Wiebes wint eerste rit Tour de France Femmes
PARIJS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Lorena Wiebes heeft de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. Het was een rit met start bij de Eiffeltoren en daarna de uit de Tour voor mannen bekende rondjes over onder meer de Champs-Élysées. Daar lag ook de finish, waar Wiebes, die rijdt voor Team DSM, haar favorietenrol volledig waarmaakte. Ze versloeg Marianne Vos, die de sprint vroeg was aangegaan. De Belgische Lotte Kopecky werd derde.
In de slotfase was het de Française Gladys Verhulst die probeerde uit de greep van het peloton te blijven. Ze kreeg een voorsprong van bijna 50 seconden. Bij het ingaan van de laatste ronde, een kleine zeven kilometer voor de finish, was de marge al teruggelopen tot ruim een halve minuut. Iets minder dan drie kilometer voor de streep werd ze ingelopen.
De sprintersploegen hadden zich al voorin het peloton genesteld. Ellen van Dijk (Trek-Segafredo) voerde het tempo op in dienst van de Italiaanse wereldkampioene Elisa Balsamo. Vos had de Britse Anna Henderson voor zich. Wiebes moest na de laatste bocht van ver komen. Terwijl Vos de sprint aan de rechterkant van de weg vroeg in gang zette, kwam de 23-jarige Mijdrechtse aan de andere kant langszij om de grootste triomf uit haar loopbaan te boeken.
Lobby
De Tour de France voor vrouwen werd voor het laatst in 1993 gehouden. De afgelopen jaren hadden de vrouwen wel een eigen eendaagse wedstrijd tijdens de Tour de France voor mannen. Onder meer dankzij een lobby van Vos besloot Tourorganisator ASO dat het tijd werd voor een serieus alternatief voor vrouwen. Dat begon zondag, op de dag dat de mannen in Parijs finishen.
Maandag volgt opnieuw een vlakke rit. Er wordt gekoerst van Meaux naar Provins. Het zwaartepunt van de Tour de France Femmes ligt in het slotweekeinde, wanneer er in de Vogezen flink geklommen moet worden. De Tour voor vrouwen eindigt volgende week zondag met een zware bergrit. De Nederlandse rensters Annemiek van Vleuten en Demi Vollering gelden als favorieten voor de eindzege.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
33 minuten geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
45 minuten geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
1 dag geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
1 dag geleden