Wiebes wint ook zesde etappe en pakt eindzege Ladies Tour
LICHTENVOORDE (ANP) - Lorena Wiebes heeft met heel veel overmacht de Simac Ladies Tour op haar naam geschreven. De Europees kampioene van SD Worx - Protime won ook de zesde etappe met start en finish in Lichtenvoorde. Ze was opnieuw veruit de sterkste in een massasprint, net als in de eerste, tweede, derde en vierde etappe.
Nienke Veenhoven sprintte naar een tweede plaats, vlak voor de Italiaanse Elisa Balsamo. De 26-jarige Wiebes vierde haar 23e zege van dit seizoen en de 116e in haar carrière en is de opvolgster van Lotte Kopecky, de Belgische die de Ladies Tour de afgelopen twee jaar won. Ze won alleen de vijfde etappe niet. Wiebes eindigde zaterdag als negende in de tijdrit, op 33 seconden van de Britse winnares Zoe Bäckstedt.
Josie Talbot reed lang alleen op kop in een etappe over 156 kilometer met enkele gravelstroken. Ze werd 22 kilometer voor de finish achterhaald door het peloton. Daarna domineerden de rensters van SD Worx - Protime de koers. Ze lieten niemand meer ontsnappen. De rensters vormden voor de start een erehaag voor Ellen van Dijk en Sarah Roy, die zondag hun laatste koers reden.
Voor Wiebes was het de dertiende etappezege in de Simac Ladies Tour, die ze eerder in 2022 al won. Ze was er ook op gebrand de slotrit te winnen. "Ik ben ongeslagen in de sprints en zo'n 'streak' wil je graag in stand houden", zei Wiebes. "Ik heb al eens eerder vijf etappes gewonnen in de Baloise Ladies Tour, maar in de WorldTour is dit een primeur voor mij. Zoiets is zeker niet vanzelfsprekend. Je kunt de snelste zijn, maar het moet ook elke keer lukken dat het een sprint wordt en zorgen dat je niet ingesloten raakt."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
12 uur geleden