Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiebes zal paar nachten slecht slapen na missen zege Gold Race

Wiebes zal paar nachten slecht slapen na missen zege Gold Race

VILT (ANP) - Lorena Wiebes beleefde in de Amstel Gold Race de nachtmerrie die menig wielrenner al is overkomen. De sprintster van SD Worx-Protime dacht dat ze de Nederlandse klassieker had gewonnen, maar werd al juichend nog net voor de streep gepasseerd door Marianne Vos. "Het was een verschrikkelijk gevoel, zo dom", vertelde ze nadat ze de eerste emoties had verwerkt.

Er waren geen tranen meer bij de 25-jarige renster uit Mijdrecht die zo vaak als eerste de finish passeert. "Maar ik zal nog wel een paar nachten slecht slapen. Het overkomt bijna elke renner een keer, een leermoment."

Haar ploeggenoten hadden de aanvankelijk ontroostbare Wiebes (25) opgevangen. Demi Vollering sprak haar moed in. "Ze zei: jij komt hier volgend jaar alleen maar meer gemotiveerd terug. Maar ik kon alleen maar denken: hoe stom kun je zijn. En de ploeg en met name Demi had zo hard voor mij gewerkt."

Bovendien was de koers door een ongeval fors ingekort, waardoor de kansen voor Wiebes ten opzichte van de klimmers alleen maar waren gestegen. Het lukte ook de laatste passage op de Cauberg aan te klampen waarna ze in een groep van zo'n twintig rensters op de finish af denderde. "We hadden in de laatste ronde besloten dat de ploeg voor mij zou rijden. Ja, ik wil revanche. Hier nog eens winnen is nu zeker een doel. Dit is me nooit overkomen. Het was de eerste keer en hopelijk ook de laatste."

Meer uit Sport

Keetels zonder ChatGPT op jacht naar titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
Frans talent Seixas boekt derde ritzege in Ronde van Baskenland

EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.

2 uur geleden
Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

5 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

7 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

8 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

13 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

22 uur geleden