
Wiebes sluit Baloise Ladies Tour in stijl af met vijfde ritzege
DEINZE (ANP) - Lorena Wiebes heeft de laatste etappe van de Baloise Ladies Tour op haar naam geschreven en daarmee ook de eindzege veiliggesteld. De Nederlandse wielrenster van SD Worx-Protime won de rit met start en finish in Deinze in de sprint en boekte daarmee haar vijfde etappezege in zes ritten.
Wiebes bleef in de sprint de Finse Lotta Henttala en landgenote Charlotte Kool voor. Ze was zoveel sneller dat ze wegreed van de rest van het peloton.
Wiebes, die deelneemt aan de wegrace van de Olympische Spelen in Parijs op 4 augustus, bracht haar totaal aan ritzeges in de Baloise Ladies Tour op elf. Ze won in deze editie eerder de proloog, de eerste etappe en de twee etappes op zaterdag. In het algemeen klassement blijft ze de Britse Pfeiffer Georgi voor. Thalita de Jong werd derde.
Boost voor vertrouwen
Wiebes zei dat de overtuigende zeges in de sprints "een boost zijn voor haar vertrouwen met het oog op de Olympische Spelen". De renster hoopt dat ze richting Parijs deze vorm door kan trekken.
Daarnaast is de eindzege in de etappekoers ook bijzonder voor haar. "Ik heb nog niet veel klassementszeges, dus deze is toch bijzonder. Nu gaat de focus meteen naar Parijs. Ik ga naar huis in Limburg, waar ik de laatste trainingen richting de Olympische Spelen zal doen."
Meer uit Sport
PHILADELPHIA (ANP) - Flamengo heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voor clubs gewonnen. De koploper uit de Braziliaanse voetbalcompetitie rekende in Philadelphia na rust af met Chelsea: 3-1.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Discuswerpster Jorinde van Klinken is opnieuw als tweede geëindigd bij een wedstrijd uit de Diamond League. De 25-jarige Nederlandse kwam in Parijs tot een afstand van 66,42 meter. Dat was tot dusverre haar beste prestatie van dit seizoen. De zege ging naar de Amerikaanse Valarie Allman met 67,56 meter.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het grastoernooi van Queen's bereikt. De als eerste geplaatste Spanjaard rekende in twee sets af met de Fransman Arthur Rinderknech, die als lucky loser tot het hoofdschema was toegelaten. Het werd 7-5 6-4.
15 uur geledenHALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finales van het grastoernooi van Halle. De als tweede geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (6) te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli, de nummer 24 van de wereld.
18 uur geledenNEUHAUSEN AM RHEINFALL (ANP/BELGA) - Jordi Meeus heeft vrijdag de zesde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Belgische wielrenner van Red Bull Bora-hansgrohe bleef na een 186,7 kilometer lange rit tussen Chur en Neuhausen am Rheinfall de Italiaan Davide Ballerini in de massasprint voor. De Brit Lewis Askey werd derde.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Honkballer Xander Bogaerts heeft weer eens zijn waarde bewezen voor San Diego Padres. Mede dankzij een homerun van de international van het Koninkrijksteam wonnen de Padres met 5-3 van de Los Angeles Dodgers van sterspeler Shohei Ohtani.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Koen Metsemakers beëindigt zijn roeicarrière. De 33-jarige sporter kiest voor een maatschappelijke loopbaan in de zorg.
1 dag geleden