Wiebes sprint met overmacht naar tweede Europese titel op de weg
HASSELT (ANP) - Lorena Wiebes is voor de tweede keer Europees kampioene wielrennen geworden. De 25-jarige sprintster was na 162 kilometer van Heusden-Zolder naar Hasselt in België verreweg de beste in de massasprint. Wiebes bleef de Italiaanse Elisa Balsamo en Daria Pikulik uit Polen voor.
Wiebes veroverde de Europese titel op de weg eerder in 2022 bij de wegrit in München door Balsamo te kloppen in de sprint. Afgelopen jaar moest ze de titel laten aan de ontsnapte landgenote Mischa Bredewold en sprintte ze erachter naar het zilver.
De Nederlandse ploeg met Wiebes als kopvrouw controleerde de koers en ook de Italiaanse wielrensters gokten op een sprint. Rensters uit andere landen kozen voor de aanval. Eerst was er een aanval van de Spaanse Mireia Benito en nadat die met nog 58 kilometer te gaan was teruggepakt, volgden de aanvallen elkaar snel op.
Italianen
De Belgische wielrensters Valerie Demey en Marion Norbert Riberolle probeerden het en ook de Zwitserse Elise Chabbey deed een poging. In de slotfase ontsnapte de Spaanse Sara Martín, maar die kreeg ook nooit meer dan een tiental seconden. Ze werd met nog twaalf kilometer tot de finish gegrepen.
Waar de Nederlandse ploeg lang in de koers het initiatief had, waren het de Italianen die met een sprinttrein voor Balsamo het overtal hadden in de slotkilometer. Wiebes zat in het wiel bij de Italiaanse rensters, maar lanceerde haar sprint als eerste. Op haar versnelling hadden Balsamo en Pikulik geen antwoord.
Het is bij de EK wielrennen, die sinds 2016 worden verreden, de achtste Nederlandse titel bij de vrouwen en de zesde op rij. Alleen in 2018 moesten de wielrensters de titel laten aan de Italiaanse Marta Bastianelli.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
8 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
17 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden