Wiebes positief over Brusselse klimaatplannen
BRUSSEL (ANP) - Minister Eric Wiebes (Klimaat) is goed te spreken over de klimaatplannen van vicevoorzitter Frans Timmermans van de Europese Commissie. "Hij doet een aantal dingen die wij ook doen, zoals een klimaatwet. Hij heeft een ambitieus plan en dat zijn wij ook. Wij hebben er baat bij dat andere landen ook ambitieus zijn. Als we het in ons eentje doen dan betekent het voor het klimaat niet zo veel maar is ons gelijk speelveld wel weg."
De VVD-bewindsman zei dat in Brussel waar de EU-ministers van Milieu bijeen waren, een dag na de presentatie van Timmermans’ klimaatwet. Daarin staat dat de EU in 2050 klimaatneutraal moet zijn. "De discussie gaat nu vooral over het doel in 2030. Het schuift behoorlijk onze kant op. Steeds meer landen noemen het percentage van 55." Nederland wil dat de EU in 2030 de uitstoot van broeikasgassen 55 procent heeft verminderd ten opzichte van 1990. Timmermans heeft in zijn wetsvoorstel nog geen doel vastgelegd voor 2030.
Bij de bevoegdheid die de commissie wil om doelstellingen tussen 2030 en 2050 elke vijf jaar zo nodig snel te kunnen bijsturen, zet Wiebes wel vraagtekens. "Ik denk dat de democratische principes vereisen dat wij als landen ons daar mee bemoeien. De commissie stelt de doelen niet, dat doen wij."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde vorige week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
15 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.
1 dag geleden