Wiebes: niet bezuinigen maar juist investeren na coronacrisis
DEN HAAG (ANP) - Anders dan tijdens de kredietcrisis, moet Nederland zich niet "uit de coronacrisis bezuinigen", vindt minister Eric Wiebes van Economische Zaken. "Dat is niet verstandig." In plaats daarvan moeten we "ons juist uit de crisis investeren".
Door de coronamaatregelen ligt de economie voor een groot deel stil. Om die economie weer op gang te brengen, is een "duwtje nodig", aldus Wiebes in de talkshow Op1. "Dat kunnen we geven." Nederland heeft bijvoorbeeld nog steeds een "vorstelijk lage staatsschuld", dus is er ruimte voor investeringen.
Als het aan de VVD'er ligt, worden die investeringen vooral gedaan in onderzoek en innovatie. Voor de coronacrisis werkte het kabinet aan een investeringsfonds om dat te regelen. Met vele miljarden aan leningen moest er in de economie worden geïnvesteerd.
Nooit meer hetzelfde
"Op een of andere wijze zul je iets dergelijks ook echt moeten doen en is de urgentie daarvan groter geworden", zegt Wiebes. Toch is zijn pleidooi opmerkelijk: de VVD is traditioneel een partij die een zuinige overheid voorstaat.
De economie zal volgens de bewindsman na de crisis nooit meer hetzelfde zijn. Doordat mensen nu meer online winkelen, vanuit huis werken, gespreid werken en merken dat ze bijvoorbeeld voor meetings niet meer per se ver hoeven te reizen. Het kabinet, maar ook de samenleving als geheel, moet goed nadenken over hoe de economie er na de crisis uitziet, vindt Wiebes.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
58 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
1 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend na de forse verliezen een dag eerder door zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Bij de bedrijven op Wall Street stond Netflix bij de dalers na de kwartaalcijfers die de streamingdienst presenteerde.
2 uur geleden