Wiegel: VVD breekt te veel beloftes
DEN HAAG (ANP) - De VVD moet volgens erelid Hans Wiegel nog eens goed nadenken over haar koers. Volgens hem heeft ze te veel water bij de wijn gedaan, onder meer door wegens de stikstofcrisis akkoord te gaan met een lagere maximumsnelheid op autowegen. In zijn ogen was dat "klunzig". Volgens Wiegel breekt de VVD te veel haar beloftes. "Als je iets zegt, moet je het ook doen."
Wiegel, in de jaren zeventig partijleider, zei dat maandag voor de NPO Radio. Volgens hem is het positieve effect van het terugschroeven van de snelheidslimiet tot 100 km per uur "buitengewoon beperkt".
Wiegel vindt het ook verkeerd dat de fractieleiders van de vier regeringspartijen elke maandag met elkaar en met het kabinet overleggen om het beleid af te stemmen. "Je moet als fractievoorzitter je eigen vrijheid houden. Het dualisme is weg."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten zal rond de geboorte van zijn kind enkele dagen met verlof gaan. Dat blijkt uit een Q&A op de site van D66. Maandag kondigden Jetten en zijn partner Nicolás Keenan aan komend voorjaar een kind te verwachten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en zijn partner Nicolás Keenan verwachten in 2027 een kind. De twee kondigden dat maandag aan op Instagram. Bij een foto waarop ze een echofoto vasthouden, schrijven ze dat ze hun eiceldonor, hun draagmoeder Lisa en hun gezinnen "super dankbaar" zijn.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen en Noord-Drenthe roepen JA21 op het initiatiefwetsvoorstel om delen van het Groningenveld te behouden als gasreserve niet in te dienen. De regio wijst erop dat het voorstel haaks staat op de eerdere belofte van Den Haag om het Groningenveld definitief te sluiten.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO-partijleider Jesse Klaver heeft premier Rob Jetten uitgenodigd om komende week te onderhandelen over het belastingplan. Op een partijbijeenkomst in Amsterdam hekelt hij dat er nog altijd geen zicht is op een meerderheid voor dat pakket aan belastingen. "Als het kabinet stilvalt, moet het initiatief van ons komen."
1 dag geledenBANGKOK (ANP) - Nederland is net als een aantal andere landen weggelopen bij een bijeenkomst van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) toen de Russische minister van Financiën de groep zou toespreken. Dat meldt het ministerie van Financiën aan het ANP.
2 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Infraprojecten die deze vrijdag zijn uitgesteld, zullen later alsnog worden hervat, zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur) op een persmoment bij de Calandbrug in Rotterdam. Hij weersprak dat van uitstel afstel komt. "De opgave die er lag voor die projecten is niet weg. Die zal op een gegeven moment weer worden opgepakt."
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-vicepremier Dilan Yeşilgöz blijft hopen op een akkoord over het belastingplan waar ook rechtse partijen achter staan. Zij gelooft niet dat zo'n deal verder uit zicht is geraakt nu JA21 nieuwe asieleisen op tafel heeft gelegd, en de SGP ruziet met zorgminister Sophie Hermans die eisen van de streng christelijke partij op het gebied van abortus niet wil inwilligen.
3 dagen geleden