Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiebes wint slotrit Women's Tour, eindzege voor Longo Borghini

Wiebes wint slotrit Women's Tour, eindzege voor Longo Borghini

OXFORD (ANP) - Lorena Wiebes heeft haar derde ritzege geboekt in de Women's Tour. De 23-jarige Nederlandse wielrenster won de slotetappe over 143 kilometer in de massasprint. De eindzege in de Britse etappekoers ging naar de Italiaanse Elisa Longo Borghini, die in Oxford als derde over de streep kwam en via de bonificatieseconden de Australische Grace Brown uit de gele leiderstrui reed.

Wiebes won eerder deze week de tweede en derde etappe. De sprintster van Team DSM raakte in de vierde rit de leiderstrui kwijt. Brown ging de slotrit in als nummer 1 van het klassement, maar Longo Borghini stond in dezelfde tijd op de tweede plaats.

De Australische pakte onderweg in een tussensprint 3 bonificatieseconden. Longo Borghini, van nature geen sprintster, zorgde er in de finale in de straten van Oxford voor dat het tempo zo hoog lag dat de voorste groep flink uitdunde. De 30-jarige teamgenote van Ellen van Dijk bij Trek-Segafredo mengde zich ook in de massasprint en pakte genoeg bonificatieseconden om de zesdaagse etappekoers op haar naam te schrijven.

Meer uit Sport

Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

5 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

10 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

10 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiƫrs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeƫn en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

1 dag geleden