Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiebes sprint met overmacht naar tweede Europese titel op de weg

Wiebes sprint met overmacht naar tweede Europese titel op de weg

HASSELT (ANP) - Lorena Wiebes is voor de tweede keer Europees kampioene wielrennen geworden. De 25-jarige sprintster was na 162 kilometer van Heusden-Zolder naar Hasselt in België verreweg de beste in de massasprint. Wiebes bleef de Italiaanse Elisa Balsamo en Daria Pikulik uit Polen voor.

Wiebes veroverde de Europese titel op de weg eerder in 2022 bij de wegrit in München door Balsamo te kloppen in de sprint. Afgelopen jaar moest ze de titel laten aan de ontsnapte landgenote Mischa Bredewold en sprintte ze erachter naar het zilver.

De Nederlandse ploeg met Wiebes als kopvrouw controleerde de koers en ook de Italiaanse wielrensters gokten op een sprint. Rensters uit andere landen kozen voor de aanval. Eerst was er een aanval van de Spaanse Mireia Benito en nadat die met nog 58 kilometer te gaan was teruggepakt, volgden de aanvallen elkaar snel op.

Italianen

De Belgische wielrensters Valerie Demey en Marion Norbert Riberolle probeerden het en ook de Zwitserse Elise Chabbey deed een poging. In de slotfase ontsnapte de Spaanse Sara Martín, maar die kreeg ook nooit meer dan een tiental seconden. Ze werd met nog twaalf kilometer tot de finish gegrepen.

Waar de Nederlandse ploeg lang in de koers het initiatief had, waren het de Italianen die met een sprinttrein voor Balsamo het overtal hadden in de slotkilometer. Wiebes zat in het wiel bij de Italiaanse rensters, maar lanceerde haar sprint als eerste. Op haar versnelling hadden Balsamo en Pikulik geen antwoord.

Het is bij de EK wielrennen, die sinds 2016 worden verreden, de achtste Nederlandse titel bij de vrouwen en de zesde op rij. Alleen in 2018 moesten de wielrensters de titel laten aan de Italiaanse Marta Bastianelli.

Meer uit Sport

3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

17 minuten geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

1 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

4 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

4 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

8 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

10 uur geleden
De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

1 dag geleden