Wiebes onder indruk van vindingrijke ondernemers
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse ondernemers zijn innovatief en vinden steeds meer manieren om toch te kunnen ondernemen in de coronacrisis, ziet minister Eric Wiebes (Economische Zaken). Hij is onder de indruk van de vindingrijkheid van ondernemers, die "waardering" verdienen.
Nederland is zelfs "afhankelijk van het vernuft van ondernemers zelf", zegt Wiebes. De bewindsman praat vol lof over de bouwmarkten die zijn ingericht zodat medewerkers en klanten 1,5 meter afstand van elkaar houden. Zelf bezocht hij laatst de mondhygiënist, waar volgens hem zelfs een "heel nieuw beroep" is uitgevonden, gezien alle hygiënemaatregelen die daar zijn getroffen.
Verder is het belangrijk dat alle ruimte die er wel is voor ondernemers ook wordt benut. "Daar waar dat medisch kan en het verantwoord is, moeten we kunnen ondernemen, recreëren en winkelen", aldus de liberaal.
Dat het vertrouwen van ondernemers nog dieper is gezakt dan tijdens de economische crisis, vindt Wiebes niet meer dan logisch. Een groot deel van de economie ligt volledig plat. "Je kan dan toch niet van iemand verwachten dat-ie nu een groot vertrouwen heeft. Toe nou toch!"
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
2 dagen geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
2 dagen geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
2 dagen geleden