Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wieffer kopt Feyenoord in slotfase langs tiental van RKC Waalwijk

Wieffer kopt Feyenoord in slotfase langs tiental van RKC Waalwijk

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer heeft Feyenoord naar een zwaarbevochten zege op RKC Waalwijk gekopt (1-0). De middenvelder knikte in de slotfase raak na een hoekschop van de ingevallen Leo Sauer. Hij voorkwam dat de dapper strijdende bezoekers De Kuip met een punt verlieten, nadat ze bijna een uur met een man minder op het veld hadden gestaan.

Zo kreeg Feyenoord de tweede plaats van de Eredivisie nog steviger in handen, met een nieuwe voorsprong van 8 punten op het als derde geklasseerde FC Twente. De Rotterdammers reizen met een zege op zak naar AS Roma, waar ze donderdag met een tussenstand van 1-1 beginnen aan de allesbeslissende return voor een plek in de achtste finales van de Europa League.

Trainer Arne Slot zit weer ruimer in zijn spelers. Santiago Giménez, Lutsharel Geertruida en Quinten Timber keerden terug in de basisformatie. Zij zagen doelman Etienne Vaessen van RKC een hoofdrol spelen in de openingsfase van het duel. Hij leek na 5 minuten kansloos op een inzet van Santiago Giménez, maar zag zijn ploeggenoot Dario van den Buijs nog net voor de doellijn redding brengen. Vervolgens voorkwam Vaessen met een reeks indrukwekkende reflexen een openingstreffer van Geertruida, Yankuba Minteh en Calvin Stengs.

Strafschopgebied

Vaessen groeide in de wedstrijd, totdat Stengs in de 35e minuut op hem af kwam dribbelen. De keeper van RKC verliet zijn eigen strafschopgebied en maakte zich zo breed als mogelijk. Stengs schoot de bal richting zijn rechterbovenarm en arbiter Martin van den Kerkhof trok direct de rode kaart.

Het leek erop dat Vaessen de bal via zijn borst op zijn arm kreeg. En de videoscheidsrechter keek nog best lang naar een mogelijke overtreding van Minteh op aanvaller Chris Lokesa van RKC. Maar uiteindelijk besloot hij dat de rode kaart terecht was uitgedeeld.

Slotfase

Met een man minder kreeg RKC in de slotfase van de eerste helft nog wel een grote kans. Maar David Min miste voor open doel. Slot bracht na rust met Ayase Ueda een tweede spits in zijn ploeg. Niet de Japanner, maar Luka Ivanusec leek het veldoverwicht dan eindelijk in een treffer te vertalen. Maar opnieuw was daar Van den Buijs die de bal net op tijd weggleed.

Ook Dávid Hancko kwam niet tot scoren. Jeroen Houwen, in het veld gekomen voor Vaessen, werkte de bal na een mooie zweefduik uit zijn doel. Uiteindelijk zorgde Wieffer voor opluchting, met een gedurfde kopbal tussen veel verdedigers van RKC.

Meer uit Voetbal

Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

1 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

2 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

3 uur geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

3 uur geleden
Bayern München neemt afstand van Dortmund door zege op St. Pauli

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).

3 uur geleden
Liverpool wint na drie nederlagen op rij wel van Fulham

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.

3 uur geleden
Ajax begint met Gloukh en Itakura tegen Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.

4 uur geleden