Wiebes sprint met overmacht naar ritzege in Burgos
MELGAR DE FERNAMENTAL (ANP) - Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De Nederlandse renster van SD Worx-Protime was oppermachtig in de sprint van het peloton, na een rit van Roa de Duero naar Melgar de Fernamental over 122 kilometer. Wiebes hield de Italiaanse Clara Copponi en de Nederlandse Maike van der Duin achter zich. In de groep vond er anderhalve kilometer voor de streep nog een massale valpartij plaats.
Een kopgroep van vier met de Nederlandse Eva van Agt werd kort voor de finish ingelopen. Demi Vollering, na haar ritzege van vrijdag de leidster in het klassement, zette zich op kop, terwijl Wiebes ook kon rekenen op de steun van Femke Gerritse. Zij bleven buiten schot bij de valpartij, redelijk voorin het peloton, waarbij veel rensters van Visma - Lease a Bike betrokken waren.
Wiebes zei gelukkig te zijn met haar zege. "Het team leverde goed werk. Mijn ploeggenoten hielden de vluchters onder controle en daarna kreeg ik een goede lead-out. Dus het was zaak om het af te maken. Ons volgende doel is om het algemeen klassement in deze Vuelta Burgos te winnen met Demi Vollering."
De klassementsleidster heeft 8 seconden voorsprong op Muzic en verwacht nog een lastige dag zondag. "Het is altijd tricky om het peloton te controleren. Ook vandaag was het in het begin alle hens aan dek, want het regende aanvallen. Morgen gaan we opnieuw proberen te controleren. Mijn focus ligt op de klim. Ik denk dat Evita Muzic en ook Karlijn Swinkels de belangrijkste concurrenten zijn."
Zondag volgt de vierde en laatste etappe, een lastige bergrit naar Canicosa de la Sierra.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
9 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
10 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
12 uur geleden