Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiebes voelde dat ze haar sprint vroeg moest beginnen

Wiebes voelde dat ze haar sprint vroeg moest beginnen

HASSELT (ANP) - Lorena Wiebes sprintte overtuigend naar haar tweede Europese titel op de weg. Net als bij de wegwedstrijd twee jaar geleden in München klopte ze de Italiaanse Elisa Balsamo. "Het was chaotisch, maar ik voelde dat ik vroeg moest aangaan", zei ze over haar sprint in het Belgische Hasselt.

Wiebes wilde niet spreken van een perfecte sprint. "Het was heel chaotisch. Mijn ploeggenoten deden het de hele wedstrijd goed en in de laatste ronde hadden we de volledige controle", zei Wiebes, die in de slotkilometer ineens vrijwel alleen zat. "We raakten elkaar in de chaotische slotfase kwijt in de sprinttrein, maar ik vond het wiel van de Italiaanse trein. Ik ging vroeg aan omdat ik het gevoel had dat ik met veel snelheid moest vertrekken."

De wielrenster die eerder deze zomer naast een medaille greep in de olympische wegwedstrijd noemt het speciaal dat ze weer in de Europese trui mag koersen. "Het is altijd fijn om een speciale trui te mogen dragen. Dat is een heerlijk gevoel. Ik ga hierna een paar gravelwedstrijden rijden en het WK gravel en dan is het tijd voor de laatste koers van het seizoen, de Simac Ladies Tour", zei ze over haar resterende programma van dit jaar.

Meer uit Sport

Evenepoel haalde veel motivatie uit kans op vierde tijdritgoud

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.

1 uur geleden
Evenepoel eerste renner met vier wereldtitels tijdrijden op rij

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.

2 uur geleden
Bondscoach Ten Dam overweegt andere WK-voorbereiding wielrensters

MONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.

4 uur geleden
Bijrol voor Vollering en Nooijen in WK-tijdrit, Reusser wint weer

MONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).

6 uur geleden
Van der Poel wint slotrit Ronde van Luxemburg na lange solo

LUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.

6 uur geleden
Motorcoureur Acosta wint in Oostenrijk eerste race in MotoGP

SPIELBERG (ANP/AFP) - Motorcoureur Pedro Acosta heeft bij de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste zege in de MotoGP geboekt. De 22-jarige Spanjaard van KTM liet op de Red Bull Ring in Spielberg zijn landgenoot Jorge Martín en de Italiaan Marco Bezzecchi achter zich.

7 uur geleden
Nederlander Tesfu dertigste op halve marathon WK wegatletiek

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.

11 uur geleden