Wiebes wint ook vierde editie wielerkoers Scheldeprijs
SCHOTEN (ANP) - Lorena Wiebes heeft haar ongeslagen status in de Scheldeprijs behouden. De renster van SD Worx-Protime was ook in de vierde editie van de Belgische koers de snelste in de sprint. Wiebes hield haar landgenote Charlotte Kool en de Italiaanse Martina Fidanza achter zich.
Anneke Dijkstra was na ruim 50 kilometer de eerste renster die een aanval opzette. De Nederlandse van de ploeg VolkerWessels kreeg in de voorlaatste ronde gezelschap van de Finse Wilma Aintila. Het duo begon met een minuut voorsprong aan de laatste lokale lus in en rond Schoten.
Mischa Bredewold was een van de rensters van SD Worx die het gat moesten dichtrijden. Iets meer dan een kilometer voor de finish werd het tweetal ingelopen waarna de voorbereidingen voor de sprint konden beginnen. Wiebes rondde het werk van haar ploeg bekwaam af, zoals ze dat de afgelopen drie jaar ook al had gedaan. In 2022 was dat nog voor DSM.
Vechten
Wiebes sprak van een "eerlijke sprint". De Zuid-Hollandse zag hoe de Italiaanse Elisa Balsamo op links de sprint inzette. "Het was een beetje vechten om in het juiste wiel te komen. Mijn ploeggenotes hebben geweldig gewerkt zodat ik me op de sprint kon concentreren. Daarin moest ik mijn eigen weg zoeken. Alles moet op zijn plek vallen als je geen laatste 'lead-out' hebt. Het kwam goed", vertelde Wiebes in het flashinterview na de finish. Ze zei nog uit te kijken naar Parijs-Roubaix, de koers die zaterdag plaatsvindt.
De Nederlandse Sofie van Rooijen werd vierde, haar landgenote Mirre Knaven vijfde.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Titelhouders Khalid Choukoud en Anne Luijten ontbreken over twee maanden bij het NK marathon in Rotterdam. Viervoudig winnaar Choukoud geeft de voorkeur aan een marathon in het najaar, drievoudig winnares Luijten is zwanger. Dat maakte de organisatie van de 45e editie van de marathon van Rotterdam zaterdag bekend.
45 minuten geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft als eerste ooit zes gouden medailles gewonnen op één Winterspelen. De inmiddels elfvoudig olympisch kampioen was zaterdag in het Italiaanse Tesero ook de snelste op de 50 kilometer klassieke stijl. Daarmee won de 29-jarige Noor ook het laatste onderdeel waar hij aan de start stond.
46 minuten geledenJEBEL HAFEET (ANP) - De Mexicaanse wielrenner Isaac del Toro heeft een optie genomen op de eindzege in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. De renner van UAE Team Emirates won de voorlaatste etappe met aankomst bergop op Jebel Hafeet. Zijn versnelling in de laatste kilometers was genoeg om de leiderstrui over te nemen van de Italiaan Antonio Tiberi.
48 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink staat na de eerste dag van het olympische bobsleetoernooi in de viermansbob op de dertiende plaats. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster zette de piloot in de tweede run in het Cortina Sliding Centre de tiende tijd neer met 55,00. Na twee runs staat hij met 1.50,09 op 1,48 seconde van de Duitser Johannes Lochner. Die leidt met 1.48,61 voor zijn landgenoten Francesco Friedrich en Adam Ammour.
49 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
7 uur geleden