Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Widodo begint met 'vredesmissie' tussen Oekraïne en Rusland

Widodo begint met 'vredesmissie' tussen Oekraïne en Rusland

KIEV (ANP/RTR/DPA) - De Indonesische president Joko Widodo is begonnen aan zijn bezoek aan Oekraïne woensdag. Het bezoek is onderdeel van Widodo's grotendeels zelfbenoemde rol als vredesonderhandelaar tussen Oekraïne en Rusland.

Widodo en zijn vrouw arriveerden met de trein in de Oekraïense hoofdstad Kiev, meldt de Indonesische presidentiële website. De Indonesische president maakte de reis na zijn gastdeelname aan de G7-top in de Beierse Alpen, vanwaar hij naar Polen vloog om vervolgens per trein naar de Oekraïense hoofdstad te reizen.

Het bezoek moet helpen om de vredesbesprekingen tussen Rusland en Oekraïne nieuw leven in te blazen en manieren te zoeken om de export van graan naar de wereldwijde markt mogelijk te maken. Widodo ging na zijn aankomst rechtstreeks door naar het puin van een appartementencomplex in Irpin, een voorstad van Kiev, voorafgaand aan een ontmoeting met de Oekraïense president Volodomir Zelenski. De planning is dat hij dezelfde dag weer met de trein teruggaat naar Polen. Donderdag reist hij naar Rusland om te praten met de Russische president Vladimir Poetin.

G20

De Indonesische president heeft deze week gezegd dat hij er bij Zelenski op wil aandringen akkoord te gaan met vredesonderhandelingen. Ook wil hij Poetin oproepen de oorlog te beëindigen in een poging een wereldwijde voedselcrisis te voorkomen. De oorlog in Oekraïne heeft geleid tot voedsel- en energietekorten, waardoor de inflatie in veel landen fors is gestegen. Oekraïne was voor de oorlog een van de grootste graanleveranciers van Indonesië.

Widodo is de huidige voorzitter van de G20, die bestaat uit twintig grote economieën, en is een van de zes wereldleiders die door de Verenigde Naties is aangewezen om zitting te nemen in een globale crisisresponsgroep, die is opgezet om weerstand te bieden tegen de dreiging van hongersnood en armoede als gevolg van de oorlog in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

3 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

5 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

5 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

6 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

6 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

8 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

9 uur geleden