Wiebes voelde dat ze haar sprint vroeg moest beginnen
HASSELT (ANP) - Lorena Wiebes sprintte overtuigend naar haar tweede Europese titel op de weg. Net als bij de wegwedstrijd twee jaar geleden in München klopte ze de Italiaanse Elisa Balsamo. "Het was chaotisch, maar ik voelde dat ik vroeg moest aangaan", zei ze over haar sprint in het Belgische Hasselt.
Wiebes wilde niet spreken van een perfecte sprint. "Het was heel chaotisch. Mijn ploeggenoten deden het de hele wedstrijd goed en in de laatste ronde hadden we de volledige controle", zei Wiebes, die in de slotkilometer ineens vrijwel alleen zat. "We raakten elkaar in de chaotische slotfase kwijt in de sprinttrein, maar ik vond het wiel van de Italiaanse trein. Ik ging vroeg aan omdat ik het gevoel had dat ik met veel snelheid moest vertrekken."
De wielrenster die eerder deze zomer naast een medaille greep in de olympische wegwedstrijd noemt het speciaal dat ze weer in de Europese trui mag koersen. "Het is altijd fijn om een speciale trui te mogen dragen. Dat is een heerlijk gevoel. Ik ga hierna een paar gravelwedstrijden rijden en het WK gravel en dan is het tijd voor de laatste koers van het seizoen, de Simac Ladies Tour", zei ze over haar resterende programma van dit jaar.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
22 uur geledenMONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.
1 dag geleden