Wiebes besluit NK baanwielrennen met derde titel
APELDOORN (ANP) - Lorena Wiebes heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen een derde titel behaald. De 25-jarige was samen met Marit Raaijmakers de beste op de koppelkoers. Eerder won Wiebes in Omnisport in Apeldoorn al goud op de puntenkoers en de scratch.
Raaijmakers schreef zondag de afvalkoers op haar naam en Steffie van der Peet de keirin.
Bij de mannen won Hoogland de nationale titel op de kilometer en Yanne Dorenbos was de beste op de scratch.
"Het was allereerst een mooie manier om deze periode na de kerst door te brengen, maar over de resultaten klaag ik ook zeker niet", reageerde Wiebes. "Alleen in de afvalkoers win ik niet, maar daar won Marit en daar kan ik prima mee leven. Voor mij is de koppelkoers een onderdeel waarop ik internationaal op korte termijn geen ambities heb, maar het gaat wel steeds beter en op de langere termijn sluit ik niets uit. We misten in het begin helaas een aflossing, maar daarna verliep het perfect en konden we de wedstrijd naar onze hand zetten."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.
2 uur geledenSANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
6 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
1 dag geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geleden