Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiebes voelde dat ze haar sprint vroeg moest beginnen

Wiebes voelde dat ze haar sprint vroeg moest beginnen

HASSELT (ANP) - Lorena Wiebes sprintte overtuigend naar haar tweede Europese titel op de weg. Net als bij de wegwedstrijd twee jaar geleden in München klopte ze de Italiaanse Elisa Balsamo. "Het was chaotisch, maar ik voelde dat ik vroeg moest aangaan", zei ze over haar sprint in het Belgische Hasselt.

Wiebes wilde niet spreken van een perfecte sprint. "Het was heel chaotisch. Mijn ploeggenoten deden het de hele wedstrijd goed en in de laatste ronde hadden we de volledige controle", zei Wiebes, die in de slotkilometer ineens vrijwel alleen zat. "We raakten elkaar in de chaotische slotfase kwijt in de sprinttrein, maar ik vond het wiel van de Italiaanse trein. Ik ging vroeg aan omdat ik het gevoel had dat ik met veel snelheid moest vertrekken."

De wielrenster die eerder deze zomer naast een medaille greep in de olympische wegwedstrijd noemt het speciaal dat ze weer in de Europese trui mag koersen. "Het is altijd fijn om een speciale trui te mogen dragen. Dat is een heerlijk gevoel. Ik ga hierna een paar gravelwedstrijden rijden en het WK gravel en dan is het tijd voor de laatste koers van het seizoen, de Simac Ladies Tour", zei ze over haar resterende programma van dit jaar.

Meer uit Sport

Amerikaanse tennisser Tiafoe naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.

17 minuten geleden
Duitse regering wil WK ijshockey zonder Rusland

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.

2 uur geleden
Veelbesproken olympisch bokskampioene Khelif maakt profdebuut

PARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.

4 uur geleden
Nuis neemt WB-startplek geblesseerde De Boo over op 1000 meter

UTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.

5 uur geleden
Tennisser Sinner stopt met coach Cahill en gaat door met Norman

TURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.

7 uur geleden
Permane langer teambaas Racing Bulls in Formule 1

SÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.

7 uur geleden
MotoGP-coureurs voelen bij GP Qatar 'spanning van de oorlog'

LUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.

8 uur geleden