Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiebes viert tweede etappezege in Tour de France Femmes

Wiebes viert tweede etappezege in Tour de France Femmes

SAINT-DIÉ-DES-VOSGES (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook in de vijfde etappe van de Tour de France Femmes laten zien dat ze de beste sprintster van het vrouwenpeloton is. De Nederlandse wielrenster was opnieuw de snelste in een massasprint, net als in de openingsetappe in Parijs.

Wiebes, uitkomend voor Team DSM, klopte de Italiaanse wereldkampioene Elisa Balsamo. Marianne Vos (Jumbo-Visma) eindigde in de gele leiderstrui als derde en behield de eerste plaats in het algemeen klassement.

De langste etappe van de Tour, van Bar-le-Duc naar Saint-Dié-des-Vosges, was 175 kilometer lang en ging over een glooiend terrein met twee klimmetjes van de vierde categorie. Dat is een afstand die de meeste rensters alleen wel eens tijdens trainingen afleggen.

Valpartij

De Australische Anya Louw, de Française Victoire Berteau, de Amerikaanse Emily Newsom en de Cypriotische Antri Christoforou reden lang op kop. De rit werd ontsierd door een valpartij ruim 40 kilometer voor de finish, waarbij ruim dertig rensters betrokken waren. De Nederlandse Chantal van den Broek-Blaak was een van de slachtoffers. Ze moest zich laten behandelen aan een wond bij haar rechterelleboog.

Berteau en Christoforou bleven alleen over in de kopgroep. Zij werden ruim 2 kilometer voor de finish achterhaald. Dat kwam vooral omdat de rensters van Jumbo-Visma en Team DSM op kop van het peloton waren gaan rijden. Zij zagen kansen voor een tweede etappezege voor Vos en Wiebes.

De Italiaanse Elisa Longo Borghini nam vlak voor de finish de verkeerde afslag. Wiebes en Vos lieten zich niet verrassen. Wiebes was veruit de sterkste in de massasprint. In de strijd om de groene trui liep ze punten in op Vos, de draagster van de gele trui en leidster van het puntenklassement.

Meer uit Sport

Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

33 minuten geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

45 minuten geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

10 uur geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

11 uur geleden
NBA komt met nieuwe opzet All-Star Game

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.

11 uur geleden
Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

1 dag geleden
Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

1 dag geleden