Wibra België failliet, hoopt op doorstart
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Wibra België is failliet. De Belgische tak van de van huis uit Nederlandse discountketen werd, kort nadat een rechter een streep zette door een reddingsplan, failliet verklaard. Het bedrijf hoopt op een doorstart.
Door de faillissementsuitspraak verliezen 439 werknemers hun baan. Alle Wibra-winkels in België blijven vanaf vrijdag voorlopig dicht. De kwestie heeft geen effect op de Nederlandse activiteiten van de onderneming.
Wibra België lijdt al jaren verlies. In juli kondigde de van huis uit Nederlandse onderneming aan dat het een aanvraag voor een gerechtelijke reorganisatie zou indienen. Van de 81 Wibra-winkels in België zouden volgens het plan 36 winkels overblijven. Volgens een woordvoerder zal het bedrijf bij een eventuele doorstart proberen om het oude personeel weer aan te nemen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verlaagt opnieuw de groeiverwachting voor de economie van de eurozone door de hoge inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De centrale bank in Frankfurt rekent voor dit jaar nu op een groei van 0,8 procent. In maart werd nog op 0,9 procent gerekend, toen er ook al een neerwaartse bijstelling was.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wereldwijd zullen mensen de komende jaren minder alcohol gaan drinken, ondanks dat het aantal mensen stijgt dat oud genoeg is om dit te mogen doen. Dat blijkt uit een studie van marktonderzoeksbureau IWSR.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de rente in de eurozone om de hoge inflatie onder controle te krijgen. Het belangrijkste rentetarief gaat met een kwart procentpunt omhoog naar 2,25 procent. Het is de eerste renteverhoging sinds september 2023 en de eerste rentewijziging in een jaar tijd.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Mercedes-Benz ziet groeimogelijkheden bij zijn activiteiten op defensiegebied door de ontwikkeling van speciale voertuigen voor het gebruik bij militaire doeleinden en reddingsmissies. Momenteel komt minder dan 1 procent van de totale omzet van het bedrijf uit de verkoop van dat soort voertuigen, maar Mercedes wil dat dus vergroten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Horecaondernemers maken nauwelijks extra omzet tijdens het WK voetbal. "Om financieel te profiteren, zal Oranje ver moeten komen in het toernooi, want dan zijn er veel momenten en wordt het vaak drukker", zegt voorzitter Marijke Vuik van branchevereniging KHN. Rabobank ziet dat bij eerdere knock-outwedstrijden van het Nederlands elftal kleine pieken waren in de horecaomzet.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De naam SpaceX is net zo bekend bij de Amerikaanse bevolking als vliegtuigbouwer Boeing. Dat komt naar voren uit een grote peiling die is uitgevoerd door persbureau Reuters in samenwerking met marktonderzoeker Ipsos. SpaceX, het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk, gaat vrijdag naar de beurs in New York, wat de grootste beursgang ooit moet worden.
3 uur geledenGOUDA (ANP) - Centric gaat een digitale werkplekomgeving aanbieden waarin overheidsorganisaties controle houden over hun data en digitale infrastructuur. Daarbinnen kunnen gebruikers documenten delen, chatten en agenda's beheren. Het moet een alternatief zijn voor platforms van grote techbedrijven. Het Nederlandse ict-bedrijf werkt hiervoor samen met het Duitse Nextcloud.
3 uur geleden