - Het wegvallen van de Duitse international Jamal Musiala tijdens de warming-up voor de wedstrijd in de Nations League tegen het Nederlands elftal had niets te maken met zijn recente onwelwordingen. Dat zei de Duitse bondscoach Jürgen Klopp na het gelijkspel in Amsterdam (1-1).

4 minuten geleden
Invallers helpen Curaçao aan miraculeuze zege bij Costa Rica: 3-4

SAN JOSÉ (ANP) - Curaçao is de Nations League begonnen met een miraculeuze overwinning bij Costa Rica. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat draaide dankzij drie invallers in het laatste halfuur een achterstand van drie doelpunten om in een 4-3-zege.

50 minuten geleden
Gakpo evenaart Van der Vaart met 25e treffer voor Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.

6 uur geleden
Xavi roept vervanger op voor geblesseerd uitgevallen Brobbey

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.

7 uur geleden
Xavi ziet Oranje bij debuut tegen Duitsland te weinig krijgen

AMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.

7 uur geleden
Van Bommel noemt debuut in Oranje 'het hoogst haalbare'

AMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.

8 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk: we verdienden minimaal een punt

AMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."

8 uur geleden