Wibra België failliet, hoopt op doorstart
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Wibra België is failliet. De Belgische tak van de van huis uit Nederlandse discountketen werd, kort nadat een rechter een streep zette door een reddingsplan, failliet verklaard. Het bedrijf hoopt op een doorstart.
Door de faillissementsuitspraak verliezen 439 werknemers hun baan. Alle Wibra-winkels in België blijven vanaf vrijdag voorlopig dicht. De kwestie heeft geen effect op de Nederlandse activiteiten van de onderneming.
Wibra België lijdt al jaren verlies. In juli kondigde de van huis uit Nederlandse onderneming aan dat het een aanvraag voor een gerechtelijke reorganisatie zou indienen. Van de 81 Wibra-winkels in België zouden volgens het plan 36 winkels overblijven. Volgens een woordvoerder zal het bedrijf bij een eventuele doorstart proberen om het oude personeel weer aan te nemen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Klanten van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia werken samen met het bedrijf aan een noodoplossing om het conflict tussen de in Europa gevestigde tak en de fabriek van het bedrijf in China te omzeilen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer vrouwen in de leeftijd tot 40 jaar raken arbeidsongeschikt door psychische klachten. Dat bevestigt uitkeringsinstantie UWV na berichtgeving door Nieuwsuur. Het aantal nieuwe WIA-uitkeringen in deze groep is ten opzichte van 2021 met ongeveer de helft gestegen.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) stuurt volgende week een delegatie van hoge ambtenaren naar China om te praten over een oplossing voor het conflict rond het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia. Dat meldt de VVD-bewindsman in een bericht op X.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met verliezen de handel uitgegaan, in navolging van minnen op Wall Street. Nu de shutdown van de Amerikaanse overheid voorbij is, lijken bij beleggers de zorgen over de Amerikaanse economie en rente weer toe te nemen.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gratie verleend aan Joe Lewis, de 88-jarige miljardair die vorig jaar schuldig pleitte aan handel op de beurs met voorkennis. Lewis bracht hierover zelf een verklaring naar buiten, nadat meerdere media over de gratie hadden bericht.
42 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname hoopt dat in 2030 de gaswinning begint in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied voor de kust van het land. Dat zei president Jennifer Geerlings-Simons donderdag in het Surinaamse parlement.
47 minuten geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks kampt in de VS met stakende barista's. Workers United, dat het personeel vertegenwoordigt in ongeveer 550 van de ongeveer 10.000 Amerikaanse Starbucks-locaties, heeft gezegd dat er donderdag in minstens veertig steden zal worden gestaakt, onder meer in New York, San Diego, Dallas en Seattle.
52 minuten geleden