Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiebes heeft wielerkoers in Parijs al jaren in haar hoofd zitten

Wiebes heeft wielerkoers in Parijs al jaren in haar hoofd zitten

SAINT-LAMBERT (ANP) - Eind mei kreeg Lorena Wiebes een telefoontje van wielerbondscoach Loes Gunnewijk. Of ze de kopvrouw wilde zijn in de wegrace van de Olympische Spelen. Ze mocht er even over denken, maar dat was niet nodig. "Eigenlijk had ik de Spelen sinds ze aan Parijs werden toegewezen al in mijn hoofd zitten", vertelde de uit Mijdrecht afkomstige renster tijdens een persmoment in het hotel van de Nederlandse selectie.

"Ik heb er vooral heel veel zin in. Ik voel nog niet echt de spanning, maar dat zal zondagochtend wel komen. Of eerder al, na de teambespreking." Het kopmanschap is natuurlijk niet nieuw voor de 25-jarige Wiebes, die de laatste twee jaar bij topteam SD Worx-Protime dertig overwinningen boekte. Ze is al lang niet meer de pure sprintster, maar leerde ook op klimmetjes te overleven.

Het langetermijndoel werd eind mei heel concreet. In de koers met in de laatste 50 kilometer drie keer het klimmetje naar de Sacré-Coeur worden haar kansen toegedicht. Sterker nog, topwielrensters als Demi Vollering en Marianne Vos rijden in dienst van haar. "Het is een mooi parcours. Ook door de stad heen. Dat vind ik altijd wel leuk, van die stadsrondjes. En dat klimmetje kan echt een moment zijn waar de koers beslist wordt."

Rolverdeling

Ze was er al in november, met de Nederlandse ploeg. "Daar haalde ik wel vertrouwen uit. Dan is het natuurlijk nog een kwestie van ernaartoe werken. Dat is allemaal wel gelukt, ik voel me beter dan vorig jaar."

Het telefoontje in mei behoort tot de standaardprocedure. Een duidelijke rolverdeling moet de misser van Tokio, waar de totaal onbekende Oostenrijkse Anna Kiesenhofer won, doen vergeten. "We krijgen vooraf onze rol voor een kampioenschap te horen. En daar mag je over nadenken, of je dat wil of niet. Dat was voor mij niet nodig."

Concurrent

Haar grootste concurrent is de Belgische wereldkampioene Lotte Kopecky, normaal haar ploeggenote. "Dit parcours heeft wel iets weg van het WK in Glasgow qua draaien en keren, op en af. We hebben het er nauwelijks over gehad. Ik heb Lotte al een tijdje niet meer gezien. De laatste keer was de Tour of Britain, begin juni."

"Dat is misschien wel beter. Zo is het misschien wat makkelijker om dan tegen elkaar te koersen. Maar het blijft best gek: het hele jaar rijd je samen en nu is ze wellicht mijn grootste concurrent. Wij hebben meerdere troeven, dat is ons voordeel. Ik heb een goede band met Demi en Marianne. Sterker nog, ik ben deels door Marianne de fiets opgestapt. Ze was altijd een voorbeeld voor mij."

Meer uit Sport

Broeders-Bol derde op 800 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.

3 uur geleden
Europa en Amerika met gelijke stand slotdag Solheim Cup in

CROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.

3 uur geleden
Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

5 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

5 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

5 uur geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

6 uur geleden
Norris op poleposition in Madrid, Verstappen op derde plek

MADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.

6 uur geleden