Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO zegt systematische toegang tot Gaza nodig te hebben

WHO zegt systematische toegang tot Gaza nodig te hebben

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties heeft "systematische toegang" door heel Gaza nodig om hulp te bieden aan de bevolking nu het bestand tussen Israël en Hamas is ingegaan. Dat zei de WHO zondag.

Volgens de organisatie moeten de "veiligheidsobstakels die hulpoperaties belemmeren worden verwijderd". Voor de wapenstilstand, die zondagochtend inging, had Israël de volledige controle over de hoeveelheid en de aard van de hulp die Gaza binnenkwam.

Slechts de helft van de 36 ziekenhuizen is volgens de WHO nog deels operationeel. Bijna alle ziekenhuizen zijn beschadigd of gedeeltelijk verwoest. Slechts 38 procent van de gezondheidscentra functioneert nog.

Volgens het ministerie van Gezondheidszorg in Gaza zijn er tijdens de oorlog meer dan 110.000 mensen gewond geraakt. De WHO acht dit aantal betrouwbaar en zegt dat een kwart van de gewonden "levensveranderende verwondingen" heeft en revalidatie nodig heeft. 12.000 mensen hebben volgens de WHO elders behandeling nodig en moeten daarom worden geëvacueerd.

De vertegenwoordiger van de WHO in Gaza, Rik Peeperkorn, zei afgelopen week dat de komende vijf tot zeven jaar ten minste 10 miljard dollar (9,7 miljard euro) nodig is om het zorgstelsel in Gaza weer op te bouwen. Alleen in de komende anderhalf jaar is al zo'n 3 miljard dollar nodig, aldus Peeperkorn.

Meer uit Buitenland

Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

1 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

1 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

6 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

6 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

6 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

6 uur geleden
New York Times klaagt ministerie aan over beperking verslaggeving

NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.

7 uur geleden