Wiebes sprint met overmacht naar tweede Europese titel op de weg
HASSELT (ANP) - Lorena Wiebes is voor de tweede keer Europees kampioene wielrennen geworden. De 25-jarige sprintster was na 162 kilometer van Heusden-Zolder naar Hasselt in België verreweg de beste in de massasprint. Wiebes bleef de Italiaanse Elisa Balsamo en Daria Pikulik uit Polen voor.
Wiebes veroverde de Europese titel op de weg eerder in 2022 bij de wegrit in München door Balsamo te kloppen in de sprint. Afgelopen jaar moest ze de titel laten aan de ontsnapte landgenote Mischa Bredewold en sprintte ze erachter naar het zilver.
De Nederlandse ploeg met Wiebes als kopvrouw controleerde de koers en ook de Italiaanse wielrensters gokten op een sprint. Rensters uit andere landen kozen voor de aanval. Eerst was er een aanval van de Spaanse Mireia Benito en nadat die met nog 58 kilometer te gaan was teruggepakt, volgden de aanvallen elkaar snel op.
Italianen
De Belgische wielrensters Valerie Demey en Marion Norbert Riberolle probeerden het en ook de Zwitserse Elise Chabbey deed een poging. In de slotfase ontsnapte de Spaanse Sara Martín, maar die kreeg ook nooit meer dan een tiental seconden. Ze werd met nog twaalf kilometer tot de finish gegrepen.
Waar de Nederlandse ploeg lang in de koers het initiatief had, waren het de Italianen die met een sprinttrein voor Balsamo het overtal hadden in de slotkilometer. Wiebes zat in het wiel bij de Italiaanse rensters, maar lanceerde haar sprint als eerste. Op haar versnelling hadden Balsamo en Pikulik geen antwoord.
Het is bij de EK wielrennen, die sinds 2016 worden verreden, de achtste Nederlandse titel bij de vrouwen en de zesde op rij. Alleen in 2018 moesten de wielrensters de titel laten aan de Italiaanse Marta Bastianelli.
Meer uit Sport
CARCASSONNE (ANP) - Het peloton is vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France. De renners moeten over 181,9 kilometer van Carcassonne naar Foix in het zuiden van Frankrijk.
3 minuten geledenLONDEN (ANP) - De vierde ronde op Wimbledon gaat dinsdag verder, nadat de partij tussen Alexander Zverev en Jiří Lehečka maandagavond om 22.55 uur (lokale tijd) werd stilgelegd vanwege de avondklok die om 23.00 uur ingaat. De Duitser Zverev stond op dat moment voor op de Tsjech: 6-4 7-5 3-3.
12 uur geledenARLINGTON (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft de kwartfinales bereikt van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in de achtste finales met 1-0 van Portugal. Invaller Mikel Merino maakte in het volgepakte Dallas Stadium in de eerste minuut van de blessuretijd de winnende treffer.
14 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."
19 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.
20 uur geledenGRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
1 dag geleden