Wiebes sprint met overmacht naar ritzege in Burgos
MELGAR DE FERNAMENTAL (ANP) - Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De Nederlandse renster van SD Worx-Protime was oppermachtig in de sprint van het peloton, na een rit van Roa de Duero naar Melgar de Fernamental over 122 kilometer. Wiebes hield de Italiaanse Clara Copponi en de Nederlandse Maike van der Duin achter zich. In de groep vond er anderhalve kilometer voor de streep nog een massale valpartij plaats.
Een kopgroep van vier met de Nederlandse Eva van Agt werd kort voor de finish ingelopen. Demi Vollering, na haar ritzege van vrijdag de leidster in het klassement, zette zich op kop, terwijl Wiebes ook kon rekenen op de steun van Femke Gerritse. Zij bleven buiten schot bij de valpartij, redelijk voorin het peloton, waarbij veel rensters van Visma - Lease a Bike betrokken waren.
Wiebes zei gelukkig te zijn met haar zege. "Het team leverde goed werk. Mijn ploeggenoten hielden de vluchters onder controle en daarna kreeg ik een goede lead-out. Dus het was zaak om het af te maken. Ons volgende doel is om het algemeen klassement in deze Vuelta Burgos te winnen met Demi Vollering."
De klassementsleidster heeft 8 seconden voorsprong op Muzic en verwacht nog een lastige dag zondag. "Het is altijd tricky om het peloton te controleren. Ook vandaag was het in het begin alle hens aan dek, want het regende aanvallen. Morgen gaan we opnieuw proberen te controleren. Mijn focus ligt op de klim. Ik denk dat Evita Muzic en ook Karlijn Swinkels de belangrijkste concurrenten zijn."
Zondag volgt de vierde en laatste etappe, een lastige bergrit naar Canicosa de la Sierra.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
18 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
35 minuten geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
40 minuten geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.
2 uur geleden