Wieffer koos mede op advies van doelman Verbruggen voor Brighton
BRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer informeerde met name bij Oranje-doelman Bart Verbruggen, voordat de Feyenoorder een contract voor vijf jaar ondertekende bij Brighton & Hove Albion. "Hij zei meteen: het is een club waar je je goed kunt ontwikkelen en Brighton is een mooie stad", vertelt Wieffer op de website van zijn nieuwe club. "Bovendien is het altijd een droom geweest in de Premier League te voetballen."
Wieffer (24) treft bij Brighton naast Verbruggen nog twee Nederlanders: Joël Veltman en Jan Paul van Hecke. "En ook Yankuba Minteh komt hier voetballen." De Gambiaan was als huurling het afgelopen seizoen ploeggenoot bij Feyenoord, dat naar verluidt zo'n 30 miljoen euro ontvangt voor de uit Borne afkomstige middenvelder.
Wieffer, die door een blessure het EK miste, kijkt uit naar voetballen op het allerhoogste niveau. "Ik weet dat ik hier een hogere intensiteit ga meemaken dan ik gewend ben. Met Feyenoord heb ik dat in de Champions League al meegemaakt, maar hier speel je elke week zulke fysiek zwaardere wedstrijden. Dat wilde ik graag."
Nieuwe trainer
Brighton volgde hem al langer. Het was ook een van de redenen dat hij voor de club koos. Wel treft hij er met de Duitser Fabian Hürzeler een nieuwe trainer. "Ik heb met hem gesproken en hij maakte een zeer goede indruk. Hij legde uit hoe ze willen spelen en dat lijkt veel op wat ik met Feyenoord gewend ben."
Wieffer legt op de website uit zichzelf te zien als een nummer zes, een verbindingsspeler. "En ik kan ook box-to-box spelen. Ik ben een voetballer die mee wil opbouwen, die vooruit wil voetballen en duels wil winnen. Dat zijn mijn kwaliteiten", klinkt het bij zijn online-introductie.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
17 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden