Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiebes voelde dat ze haar sprint vroeg moest beginnen

Wiebes voelde dat ze haar sprint vroeg moest beginnen

HASSELT (ANP) - Lorena Wiebes sprintte overtuigend naar haar tweede Europese titel op de weg. Net als bij de wegwedstrijd twee jaar geleden in München klopte ze de Italiaanse Elisa Balsamo. "Het was chaotisch, maar ik voelde dat ik vroeg moest aangaan", zei ze over haar sprint in het Belgische Hasselt.

Wiebes wilde niet spreken van een perfecte sprint. "Het was heel chaotisch. Mijn ploeggenoten deden het de hele wedstrijd goed en in de laatste ronde hadden we de volledige controle", zei Wiebes, die in de slotkilometer ineens vrijwel alleen zat. "We raakten elkaar in de chaotische slotfase kwijt in de sprinttrein, maar ik vond het wiel van de Italiaanse trein. Ik ging vroeg aan omdat ik het gevoel had dat ik met veel snelheid moest vertrekken."

De wielrenster die eerder deze zomer naast een medaille greep in de olympische wegwedstrijd noemt het speciaal dat ze weer in de Europese trui mag koersen. "Het is altijd fijn om een speciale trui te mogen dragen. Dat is een heerlijk gevoel. Ik ga hierna een paar gravelwedstrijden rijden en het WK gravel en dan is het tijd voor de laatste koers van het seizoen, de Simac Ladies Tour", zei ze over haar resterende programma van dit jaar.

Meer uit Sport

Verstappen in Madrid: geprofiteerd van de pech van anderen

MADRID (ANP) - Max Verstappen vindt de RB22 van Red Bull Racing nog niet goed genoeg om echt voor een overwinning te kunnen strijden. "De tweede plaats was het maximale resultaat. Ik had niet de snelheid van Kimi Antonelli en zeker niet van Lando Norris", zei Verstappen tijdens de persconferentie in Madrid, waar hij zondag op de Madring op de tweede plaats eindigde.

1 uur geleden
Winnaar Antonelli vindt dat zege in Madrid toebehoort aan Norris

MADRID (ANP) - Kimi Antonelli vindt dat de zege in Madrid naar Lando Norris had moeten gaan. Dat zei de 20-jarige Formule 1-coureur van Mercedes na afloop van zijn overwinning bij de Grote Prijs van Spanje. "Het was een hele moeilijke race. Het ging allemaal niet vanzelf. Het is goed om te winnen, maar ik vond dat Lando de winst verdiende", aldus Antonelli.

1 uur geleden
Verstappen vindt tweede plaats op de Madring 'ongelooflijk'

MADRID (ANP) - Max Verstappen vindt zijn tweede plaats bij de Grote Prijs van Spanje een "ongelooflijk" resultaat. "Dit is heel goed voor ons", zei Verstappen na de race op de Madring waar hij met zijn Red Bull achter de Italiaanse winnaar Kimi Antonelli eindigde en de Brit Lando Norris voor zich hield.

1 uur geleden
Klassementsleider Antonelli wint in Madrid, Verstappen tweede

MADRID (ANP) - De Italiaanse klassementsleider Kimi Antonelli (20) heeft zondag de Grote Prijs van Spanje voor Formule 1 op de Madring gewonnen. Het was de achtste zege van de coureur van Mercedes dit seizoen. Max Verstappen (28) eindigde met zijn Red Bull op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad voor de derde keer dit seizoen op de tweede plaats. De Brit Lando Norris (26) werd in zijn McLaren derde.

2 uur geleden
Russische atleten vragen mensenrechteninstanties om hulp bij ban

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Russische atleten hebben een beroep gedaan op internationale sport- en mensenrechtenorganisaties om een einde te maken aan hun inmiddels vier jaar durende schorsing door de mondiale atletiekbond World Athletics. Ze voeren in een open brief aan dat de uitsluiting 'verwoestende gevolgen' heeft voor hun sportcarrière.

3 uur geleden
Marc Márquez na MotoGP-zege in San Marino nieuwe leider in WK

MISANO (ANP) - Marc Márquez heeft in de Grote Prijs van San Marino zijn vijfde zege van dit seizoen geboekt in de MotoGP. De Spaanse wegracer nam met de winst op het circuit van Misano de leiding in de WK-stand over van zijn landgenoot Jorge Martín. De twee rijders hebben evenveel punten, maar regerend wereldkampioen Márquez heeft meer GP's gewonnen dit jaar.

3 uur geleden
Laatste lokale ronde telt niet mee voor eindklassement Vuelta

GRANADA (ANP) - De laatste lokale ronde van de slotrit van de Ronde van Spanje van zondag in Granada zal niet meer meetellen voor het algemene klassement. Dat heeft de organisatie bevestigd.

4 uur geleden