Wiebes wint ook vierde editie wielerkoers Scheldeprijs
SCHOTEN (ANP) - Lorena Wiebes heeft haar ongeslagen status in de Scheldeprijs behouden. De renster van SD Worx-Protime was ook in de vierde editie van de Belgische koers de snelste in de sprint. Wiebes hield haar landgenote Charlotte Kool en de Italiaanse Martina Fidanza achter zich.
Anneke Dijkstra was na ruim 50 kilometer de eerste renster die een aanval opzette. De Nederlandse van de ploeg VolkerWessels kreeg in de voorlaatste ronde gezelschap van de Finse Wilma Aintila. Het duo begon met een minuut voorsprong aan de laatste lokale lus in en rond Schoten.
Mischa Bredewold was een van de rensters van SD Worx die het gat moesten dichtrijden. Iets meer dan een kilometer voor de finish werd het tweetal ingelopen waarna de voorbereidingen voor de sprint konden beginnen. Wiebes rondde het werk van haar ploeg bekwaam af, zoals ze dat de afgelopen drie jaar ook al had gedaan. In 2022 was dat nog voor DSM.
Vechten
Wiebes sprak van een "eerlijke sprint". De Zuid-Hollandse zag hoe de Italiaanse Elisa Balsamo op links de sprint inzette. "Het was een beetje vechten om in het juiste wiel te komen. Mijn ploeggenotes hebben geweldig gewerkt zodat ik me op de sprint kon concentreren. Daarin moest ik mijn eigen weg zoeken. Alles moet op zijn plek vallen als je geen laatste 'lead-out' hebt. Het kwam goed", vertelde Wiebes in het flashinterview na de finish. Ze zei nog uit te kijken naar Parijs-Roubaix, de koers die zaterdag plaatsvindt.
De Nederlandse Sofie van Rooijen werd vierde, haar landgenote Mirre Knaven vijfde.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
3 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
17 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
19 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
20 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
20 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
21 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
21 uur geleden