Wiebes boekt in Gent-Wevelgem honderdste zege als wielerprof
WEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft haar honderdste zege als wielerprof geboekt. Dat deed de 26-jarige Nederlandse renster van SD Worx-Protime in de Belgische koers Gent-Wevelgem.
Wiebes versloeg in de sprint van een grote groep de Italiaanse Elisa Balsamo en de Nederlandse Charlotte Kool. Na haar winst in Milaan-Sanremo en de Classic Brugge-De Panne was het haar derde overwinning in acht dagen.
De heuvelzone had geen beslissing gebracht in de koers waar de laatste helling op 40 kilometer voor de finish ligt. Bij de laatste keer dat de rensters over de Kemmelberg reden versnelde wereldkampioene Lotte Kopecky. De Belgische ploeggenote van Wiebes kreeg vijf rensters mee, maar de samenwerking ontbrak en een grote groep sloot weer aan. Aanvalspogingen van onder anderen Floortje Mackaij en Mischa Bredewold hadden geen succes, waarna Kopecky, net als in Milaan-Sanremo Wiebes in stelling bracht.
Afspraak
"Ik voelde me goed op de Kemmel, maar in de groep die erna ontstond, werd er niet samengewerkt. Dat hadden we ook niet verwacht", vertelde de Mijdrechtse, die vorig jaar ook al de beste was in Gent-Wevelgem, in het flashinterview. "De afspraak was dat Lotte haar gang kon gaan op de klimmetjes. Als het op een sprint zou aankomen was die voor mij en zou zij de 'lead-out' doen."
Kopecky bracht Wiebes van ver naar voren. "Ik dacht nog: oei, dit is vroeg, maar Lotte deed dat weer geweldig. Ik vertrouw ook op haar." In de Ronde van Vlaanderen is de wereldkampioene zelf de kopvrouw. "Ik hoop zo lang mogelijk mee te kunnen in de finale om de ploeg te ondersteunen", aldus Wiebes.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
16 uur geleden