Wiebes: niet bezuinigen maar juist investeren na coronacrisis
DEN HAAG (ANP) - Anders dan tijdens de kredietcrisis, moet Nederland zich niet "uit de coronacrisis bezuinigen", vindt minister Eric Wiebes van Economische Zaken. "Dat is niet verstandig." In plaats daarvan moeten we "ons juist uit de crisis investeren".
Door de coronamaatregelen ligt de economie voor een groot deel stil. Om die economie weer op gang te brengen, is een "duwtje nodig", aldus Wiebes in de talkshow Op1. "Dat kunnen we geven." Nederland heeft bijvoorbeeld nog steeds een "vorstelijk lage staatsschuld", dus is er ruimte voor investeringen.
Als het aan de VVD'er ligt, worden die investeringen vooral gedaan in onderzoek en innovatie. Voor de coronacrisis werkte het kabinet aan een investeringsfonds om dat te regelen. Met vele miljarden aan leningen moest er in de economie worden geïnvesteerd.
Nooit meer hetzelfde
"Op een of andere wijze zul je iets dergelijks ook echt moeten doen en is de urgentie daarvan groter geworden", zegt Wiebes. Toch is zijn pleidooi opmerkelijk: de VVD is traditioneel een partij die een zuinige overheid voorstaat.
De economie zal volgens de bewindsman na de crisis nooit meer hetzelfde zijn. Doordat mensen nu meer online winkelen, vanuit huis werken, gespreid werken en merken dat ze bijvoorbeeld voor meetings niet meer per se ver hoeven te reizen. Het kabinet, maar ook de samenleving als geheel, moet goed nadenken over hoe de economie er na de crisis uitziet, vindt Wiebes.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
8 uur geleden