Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wieffer koos mede op advies van doelman Verbruggen voor Brighton

Wieffer koos mede op advies van doelman Verbruggen voor Brighton

BRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer informeerde met name bij Oranje-doelman Bart Verbruggen, voordat de Feyenoorder een contract voor vijf jaar ondertekende bij Brighton & Hove Albion. "Hij zei meteen: het is een club waar je je goed kunt ontwikkelen en Brighton is een mooie stad", vertelt Wieffer op de website van zijn nieuwe club. "Bovendien is het altijd een droom geweest in de Premier League te voetballen."

Wieffer (24) treft bij Brighton naast Verbruggen nog twee Nederlanders: Joël Veltman en Jan Paul van Hecke. "En ook Yankuba Minteh komt hier voetballen." De Gambiaan was als huurling het afgelopen seizoen ploeggenoot bij Feyenoord, dat naar verluidt zo'n 30 miljoen euro ontvangt voor de uit Borne afkomstige middenvelder.

Wieffer, die door een blessure het EK miste, kijkt uit naar voetballen op het allerhoogste niveau. "Ik weet dat ik hier een hogere intensiteit ga meemaken dan ik gewend ben. Met Feyenoord heb ik dat in de Champions League al meegemaakt, maar hier speel je elke week zulke fysiek zwaardere wedstrijden. Dat wilde ik graag."

Nieuwe trainer

Brighton volgde hem al langer. Het was ook een van de redenen dat hij voor de club koos. Wel treft hij er met de Duitser Fabian Hürzeler een nieuwe trainer. "Ik heb met hem gesproken en hij maakte een zeer goede indruk. Hij legde uit hoe ze willen spelen en dat lijkt veel op wat ik met Feyenoord gewend ben."

Wieffer legt op de website uit zichzelf te zien als een nummer zes, een verbindingsspeler. "En ik kan ook box-to-box spelen. Ik ben een voetballer die mee wil opbouwen, die vooruit wil voetballen en duels wil winnen. Dat zijn mijn kwaliteiten", klinkt het bij zijn online-introductie.

Meer uit Voetbal

De Jong toch in hoofdtoernooi Roland Garros na afmelding Fils

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.

48 minuten geleden
Portugees Fernandes verkozen tot beste speler in Premier League

MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.

5 uur geleden
Eenhoorn nieuwe algemeen directeur Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.

5 uur geleden
FC Utrecht hoopt dat spits Min tegen Ajax weer beschikbaar is

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.

6 uur geleden
Voetballers Congo moeten van VS 21 dagen in quarantaine om ebola

NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.

7 uur geleden
Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

9 uur geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

19 uur geleden