Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO zegt systematische toegang tot Gaza nodig te hebben

WHO zegt systematische toegang tot Gaza nodig te hebben

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties heeft "systematische toegang" door heel Gaza nodig om hulp te bieden aan de bevolking nu het bestand tussen Israël en Hamas is ingegaan. Dat zei de WHO zondag.

Volgens de organisatie moeten de "veiligheidsobstakels die hulpoperaties belemmeren worden verwijderd". Voor de wapenstilstand, die zondagochtend inging, had Israël de volledige controle over de hoeveelheid en de aard van de hulp die Gaza binnenkwam.

Slechts de helft van de 36 ziekenhuizen is volgens de WHO nog deels operationeel. Bijna alle ziekenhuizen zijn beschadigd of gedeeltelijk verwoest. Slechts 38 procent van de gezondheidscentra functioneert nog.

Volgens het ministerie van Gezondheidszorg in Gaza zijn er tijdens de oorlog meer dan 110.000 mensen gewond geraakt. De WHO acht dit aantal betrouwbaar en zegt dat een kwart van de gewonden "levensveranderende verwondingen" heeft en revalidatie nodig heeft. 12.000 mensen hebben volgens de WHO elders behandeling nodig en moeten daarom worden geëvacueerd.

De vertegenwoordiger van de WHO in Gaza, Rik Peeperkorn, zei afgelopen week dat de komende vijf tot zeven jaar ten minste 10 miljard dollar (9,7 miljard euro) nodig is om het zorgstelsel in Gaza weer op te bouwen. Alleen in de komende anderhalf jaar is al zo'n 3 miljard dollar nodig, aldus Peeperkorn.

Meer uit Buitenland

Brits parlement stemt over onderzoek naar misleiding door Starmer

LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse parlement stemt dinsdag over een mogelijk onderzoek naar premier Keir Starmer, meldt de parlementsvoorzitter. Uit dat onderzoek zou moeten blijken of Starmer het Lagerhuis bewust of onbewust heeft misleid bij het aanstellen van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Iran: VS verantwoordelijk voor mislukte onderhandelingen

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, geeft de Verenigde Staten de schuld van het mislukken van de vredesbesprekingen in Pakistan. Dat zei hij na zijn aankomst in Rusland, waar hij de Russische president Vladimir Poetin ontmoet.

11 uur geleden
Opnieuw arrestatie na reeks aanslagen Joodse locaties in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 37-jarige man opgepakt, die te maken zou hebben met een reeks aanslagen op verschillende Joodse locaties in Londen. De afgelopen maand zijn in totaal 26 mensen gearresteerd vanwege het onderzoek naar brandstichting en andere aanvallen in de Britse hoofdstad.

13 uur geleden
Gewonden door Russische droneaanval op Odesa

ODESA (ANP/RTR) - Elf mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.

13 uur geleden
The Ronettes-zangeres Nedra Talley Ross (80) overleden

VIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.

14 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.

15 uur geleden
WaPo: geen topveiligheidsmaatregelen voor Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.

16 uur geleden