Wiebes blijft heersen in Baloise Ladies Tour
ZWEVEGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft het tweede gedeelte van de derde etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. Het was een individuele tijdrit met start en finish in Zwevegem. De Nederlandse wielrenster van SD Worx-Protime was in de race over 11 kilometer de enige die onder de 15 minuten uitkwam: 14.53. Daarmee reed ze net iets sneller dan 44 kilometer per uur.
Wiebes was 15 seconden sneller dan de Belgische Marion Norbert Riberolle. De Nederlandse Thalita de Jong werd derde.
Eerder op de dag was het eerste gedeelte van de derde etappe, een rit in lijn, ingekort na een massale valpartij in het begin. Lorena Wiebes was opnieuw de beste nadat de renster van SD Worx-Protime eerder al de proloog en de eerste etappe had gewonnen. Ze hield in de sprint haar landgenote Charlotte Kool (dsm-firmenich PostNL) en de Poolse Daria Pikulik achter zich.
Voorsprong
De rittenkoers duurt tot en met zondag. Wiebes heeft in het algemeen klassement een voorsprong van 38 seconden op de Britse Pfeiffer Georgi. De Jong staat derde.
Wiebes wil zondag haar totaal aantal ritzeges in de Baloise Ladies Tour uitbreiden naar elf. Maar mijn hoofddoel is het eindklassement, zegt de Zuid-Hollandse, die over twee weken de wegrace rijdt op de Olympische Spelen. "De hoogtestage heeft me blijkbaar goed gedaan. Ik ben tevreden over mijn vorm en hoop deze door te trekken naar de Spelen. Maar eerst morgen veilig binnenkomen."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geƫindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
16 uur geleden