Wieffer kopt Feyenoord in slotfase langs tiental van RKC Waalwijk
ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer heeft Feyenoord naar een zwaarbevochten zege op RKC Waalwijk gekopt (1-0). De middenvelder knikte in de slotfase raak na een hoekschop van de ingevallen Leo Sauer. Hij voorkwam dat de dapper strijdende bezoekers De Kuip met een punt verlieten, nadat ze bijna een uur met een man minder op het veld hadden gestaan.
Zo kreeg Feyenoord de tweede plaats van de Eredivisie nog steviger in handen, met een nieuwe voorsprong van 8 punten op het als derde geklasseerde FC Twente. De Rotterdammers reizen met een zege op zak naar AS Roma, waar ze donderdag met een tussenstand van 1-1 beginnen aan de allesbeslissende return voor een plek in de achtste finales van de Europa League.
Trainer Arne Slot zit weer ruimer in zijn spelers. Santiago Giménez, Lutsharel Geertruida en Quinten Timber keerden terug in de basisformatie. Zij zagen doelman Etienne Vaessen van RKC een hoofdrol spelen in de openingsfase van het duel. Hij leek na 5 minuten kansloos op een inzet van Santiago Giménez, maar zag zijn ploeggenoot Dario van den Buijs nog net voor de doellijn redding brengen. Vervolgens voorkwam Vaessen met een reeks indrukwekkende reflexen een openingstreffer van Geertruida, Yankuba Minteh en Calvin Stengs.
Strafschopgebied
Vaessen groeide in de wedstrijd, totdat Stengs in de 35e minuut op hem af kwam dribbelen. De keeper van RKC verliet zijn eigen strafschopgebied en maakte zich zo breed als mogelijk. Stengs schoot de bal richting zijn rechterbovenarm en arbiter Martin van den Kerkhof trok direct de rode kaart.
Het leek erop dat Vaessen de bal via zijn borst op zijn arm kreeg. En de videoscheidsrechter keek nog best lang naar een mogelijke overtreding van Minteh op aanvaller Chris Lokesa van RKC. Maar uiteindelijk besloot hij dat de rode kaart terecht was uitgedeeld.
Slotfase
Met een man minder kreeg RKC in de slotfase van de eerste helft nog wel een grote kans. Maar David Min miste voor open doel. Slot bracht na rust met Ayase Ueda een tweede spits in zijn ploeg. Niet de Japanner, maar Luka Ivanusec leek het veldoverwicht dan eindelijk in een treffer te vertalen. Maar opnieuw was daar Van den Buijs die de bal net op tijd weggleed.
Ook Dávid Hancko kwam niet tot scoren. Jeroen Houwen, in het veld gekomen voor Vaessen, werkte de bal na een mooie zweefduik uit zijn doel. Uiteindelijk zorgde Wieffer voor opluchting, met een gedurfde kopbal tussen veel verdedigers van RKC.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
7 uur geleden