Wiebes voelde dat ze haar sprint vroeg moest beginnen
HASSELT (ANP) - Lorena Wiebes sprintte overtuigend naar haar tweede Europese titel op de weg. Net als bij de wegwedstrijd twee jaar geleden in München klopte ze de Italiaanse Elisa Balsamo. "Het was chaotisch, maar ik voelde dat ik vroeg moest aangaan", zei ze over haar sprint in het Belgische Hasselt.
Wiebes wilde niet spreken van een perfecte sprint. "Het was heel chaotisch. Mijn ploeggenoten deden het de hele wedstrijd goed en in de laatste ronde hadden we de volledige controle", zei Wiebes, die in de slotkilometer ineens vrijwel alleen zat. "We raakten elkaar in de chaotische slotfase kwijt in de sprinttrein, maar ik vond het wiel van de Italiaanse trein. Ik ging vroeg aan omdat ik het gevoel had dat ik met veel snelheid moest vertrekken."
De wielrenster die eerder deze zomer naast een medaille greep in de olympische wegwedstrijd noemt het speciaal dat ze weer in de Europese trui mag koersen. "Het is altijd fijn om een speciale trui te mogen dragen. Dat is een heerlijk gevoel. Ik ga hierna een paar gravelwedstrijden rijden en het WK gravel en dan is het tijd voor de laatste koers van het seizoen, de Simac Ladies Tour", zei ze over haar resterende programma van dit jaar.
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen en Liam Lawson hebben allebei een gridstraf van één positie gekregen voor de Grote Prijs van Mexico-Stad na hun aanvaring in de tweede vrije training van vrijdag. De Nieuw-Zeelandse Formule 1-coureur van Racing Bulls wilde niet wijken voor de Nederlander, die boos reageerde en pareerde door in een volgende bocht de auto van Lawson af te snijden. De Red Bull raakte bij die agressieve actie wel een stuk van zijn bodemplaat kwijt.
19 minuten geledenN i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jasper Krommenhoek heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter gewonnen. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een persoonlijk record van 6.10,83 teamgenoot Marcel Bosker en Wisse Slendebroek van Team Royal A-ware voor.
14 uur geleden