Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiebes: mogelijk toch één kolencentrale helemaal dicht

Wiebes: mogelijk toch één kolencentrale helemaal dicht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt toch één kolencentrale helemaal te sluiten om dit jaar te voldoen aan de klimaatdoelen zoals die gesteld zijn in het zogeheten Urgenda-vonnis. Minister Eric Wiebes (Economische Zaken en Klimaat) laat dat weten aan de Tweede Kamer.

Nederland moet nog een paar stappen extra zetten om dit jaar de CO2-uitstoot met minstens 25 procent te hebben teruggedrongen ten opzichte van 1990. Wiebes besloot daarom eerder drie van de vier resterende kolencentrales tijdelijk minder elektriciteit te laten produceren. De eigenaren worden daarvoor gecompenseerd.

De bewindsman wil nu weten tegen welke prijs de energiebedrijven bereid zijn hun kolencentrales vervroegd helemaal te sluiten. Mogelijk leidt dat tot minder kosten voor de maatschappij, schrijft hij. Doordat maximaal één centrale daadwerkelijk dichtgaat, komt volgens de bewindsman de leveringszekerheid niet in het geding.

Aan het aanbod zijn wel voorwaarden verbonden. Zo moet er een goed sociaal plan komen voor werknemers. De sluiting moet kosteneffectief zijn en het subsidiebedrag mag niet hoger zijn dan wat de centrale nog zou hebben opgebracht in de jaren tot en met 2029. Na dat jaar is het sowieso gedaan met de opwekking van energie met behulp van kolen.

Dit najaar moet duidelijk zijn of er animo is voor de regeling, en wat de eventuele kosten zijn. De Tweede Kamer moet een eventuele deal nog goedkeuren.

Meer uit Binnenland

Overleden meisje (17) uit Abcoude door 'ernstig geweld' gedood

AMSTERDAM (ANP) - Het meisje van 17 jaar dat in de nacht van dinsdag op woensdag dood werd aangetroffen langs een berm in Duivendrecht, is door ernstig geweld om het leven gekomen. Ze was op weg naar huis na een avond uitgaan in het centrum van Amsterdam, meldt de politie.

1 uur geleden
Organisatie SAIL noemt eerste dag 'druk maar goed beheersbaar'

AMSTERDAM (ANP) - De eerste dag van SAIL in Amsterdam verloopt tot nu toe "druk, maar goed beheersbaar". Volgens de organisatie is de sfeer "uitstekend". "Mensen hebben goede zin, zowel op het water als de kade."

4 uur geleden
Koning met Groene Draeck op SAIL 

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander was woensdag met het zeilschip Groene Draeck aanwezig op SAIL in Amsterdam. Hij arriveerde rond 17.50 uur in de IJhaven, omringd door politieboten en politie op jetski's, en voer daar een rondje. Aan het bezoek was vooraf geen ruchtbaarheid gegeven.

5 uur geleden
Verplichte rijbewijskeuring voor ADHD vervalt volgend jaar april

DEN HAAG (ANP) - Mensen met ADD of ADHD hoeven vanaf 1 april volgend jaar geen verplichte medische keuring meer te ondergaan voor het halen van hun rijbewijs. Na onderzoek constateert het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) dat die keuringen disproportioneel zijn.

5 uur geleden
Wrakingsverzoek zoon Ridouan Taghi afgewezen, strafzaak kan door

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank heeft het wrakingsverzoek van de advocaten van de zoon van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi afgewezen. Volgens de advocaten van Faissal T. hadden de rechters de schijn van vooringenomenheid gewekt door alle onderzoekswensen af te wijzen, net als de verzoeken om getuigen te horen. De wrakingskamer oordeelt dat "deze beslissing in hoger beroep kan worden getoetst, maar geen grond voor wraking kan opleveren". Er hoeven dus geen nieuwe rechters aangesteld te worden om de zaak te behandelen.

7 uur geleden
Geen treinen tussen Delft en Rotterdam door defecte bovenleiding

ROTTERDAM (ANP) - Door een defecte bovenleiding rijden er tot naar verwachting woensdag 16.15 uur geen treinen tussen de stations Delft en Rotterdam Centraal, meldt de NS. Aanvankelijk dacht de vervoerder dat de stremming tot 19.15 uur zou duren.

7 uur geleden
Clipper Stad Amsterdam met saluutschoten verwelkomd in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Clipper Stad Amsterdam, die de SAIL-In Parade aanvoert, is woensdagmiddag even voor 14.30 uur aangekomen in Amsterdam. De driemaster, met onder anderen burgemeester Femke Halsema, prins Maurits en prinses Marilène aan boord, werd in de IJhaven verwelkomd met een saluutschot vanaf de kop van de Sixhaven. Daarna klonk het Wilhelmus en werd rood-wit-blauwe rook afgeschoten.

8 uur geleden