Wiebes sprint opnieuw naar ritzege in Simac Ladies Tour
ZEEWOLDE (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de tweede dag op rij een etappe gewonnen in de Simac Ladies Tour. De Nederlandse renster van Team SD Worx - Protime was de snelste in de sprint van een grote groep in Zeewolde, waar de bijna 150 kilometer lange derde rit ook was begonnen. Wiebes won woensdag in Assen eveneens in een sprint.
De Italiaanse Elisa Balsamo werd tweede, voor de Belgische Lotte Kopecky. Charlotte Kool passeerde de finish als vierde, Karlijn Swinkels als zevende en Ellen van Dijk als tiende.
"Het was zeker ook een optie dat Kopecky in de aanval zou gaan, maar we moesten als team reageren op de aanvallen van Lidl en DSM. En vervolgens waren we zo dicht bij de streep dat we dit scenario kozen om te sprinten. Het is al mijn 21e van het seizoen, daar ben ik zeer tevreden mee", zei de 25-jarige Wiebes via de organisatie.
De Britse wielrenster Zoe Bäckstedt, die dinsdag de openingstijdrit op haar naam schreef, blijft leidster in het algemeen klassement. De Simac Ladies Tour duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
42 minuten geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
5 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
23 uur geleden