Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wie vaak naar de wc moet, is in West Maas en Waal het beste af

Wie vaak naar de wc moet, is in West Maas en Waal het beste af

WEST MAAS EN WAAL (ANP) - Wie vaak naar de wc moet, is in de Gelderse gemeente West Maas en Waal het beste af. Daar zijn de meeste mogelijkheden buitenshuis. De gemeente heeft Veere van de troon gestoten, dat vorig jaar als beste plaats voor mensen met hoge nood uit de bus kwam en nu op de derde plaats staat. Op de tweede plaats staat dit jaar Amersfoort, kortgeleden ook al gelauwerd als European City of the Year.

De Maag Lever Darm Stichting (MLDS) en de organisatie achter de HogeNood-app doen jaarlijks onderzoek naar de mogelijkheden om elders dan thuis naar de wc te gaan, betaald of gratis. Zij doen dat onder meer om aandacht te vragen voor de volgens hen één op de vier Nederlanders die er door het toilettekort minder vaak op uit durven. Ze baseren de gegevens op de wc's die je via de app kunt vinden.

Het Brabantse Steenbergen heeft de top weliswaar niet gehaald, maar verbetert van alle gemeenten het snelste. Ze klauterde driehonderd plekken omhoog naar plaats 28. Over de hele linie gaat de beschikbaarheid van toiletten er iets op vooruit. De onderzoekers geven de 'toiletvriendelijkheid' dit jaar een 4,7 na de 4,5 vorig jaar.

Lokaal beleid

Het aantal wc's dat je inmiddels in de HogeNood-app kunt vinden is opgelopen tot 8300. "De stijging is vooral het gevolg van meer lokaal beleid, meer gemeenten die partner zijn van de HogeNood-app en betere navolging van de toiletnorm: om de vijfhonderd meter een toilet in stads- en dorpscentra", zegt Leonie Klabbers, adjunct-directeur van de MLDS.

Het is echter volgens haar echter vooral het resultaat van enkele gemeenten die veel doen, terwijl er "veel te veel gemeenten in gebreke blijven". Een 4,7 is nog geen voldoende, benadrukt ze.

Klabbers zegt dat een op de drie mensen door het geringe goed toegankelijke wc's een mindere levenskwaliteit ervaart. Nederland steekt soms schril af bij andere oorden. "Zo zijn in Parijs 750 openbare toiletten voor twee miljoen mensen, en heeft Nederland er zevenhonderd voor achttien miljoen. Daarvan zijn er ook nog eens 220 urinoir en maar 176 rolstoeltoegankelijk", vertelt Klabbers.

Meer uit Binnenland

Politie Suriname laat weinig los over vermiste filmproducent

PARAMARIBO (ANP) - In de vermissingszaak van de Nederlandse dj, filmproducent en ondernemer Rodney Leysner is de voortvluchtige verdachte Ryan T. gehoord, maar hij had toen nog niet de status van verdachte. Dat bevestigde de politie tijdens een persconferentie woensdag in Paramaribo. T. werd op 21 augustus als verdachte aangemerkt door de politie. Verder liet het korps weinig nieuws los over de vermiste Leysner.

2 uur geleden
OM eist werkstraffen tegen klimaatactivisten voor snelwegblokkade

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag werkstraffen van 120 uur geëist tegen zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion voor het versperren van de snelweg A12 op 25 april in Utrecht. Daarnaast eiste de officier van justitie voorwaardelijke celstraffen van een maand.

3 uur geleden
Boeren mogen door droogte langer mest uitrijden op grasland

DEN HAAG (ANP) - Boeren mogen door de aanhoudende droogte deze zomer twee weken langer mest uitrijden op grasland. Normaal mag dat tot eind augustus, maar landbouwminister Jaimi van Essen heeft dit verlengd tot 15 september.

3 uur geleden
BuZa: nog niet bekend of er Nederlandse vermisten zijn in Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het is nog te vroeg om een volledig beeld te geven over mogelijke Nederlandse slachtoffers en vermisten bij de overstromingen in Nepal. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken is er enkel gebeld door mensen die hun naasten in Nepal niet meteen konden bereiken. In sommige gevallen is dat contact inmiddels weer hersteld.

4 uur geleden
Importeur vecht verbod op handel met nederzettingen Israël aan

DEN HAAG (ANP) - Het Israël Producten Centrum (IPC) wordt volgens directeur Pieter van Oordt "onevenredig" geraakt door het importverbod op goederen uit Israëlische nederzettingen in bezette gebieden. De Nederlandse importeur van Israëlische producten probeerde woensdag in de rechtbank in Den Haag het verbod van tafel te krijgen.

4 uur geleden
KNMI waarschuwt voor onweer en wateroverlast donderdagavond

DE BILT (ANP) - In een groot deel van Nederland kan het donderdagavond en in de nacht naar vrijdag onweren. Het KNMI waarschuwt voor buien met kans op hagel, windstoten en veel regen in korte tijd. Ook is lokaal wateroverlast mogelijk, aldus het weerinstituut. In het hele land geldt in de loop van donderdagavond of in de nacht naar vrijdag code geel.

6 uur geleden
Azc Uithuizen langer open, gemeente onderzoekt juridische stappen

UITHUIZEN (ANP) - De noodopvanglocatie voor asielzoekers in Uithuizen, onderdeel van de Groningse gemeente Het Hogeland, blijft langer open. De locatie in Noord-Groningen, met plek voor 250 mensen, zou eigenlijk per 1 september sluiten. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) kan de bewoners vanwege het landelijke tekort aan opvangplekken echter nergens anders onderbrengen.

6 uur geleden