Wiebes wint ook vierde editie wielerkoers Scheldeprijs
SCHOTEN (ANP) - Lorena Wiebes heeft haar ongeslagen status in de Scheldeprijs behouden. De renster van SD Worx-Protime was ook in de vierde editie van de Belgische koers de snelste in de sprint. Wiebes hield haar landgenote Charlotte Kool en de Italiaanse Martina Fidanza achter zich.
Anneke Dijkstra was na ruim 50 kilometer de eerste renster die een aanval opzette. De Nederlandse van de ploeg VolkerWessels kreeg in de voorlaatste ronde gezelschap van de Finse Wilma Aintila. Het duo begon met een minuut voorsprong aan de laatste lokale lus in en rond Schoten.
Mischa Bredewold was een van de rensters van SD Worx die het gat moesten dichtrijden. Iets meer dan een kilometer voor de finish werd het tweetal ingelopen waarna de voorbereidingen voor de sprint konden beginnen. Wiebes rondde het werk van haar ploeg bekwaam af, zoals ze dat de afgelopen drie jaar ook al had gedaan. In 2022 was dat nog voor DSM.
Vechten
Wiebes sprak van een "eerlijke sprint". De Zuid-Hollandse zag hoe de Italiaanse Elisa Balsamo op links de sprint inzette. "Het was een beetje vechten om in het juiste wiel te komen. Mijn ploeggenotes hebben geweldig gewerkt zodat ik me op de sprint kon concentreren. Daarin moest ik mijn eigen weg zoeken. Alles moet op zijn plek vallen als je geen laatste 'lead-out' hebt. Het kwam goed", vertelde Wiebes in het flashinterview na de finish. Ze zei nog uit te kijken naar Parijs-Roubaix, de koers die zaterdag plaatsvindt.
De Nederlandse Sofie van Rooijen werd vierde, haar landgenote Mirre Knaven vijfde.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro MartÃnez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
14 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
22 uur geleden