Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiebes wint ook zesde etappe en pakt eindzege Ladies Tour

Wiebes wint ook zesde etappe en pakt eindzege Ladies Tour

LICHTENVOORDE (ANP) - Lorena Wiebes heeft met heel veel overmacht de Simac Ladies Tour op haar naam geschreven. De Europees kampioene van SD Worx - Protime won ook de zesde etappe met start en finish in Lichtenvoorde. Ze was opnieuw veruit de sterkste in een massasprint, net als in de eerste, tweede, derde en vierde etappe.

Nienke Veenhoven sprintte naar een tweede plaats, vlak voor de Italiaanse Elisa Balsamo. De 26-jarige Wiebes vierde haar 23e zege van dit seizoen en de 116e in haar carrière en is de opvolgster van Lotte Kopecky, de Belgische die de Ladies Tour de afgelopen twee jaar won. Ze won alleen de vijfde etappe niet. Wiebes eindigde zaterdag als negende in de tijdrit, op 33 seconden van de Britse winnares Zoe Bäckstedt.

Josie Talbot reed lang alleen op kop in een etappe over 156 kilometer met enkele gravelstroken. Ze werd 22 kilometer voor de finish achterhaald door het peloton. Daarna domineerden de rensters van SD Worx - Protime de koers. Ze lieten niemand meer ontsnappen. De rensters vormden voor de start een erehaag voor Ellen van Dijk en Sarah Roy, die zondag hun laatste koers reden.

Voor Wiebes was het de dertiende etappezege in de Simac Ladies Tour, die ze eerder in 2022 al won. Ze was er ook op gebrand de slotrit te winnen. "Ik ben ongeslagen in de sprints en zo'n 'streak' wil je graag in stand houden", zei Wiebes. "Ik heb al eens eerder vijf etappes gewonnen in de Baloise Ladies Tour, maar in de WorldTour is dit een primeur voor mij. Zoiets is zeker niet vanzelfsprekend. Je kunt de snelste zijn, maar het moet ook elke keer lukken dat het een sprint wordt en zorgen dat je niet ingesloten raakt."

Meer uit Sport

Alcaraz ten koste van Chatsjanov naar tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).

8 uur geleden
Handballer Smits mist door rugblessure duels in EK-kwalificatie

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.

10 uur geleden
Venus Williams verliest voor zestiende keer op rij in enkelspel

GUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.

13 uur geleden
Milwaukee Brewers één zege verwijderd van World Series-titel

ST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.

20 uur geleden
Martín werkt met gebroken pols aan snelle rentree in MotoGP

PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.

1 dag geleden
Verstappen ergert zich aan storingen op boordradio Red Bull

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.

1 dag geleden
Griekspoor na zege in Brussel in top 50 wereldranglijst tennis

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.

1 dag geleden